Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic IV: Discuţii şi păreri
Am jucat pana am ajuns pe a doua insula cu Diego. Nu prea m-a captivat in ciuda incercarilor mele de a juca jocul cu o minte "eliberata" de prejudecati. Pur si simplu mi s-a parut... gol.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
Mie mi-a placut.
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
De ce spun unii ca nu are legatura cu celelalte gothicuri? Cred ca ei nici nu l-au jucat. Doar pentru ca joci cu alt personaj nu inseamna ca nu au legatura, din contra, acest nou personaj e menit sa-l salveze pe cel vechi... Este pomenita si o amuleta a lui Sleeper care il face pe Nameless constient pentru o perioada scurta in care tu elimini spiritul care il controla... E foarte frumos jocul... Nu stiu de ce sunteti atat de deranjati de el. Exista pana si Xardas care iti spune cum, unde si in ce fel sa omori personajul negativ(ca in celelalte) ce-l controleaza pe Nameless. Am terminat toata seria gothic + risen si risen 2, chiar de mai multe ori si daca am gresit cu ceva imi cer scuze si va rog sa ma corectati.
replyReply
(07-14-2012, 07:05 PM)Ionutzel Wrote: De ce spun unii ca nu are legatura cu celelalte gothicuri? Cred ca ei nici nu l-au jucat. Doar pentru ca joci cu alt personaj nu inseamna ca nu au legatura, din contra, acest nou personaj e menit sa-l salveze pe cel vechi... Este pomenita si o amuleta a lui Sleeper care il face pe Nameless constient pentru o perioada scurta in care tu elimini spiritul care il controla... E foarte frumos jocul... Nu stiu de ce sunteti atat de deranjati de el. Exista pana si Xardas care iti spune cum, unde si in ce fel sa omori personajul negativ(ca in celelalte) ce-l controleaza pe Nameless. Am terminat toata seria gothic + risen si risen 2, chiar de mai multe ori si daca am gresit cu ceva imi cer scuze si va rog sa ma corectati.

Nu-ti cere scuze, for god's sake. N-ai de ce.

Eu spun ca nu are legatura cu seria Gothic, deoarece nu se mai gaseste nimic din acel spirit. Acel spirit in care tu alegeai ce se intampla. Universul parca nu mai te infioara cand mergi prin el... te fascineaza prin culori intense si peisaje superbe, dar atat.

Luptand intr-o pestera timp de 20 de minute, te face sa te intrebi. Am facut eu asta vreodata in Gothic? M-am plictisit de la o lupta atat de tare in Khorinis, VOM sau orice al loc?

Personajul principal mi s-a parut lipsit de personalitate, iar atunci cand incerca sa faca o gluma, mi se parea ca nu i se potriveste...

Cam atat pentru moment, dar am si alte motive.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Salut!
Stie careva sa raspunda la asta?
In G4 la Xesha apare un golem ,,Servant of Iar-Bael'' dar pe gothicpedia scrie ,,Lar-Bael'', care e adevarata denumire?
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply
Pai e acelasi lucru.
replyReply
Multam mult Altair xD.Astepta juniorul raspunsul.Ma dispera cu gothicele.
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply
Sa nu te dispere,ca asa eram si noi cand am jucat prima data. Smile
replyReply
In G4 la Thorniara apar 2 sticle de ,,Tears of Innos'',dar in G2 e doar una ?
De ce apar 2 fiindca e artefact rar?

Multumesc.
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply
Nu cred ca are vreo revelanta,1/2,oricate ar fi.Poate o aia o gasit mai multe dintre ele.Eu nici macar n-am gasit Tears of Innos in G4. :-??
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 7,207 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  Discuţii gothice generale Szekemri 238 71,312 11-30-2022, 04:04 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 425 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,030 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,548 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,034 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,085 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,525 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,443 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,191 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)