Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Risen 2: Dark Waters (2012)
10 zile până la apariţie.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
In urma cu 2 zile am jucat si eu Risen 2 Dark Waters. Deci sa-mi spun si eu o scurta parere.
[Image: 0.jpg]

Cert este ca incepe mult (mult) mai bine ca Risen 1. Nu mai trebuie sa te joci 2-3 ore pana sa te simti captivat de poveste. Sau mie nu mi-au trebuit. Si asta e un plus enorm.
[Image: 0.jpg]

Imi place mult de tot cum se misca npc-urile... foarte realist. Si de asemenea reactiile unui npc in timpul dialogurilor este geniala. Rar am mai vazut atata atentie acordata acestui aspect (TES V).
[Image: risen22012-05-0222-26vgkb2.png]

Stilul de lupta... hmmm.. nu prea mi-a placut. Dar poate ca mai incolo cand se mai 'upgradeaza' si skillurile eroului se mai modifica (sau cand dau de voodoo).

Nu prea mai vad asemanarea lui Nameless din Risen 2 cu cel din predecesorul lui... nu m-a deranjat prea mult, dar nici un plus nu e... continuatea seriei nu se face asa. (exemplu pozitiv -> seria Gothic)

Inca ceva ce nu mi-a prea placut este felul in care apare acel meniu cand deschizi cufere sau altceva... imi placea mai mult cand era 'live'.

Muzica superba... nu am simtit lipsa lui Kai pana acum. Sper sa nu o simt nici in continuare.

[Image: risen-2-dark-waters-1-big.jpg]

La grafica nu prea ma pricep sa-mi dau cu parerea, pt. ca nu prea sunt la curent cu ce se poate in anul 2012. Risen 2 este singurul joc aparut in 2012 cu care m-am 'jucat'. Dar mi-a placut ce am vazut... mult de tot.

Umorul, decizile tipice Piranha Bytes au ramas intacte, uneori umorul fiind prezent chiar mai des.

Cam atat am avut de precizat pe moment, tind sa mentionez ca nu am intalnit nici o problema mentionata mai sus de useri...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Faza cu cuferele e cam ciudata
Nici eu nu ii vad rostul
replyReply
Deja au inceput walktrough-urile pe Youtube..cred ca am sa ma tin de unul ca sa vad mai exact ce se intampla.
Sup
replyReply
Mie mi-a placut din toate punctele de vedere. Toate chestiile pe care multi le considera minusuri eu le vad ca pe niste plusuri originale. Din punctul meu de vedere PB sunt talentati si indrazneti. Au riscat si au conferit originalitate jocului. Sistemul de lupta seamana putin cu seria Piratii din Caraibe si modalitatea de deschidere a cuferelor este cumva asemanatoare cu cea din Oblivion. La cuferele mai complicate e chiar interesant. Grafica e cu siguranta mai slaba decat cea din Skyrim.
Nu ma intereseaza notele proaste date de cei care au avut numai cuvinte de lauda pentru Dragon Age, Skyrim sau The Witcher, jocuri care nu m-au tinut mai mult de cateva minute in fata calculatorului. Pentru mine Risen 2 este inca o minunatie care m-a atras intr-un minunat univers virtual, scutindu-ma pentru un timp de banalitatea cotidiana.

replyReply
(05-05-2012, 09:51 AM)old nick Wrote: Mie mi-a placut din toate punctele de vedere. Toate chestiile pe care multi le considera minusuri eu le vad ca pe niste plusuri originale. Din punctul meu de vedere PB sunt talentati si indrazneti. Au riscat si au conferit originalitate jocului. Sistemul de lupta seamana putin cu seria Piratii din Caraibe si modalitatea de deschidere a cuferelor este cumva asemanatoare cu cea din Oblivion. La cuferele mai complicate e chiar interesant. Grafica e cu siguranta mai slaba decat cea din Skyrim.
Nu ma intereseaza notele proaste date de cei care au avut numai cuvinte de lauda pentru Dragon Age, Skyrim sau The Witcher, jocuri care nu m-au tinut mai mult de cateva minute in fata calculatorului. Pentru mine Risen 2 este inca o minunatie care m-a atras intr-un minunat univers virtual, scutindu-ma pentru un timp de banalitatea cotidiana.

L-ai terminat? Grin

----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
(05-05-2012, 10:08 AM)Terente Wrote: L-ai terminat? Grin

L-am terminat marti seara.
replyReply
(05-05-2012, 10:14 AM)old nick Wrote:
(05-05-2012, 10:08 AM)Terente Wrote: L-ai terminat? Grin

L-am terminat marti seara.

Eu trebuie sa ajung in Tartarigua(sau ceva de genul). Haha Sper sa ajung mai departe pana maine cand mi se termina mini concediu. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Un prieten de-al meu l-a incercat si a zis ca grafica e prea cartoonish, eu zic ca a exagerat si cica e plictisitor si l-a sters, Fiind un fan Gothic doar terminand Gothic 1 si Gothic 2 notr, avand PC bun tind sa cred ca a inceput sa aiureze si sa fie cam prea mofturos la jocuri, a cam uitat de unde a inceput.
[Image: 242idki.png]
replyReply
Un coleg a zis ca npc urile sunt ca cele din simsHaha.
Oh god, a jucat prea mult minecraft si sims.Haha
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Risen 2: Dark Waters la doar $1 (Humble Bundle) Cloaked 2 5,312 08-06-2013, 09:39 PM
Last Post: Bogdan
  Risen 2 Dark Waters: cerinţe PC/system requirements Szekemri 15 15,507 05-03-2012, 06:53 PM
Last Post: Szekemri
  Risen 2: Videos & Trailers Szekemri 8 10,404 04-26-2012, 05:06 PM
Last Post: Szekemri
  Personaje Risen 2 Szekemri 0 5,979 03-30-2012, 06:30 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)