Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce filme/seriale am mai văzut?
#31
(11-30-2011, 06:48 PM)g3orge13 Wrote: N-ai văzut niciodată LOST?Sad

Niciodata. Hai 2,3 secvente de pe Prima sau unde naibii il dadea.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#32
Primele 3 sezoane sunt InCREDIBILE.Apoi scade câte un pic, dar tot super sunt. Dacă nu-l vezi până mori, mori degeaba >Grin>Grin
replyReply
#33
Dorian Gray
(2009)
Nota: 9,5/10

[Image: dorian_gray_poster.jpg]

Un film fragil care te face sa simti diferenta intre 2 filme care sugereaza acelasi lucru. Black swan este al doilea film.

There's no shame in pleasure. Man just wants to be happy. But society wants him to be good. And when he's good, he's rarely happy. But when he's happy, he's always good.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#34
Felon
(2008)
Nota: 10/10


[Image: felon.jpg]

"When your life is defined by a single action, you change the concept of time"

Un film care pune accentul pe nedreptatea din penitenciarele din SUA. Pot spune ca acesta e filmul meu favorit, pentru ca pe aprope intreaga durata a filmului m-am regasit in actorul principal (Wade Porter), si sa nu uit de finalul filmului care a fost unul superb. Grin
replyReply
#35
A Single Man
(2009)
Nota: 9/10

[Image: single-man-2.jpg]

"George: Looking in the mirror staring back at me isn't so much a face as the expression of a predicament. "

Un film realist, trist si care te face sa te gandesti putin dupa terminarea lui.
Un film asemanator cu American Beauty, insa care are anumite avantaje si dezavantaje. Un avantaj evident este coloana sonora, pe care o consider cea mai apasatoare, cea mai bine realizata intr-un film.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#36
^_^ Ai văzut şi 'A Serious Man' ? Am impresia că au aceiaşi temă.
replyReply
#37
(12-17-2011, 01:45 AM)g3orge13 Wrote: ^_^ Ai văzut şi 'A Serious Man' ? Am impresia că au aceiaşi temă.

Sunt derutat. Trebuie sa-l revad. Imi pare extrem de cunoscut si trailerul. Tot! Daca e cel care imi amintesc mi-a lasat o impresie excelenta. Ma uit azi, daca am timp.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#38
Inception
(2012)

[Image: MV5BMjAxMzY3NjcxNF5BMl5BanBnXkFtZTcwNTI5...SY948_.jpg]

"Your mind is the scene of the crime"

Dom Cobb, un hot profesionist in arta extractiei, adica culegerea in timpul somnului a unor secrete importante din subconstientul victimelor, are sansa sa-si rascumpere trecutul prin realizarea unei ultime misiuni: implementarea unei idei in subconstientul cuiva.
replyReply
#39
(12-19-2011, 10:43 PM)Necro Wrote: Dom Cobb, un hot profesionist in arta extractiei, adica culegerea in timpul somnului a unor secrete importante din subconstientul victimelor, are sansa sa-si rascumpere trecutul prin realizarea unei ultime misiuni: implementarea unei idei in subconstientul cuiva.

Interesant si periculos in acelasi timp. Sunt sigur ca e inspirat din fapte reale.Smile
replyReply
#40
Se7en
(1995)
Nota: 9.5/10

[Image: MV5BMTQwNTU3MTE4NF5BMl5BanBnXkFtZTcwOTgx...SY317_.jpg]

Doi detectivi, un incepator si un veteran, incearca sa prinda un criminal in serie care omoara oameni in functie de cele 7 pacate capitale.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 27,000 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 11,443 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Trailere filme noi si nu numai Szekemri 29 11,081 03-10-2014, 01:21 PM
Last Post: BeoWulf
  Top 10 filme vazute Szekemri 113 52,886 10-11-2012, 01:38 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)