World of Gothic - Forum
Religion Thread - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Orc Cemetery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Forum: Altele (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=87)
+---- Thread: Religion Thread (/showthread.php?tid=443)



RE: Religion Thread - Warhell - 01-17-2012

Si cum explici inmultirea rapida a pocaitilor? Haha
De exemplu, bunica a avut 8 copii si e pocaita.

Si nu e singura......


RE: Religion Thread - Kristi - 01-17-2012

"oricum acea discutie a fost de ajuns ca sa imi dau seama ce parere aveti voi despre noi Ortodoxii." - majoritatea prietenilor si colegilor mei sunt ortodoxi si ma inteleg super cu toti. Grin Daca te certi cu un rus, o sa zici ca toti rusi sunt un neam de ________ si asa mai departe (poti completa spatiul liber cu ce injuratura preferi Grin) ?


RE: Religion Thread - Warhell - 01-17-2012

Rusii chiar sunt un popor de _________. =)


RE: Religion Thread - Kristi - 01-17-2012

Bine, atunci reformulez fraza: Daca te certi cu un neamt, o sa zici ca toti nemti sunt un neam de ________ si asa mai departe (poti completa spatiul liber cu ce injuratura preferi ) ?


RE: Religion Thread - Warhell - 01-17-2012

Sa fim seriosi, rusii au creat comunismul, rusii isi distrugea propriul popor in timpul razboiului, viola toate femeile..chiar vrei sa iti fac o lista?


RE: Religion Thread - Kristi - 01-17-2012

1. Nu mi-ai raspuns la intrebarea din postul #464
2. Crezi ca toti rusii (inclusiv copii si femeile) sunt la fel?


RE: Religion Thread - Zamolxis1 - 01-18-2012

Nu imi pasa de rusi, eu nu m-am certat cu un pocait...dar credema ca toti pocaiti vin din cartierele depravate si pline de huligani.
Nici tu nu mi-ai raspuns la intrebare...apropo ma refeream la imnul national pe care il canti la fiecare ora de muzica la inceput. Adica avem trei fete care sunt Martorii lui Iehova si ele nu au Craciun, Paste, aniversare, nu au voie sa cante imnul. Faza cu fata care o luat-o in freza am vazut-o chiar eu...pentru ca sta la mine pe strada si a luat-o la bataie in curte tipand la ea ca de ce a acceptat acea bomboana. Daca vrei sa crezi bine daca nu nu!
Mie mi-a spus cele trei fete ca nu au acele sarbatori dar nu mi-au raspuns la intrebarea cu imnul de aceea doresc sa raspunzi tu!
A si as dori sa raspunzi si la intrebarea cu prezervativul...
Vei citi acea carte? Dovezile din ea sunt demonstrate pe baza Bibliei de aceea merita sa o citesti, adica nu sunt argumente inutile...ci foarte solide.
Rusii nu si-au distrus poporul...adevarat este ca strabunicul meu a spus ca nemti aveau aer mai de nobili, iar rusii erau mai barbari de fel...dar eu nu am putut suporta la nemti faptul ca torturau oamenii pe care vroiau sa ii omoare...pe cand rusii ii impuscau si in cazuri mai speciale foloseau tortura psihica(amenintari...s.a). Oricum, orice ar fi niciun pocait nu va reusi sa ma faca sa ma bag la religia lor sau ca propriul meu copil sa fie convertit la religia lor, chit ca o sa am poate o nevasta pocaita(eu sper sa nu...).


RE: Religion Thread - Kristi - 01-18-2012

Faza cu rusi si cu nemtii era doar niste exemple ca sa-i arat lui warhell ca generalizarea e o chestie idioata. Daca eu o sa devin un criminal in serie, ce o sa se zica despre ceilalti neoprotestanti... mi-s singur ca se va zicea ca asa is toti neoprotestanti, right? ... Nici acum nu intelegi ce vreau sa spun?

Omule, ti-e greu sa te uiti cu cateva posturi mai sus sa vezi ca ti-am raspuns la intrebari? Chiar atat de greu e?

"Oricum, orice ar fi niciun pocait nu va reusi sa ma faca sa ma bag la religia lor sau ca propriul meu copil sa fie convertit la religia lor, chit ca o sa am poate o nevasta pocaita" - Am zis vreodata ca vreau sa fac asta? :| E viata ta, fa ce vrei.


RE: Religion Thread - Zamolxis1 - 01-18-2012

Eu nu ziceam de tine...stiam ca asa o sa crezi...ca mi-ai spus tu ceva...eu ma gandeam la astia care tot vin si pun pliante in porti si iti explica teoria chibritului. Nu mai ascultat...poate la tine in Iasi sau de unde esti, neoprotestantii sau pocaitii(este una si acelasi lucru, adica e ca si cand ai zice vanturi sau be**ni. La aia cu imnul si cu prezervativul nu mi-ai raspuns...vorbesc de actual...ca am vazut ca fetele alea cand le-a pus sa cante imnul pe nota nu au vrut...si nici la inceputul orei nu il canta. In schimb au cantat o lalaitura dinaia de la ei de la Biserica cu nu stiu ce stropi de apa.Haha...nu imi vines sa cred ca voi mergeti la Biserica, iar acolo va rugati ascultand muzica spiritual gaspal.


RE: Religion Thread - Kristi - 01-18-2012

"ca am vazut ca fetele alea cand le-a pus sa cante imnul pe nota nu au vrut...si nici la inceputul orei nu il canta" - Parca ziceai ca fetele alea sunt din Martorii lui Iehova, nu? Ce legatura am eu cu ele?

" La aia cu imnul si cu prezervativul nu mi-ai raspuns..." Uita-te aici: http://www.worldofgothic.ro/forum/showthread.php?tid=443&pid=53252#pid53252 primul si ultimul aliniat. Wink