Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cum ati jucat Gothic 1?
#11
io am aveam la level 3 o arma da 34 damage Smile numai shtiu sigur cum ii zicea park battle sword si la level 9 aveam sabie daia de tamplar =)) da cat ma chinuiam sa le iau ba!! sa vezi =)) cand eram in old camp si voiam sa iau battle sword. 1. o furam 2. ma alergam cu toate garzile 3. stabileam un maraton da alergare cu aia 4. saream pa gemu in kre stateau thorus si ink 2 baroni =)) si in Sect Camp a fost draq pa Pamant !!! Ma chiniuam 2 ore sa bat un templar si sa i iau arma Grin dar pe vremea aia era interesant Grin
Raarrrrrrr!ME smash@!You die!!
replyReply
#12
Prima data cand am jucat jucam dezorganizat, omorasem cam toate animalele si aveam multe Skill points. Am invatat mult strength si dexterity la Diego si aveam arbaleta lui Jackal si sabia lui Scar, si abia ma facusem Novice... Acum vreau sa il fac cat mai greu, si folosesc Digger's Trousers si Pickaxe pe tot parcursul jocului(doar uneori schimb arma sau folosesc o magie pentru creaturile care nu pierd deloc din viata oricat as da in ele) si oricum, Damage-ul creste odata cu forta... este plictisitor sa umbli cu URIZEL si Ore armor si in 30 de minute singurele creaturi inca vii sunt copacii...
replyReply
#13
eu prima data,faceam tot posibilul sa iau arme noi si mai puternice,atuceam orci in old camp pentru a omora garzile pentru a le lua armele,in sect camp ma ducem sub platoul ala unde se antrenau templarii si omoram niste novici si veneau 2 templari care cadeau de pe scara si le luam armele,eram cred ca vro level 10 sa gilda fara misiuni facute si aveam sabia unui templar din old mine si arbaleta lu jackal =)) sau prima data cand am luat orul de la wilster(sau cum se scrie) m-am dus la fisk si am luat cea mai puternica sabie Haha
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#14
eu imi cautam arme la traderi si nu gaseam absolut nimic mai puternic... si tot asa. primele dati am jucat dezorganizat, nici nu stiam ce-i cu gothic pentru ca prima data cand am jucat am jucat gothic2 apoi gothic1...
si ma mai omora curiozitatea sa dau un marvin si un 'O' sa vad ce arme au altii, dar nu jucam cu ele pentru ca nu prea e ok sa joci cu cheaturi. Smile
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#15
La inceput am jucat pentru fiecare guilda am facut ce mi-a cerut questurile.
Dar dupa aia il luam la bataie pe cavalorn si pe myxir si nimeni nu se supara.Omoram tot old campul.Am omorat tot ce mai era prin mina in capitolul 3 parca cand iti cere Gorn sa eliberezi cu e free mine.Apoi i-am omorat pe cei din sect camp ca erau inutili,iar eu vroiam sa fac max la toate skillurile pentru Adormitul.
replyReply
#16
(05-01-2009, 09:48 PM)Ducipal Wrote: eu prima data,faceam tot posibilul sa iau arme noi si mai puternice,atuceam orci in old camp pentru a omora garzile pentru a le lua armele,in sect camp ma ducem sub platoul ala unde se antrenau templarii si omoram niste novici si veneau 2 templari care cadeau de pe scara si le luam armele,eram cred ca vro level 10 sa gilda fara misiuni facute si aveam sabia unui templar din old mine si arbaleta lu jackal =)) sau prima data cand am luat orul de la wilster(sau cum se scrie) m-am dus la fisk si am luat cea mai puternica sabie Haha

Ducipal, la fel am facut si eu, cautam orci (de la 2 orci in sus) si fugeam in Old Camp pe la poarta din sud, dar nu inteleg de ce gardieni fugeau dupa mine sa ma bata Sad(dupa ce omorau orcii).
Sabiile templierilor erau puternice (71 damage) si valorau mult (in jur de 1900 cristale - dar se vindeau cu jumatate de pret), astfel ca, cautam templieri in Old Mine, aia doi din apropierea lui Ian, il loveam pe unul dintre ei si saream jos acolo unde este Viper, apasand in sanga si-n dreapta (pe sagetiile tastaturii), si cadeam in picioare, iar templierul care sarea dupa mine murea, si ii luam sabia si ce mai avea la el =)). Evitent faceam asta in primele saptamani in care am primit jocul.
replyReply
#17
mai exista o posibilitate da e sa folosesti marvin sa le iei itemele Grin. Asa faceam cand aveam nevoie de ore Grin Haha. intri in ei pe O si dai click plus UP si cad itemele Grin Haha Wink
replyReply
#18
La inceput debeia am ajuns in Old Camp fugeam de toate creaturile pana am invatat cu sa atac :hi:hi:hi Dupa ce am anceput sa pricep si eu jocu nu ma mai desparceam de el 4,5 ore.Numai un restard la calculator ma mai oprea.
replyReply
#19
Eu cand jucam gothic ma faceam bandit str 1h skiluri de thief full furam omoram ca un adevarat bandit (lares Haha) bateam toti templieri garzile mercenari Haha bateam tipi cu arme smechere din new camp lee lares si ceilati care aveau arme cu numele lor Grin Nu duceam lipsa de ore.Aveam tot ce vroiam Ore armuri arme potiuni.Niciodata nu cumpara doar jefuiam.
replyReply
#20
Eu jucam destul de organizat dupa parerea mea. Am facut toate misiunile din capitolul 1 pentru toate taberele, si la final imi alegeam. Am curatat harta de creaturi care le puteam omori, iar la inceputul capitolului 2 se respawnau si le omoram din nou..mereu inainte sa intru in alt capitol curatam tot ce se putea.
Am intrat in capitolul 2 cu level 10. Nu lasam nici un chest nicaieri..si cand am fost acceptat in umbre..pffff..am curatat castelul de fiecare chest. Mi-am luat o gramada de chei si ma duceam in castel si luam tot. M-am imbogatit si de acolo totul a fost destul de usor.
Si niciodata n-am platit la garzi Haha. Mi-a facut ceva probleme ala care sta la intrarea din Old Camp..dar am trecut pentru ca i-am omorat inainte pe aia 2 din afara taberei. Grin
Sup
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 6,721 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 403 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 1,990 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,495 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 1,989 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Ghotic jucat ca romanul KainGrimesGaming 4 2,074 02-03-2017, 09:11 PM
Last Post: Szekemri
  Download Gothic iReal2015 2 2,059 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,509 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,404 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,164 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)