Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce filme/seriale am mai văzut?
Mie mi-a placut, mai ales evolutia personajelor si efectul drogurilor, la trailer am vazut la multi ca e urat, ca e horror, n-am idee ce e horror la asta, asa e dependenta de droguri, mai ales la cele tari, stiu persoane si nu pot sa scape de dependenta.
Ce nu ti-a placut la film?
replyReply
(11-04-2015, 10:25 PM)soul of darkness Wrote: Care ati(adica Terente si Kristi) vazut Requim for a dream?

Fiind făcut de regizorul meu preferat, l-am văzut cam de vreo 2-3 ori. Nu e cel mai reușit film, având în vedere că sunt unele mult mai realiste și mai dure care urmăresc subiectul cu dependeța.

Dar are unele replici incredibile filmul. Nu știu cum să le zic. Realiste și parcă trăite de actori atunci când le ziceau. Asta mi-o plăcut.

Știu că mai era un film de genul, dar mult mai puternic. Nu-l mai știu minte din păcate..

Quote:Purple in the morning, blue in the afternoon, orange in the evening. And green at night. Just like that. One, two, three, four.

And boom

Eu am vazut ieri Goodfellas. Foarte fain. O sa ma mai uit la dinastea clasice.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
(11-05-2015, 12:17 AM)Terente Wrote: Știu că mai era un film de genul, dar mult mai puternic. Nu-l mai știu minte din păcate..
Basketball diaries? Trainspotting?

(11-05-2015, 12:17 AM)Terente Wrote: Eu am vazut ieri Goodfellas. Foarte fain. O sa ma mai uit la dinastea clasice.
Incearca Il capo dei capi, Donnie Brasco, Untouchables, Filiera franceza, American Gangster, is toate despre mafie.

Ce filme stiti in genul The Machinist, Fight Club Requiem for a dream?

BTW Terente, crezi ca apelul de la emisiunea tv a fost real sau a fost doar in mintea doamnei Sara Goldfarb ca sa capete un scot pentru a se trezi dimineata si a trimis scrisoarea aia?
Mi-a mai placut si finalul, partea aia ass to ass, privirea lui Marion, nu mai are sanse sa scape.
replyReply
(11-05-2015, 12:53 AM)soul of darkness Wrote: BTW Terente, crezi ca apelul de la emisiunea tv a fost real sau a fost doar in mintea doamnei Sara Goldfarb ca sa capete un scot pentru a se trezi dimineata si a trimis scrisoarea aia?
Mi-a mai placut si finalul, partea aia ass to ass, privirea lui Marion, nu mai are sanse sa scape.

A fost în mintea ei sau un fake phone call. Mie mi s-a părut mai degrabă un apel făcut în glumă. Nu mai țin minte exact, că poate era mai complexă treaba.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Pai a intrebat-o Harry:"Cine face misto de tine?"
Eu ma gandeam ca a fost ceva in mintea ei ca sa aiba un motiv sa fie fericita, si scrisoarea tot trimisa de ea, postasul nu ii dadea nicidoata raspunsul celor de la emisiune.
In final cred ca Tyrone are cele mai mari sanse sa scape, e intreg, in puscarie unde nu o sa mai poate sa se mai drogheze si cand o sa iasa poate sa se reabiliteze, saraca Sara Goldfarb nu mai are nicio sansa, are creierul facut zob de medicamentele alea si tratamentul doctorilor, Marione o sa continue sa se prostitueze pentru marfa, cum a fost scena aia de la final, cand sta in canapea si strange punga cu marfa in brate si nu in ultimul rand Harry care a ramas fara un brat dar are sanse sa se reabiliteze dupa ce o sa iasa si el de la puscarie si poate sa o salveze si pe Marione?
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 27,395 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 11,692 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Trailere filme noi si nu numai Szekemri 29 11,291 03-10-2014, 01:21 PM
Last Post: BeoWulf
  Top 10 filme vazute Szekemri 113 53,653 10-11-2012, 01:38 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)