World of Gothic - Forum
Probleme de logica si perspicacitate - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Monastery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=54)
+--- Thread: Probleme de logica si perspicacitate (/showthread.php?tid=2122)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Probleme de logica si perspicacitate - Cristian - 11-08-2012

Am raspuns corect la intrebarea cu incorect :d. La Hegan, moare pentru ca [raspunsurile se trimit prin PM] (Editat de Kristi)


RE: Probleme de logica si perspicacitate - Kristi - 04-08-2013

Mai jos este o strofa extrem de cunoscuta din literatura romana, din care au fost eliminate vocalele. Refaceti strofa respectiva. (raspunsurile se trimit prin PM)

Lstcrrsrt
clttdlng
Cmdntrbt
Lmnsnjng.


RE: Probleme de logica si perspicacitate - Szekemri - 04-08-2013

(04-08-2013, 12:05 AM)Kristi Wrote: Mai jos este o strofa extrem de cunoscuta din literatura romana, din care au fost eliminate vocalele. Refaceti strofa respectiva. (raspunsurile se trimit prin PM)

Lstcrrsrt
clttdlng
Cmdntrbt
Lmnsnjng.

Tare. Grin


RE: Probleme de logica si perspicacitate - Vladeisan - 05-24-2014

Problema pe care am propus-o eu:

Exista o baza secreta,ca sa iesi si sa intri in ea exista in tunel de 5 minute(nu conteaza daca mergi sau alergi). Langa acel tunel exista un gardian care il verifica la fiecare 3 minute. Oamenii care vor sa intre,gardianul ii scoate,si oamenii care vor sa iasa,gardianul ii baga inapoi. Un grup de oameni vor sa iasa din baza secreta,cum fac asta? Smile


RE: Probleme de logica si perspicacitate - Szekemri - 05-24-2014

(05-24-2014, 02:51 PM)Vladeisan Wrote: Problema pe care am propus-o eu:

Exista o baza secreta,ca sa iesi si sa intri in ea exista in tunel de 5 minute(nu conteaza daca mergi sau alergi). Langa acel tunel exista un gardian care il verifica la fiecare 3 minute. Oamenii care vor sa intre,gardianul ii scoate,si oamenii care vor sa iasa,gardianul ii baga inapoi. Un grup de oameni vor sa iasa din baza secreta,cum fac asta? Smile

Good one. Grin gandesc, si-ti raspund prin pm.


RE: Probleme de logica si perspicacitate - Vladeisan - 05-24-2014

(05-24-2014, 03:49 PM)Terente Wrote:
(05-24-2014, 02:51 PM)Vladeisan Wrote: Problema pe care am propus-o eu:

Exista o baza secreta,ca sa iesi si sa intri in ea exista in tunel de 5 minute(nu conteaza daca mergi sau alergi). Langa acel tunel exista un gardian care il verifica la fiecare 3 minute. Oamenii care vor sa intre,gardianul ii scoate,si oamenii care vor sa iasa,gardianul ii baga inapoi. Un grup de oameni vor sa iasa din baza secreta,cum fac asta? Smile

Good one. Grin gandesc, si-ti raspund prin pm.

Muahahahahahah,superb,superb,superb,superb!!! Apropo,am facut o greseala de tipar si al 11-lea cuvant este "un" , nu "in",dar cred ca ai inteles idea oricumSmile


RE: Probleme de logica si perspicacitate - soul of darkness - 05-24-2014

Da, mitueste gardianul.


RE: Probleme de logica si perspicacitate - cornel - 05-25-2014

Il cheama pe Hitler si pe soul pe cate un tank si gata Smile


RE: Probleme de logica si perspicacitate - soul of darkness - 05-25-2014

(05-25-2014, 10:53 AM)cornel Wrote: Il cheama pe Hitler si pe soul pe cate un tank si gata Smile
Un Landkreuzer functional al fi de ajuns.