Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Victoria: An Empire Under The Sun
#41
Warhell eu cand fac chestia cu recrutare soldatilor nu imi ies afara pentru a le da comenzi.
De ce?
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#42
Ti-a crescut manpower-ul sau nu?
Sup
replyReply
#43
aaaa.....nu cred ca a crescut
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#44
Deci...dupa ce ai dat pe convert soldiers ar trebui sa creasca. Daca nu creste, sau daca nu e accesibila comanda pentru convertare, incearca in alt oras.
Daca ti-a crescut, e bine. Ai oamenii, insa acum trebuie sa ii bagi in armata.
In stanga e meniul cu Relatii..etc..sus in dreapta meniului ai un tun sau ceva mai negru. Dai acolo si iti divizile. Dar ai grija, trebuie sa ai resursele necesare pentru fiecare divizie (manpower, small arms, canned food).
Daca esti la inceput..iti recomand sa apesi tasta F12 si sa scrii canned_food , small_arms..etc..tot ce ai nevoie. Dar iti recomand sa nu continui asa, pentru ca nu are nici un farmec. Eu am facut asa la inceput ca sa am o sansa in joc..

Dupa ce ai dat sa faci divizia..iti da o data cand poti sa ii bagi in armata. Smile
Spune-mi daca ai reusit sau nu..daca nu reusesti..am sa iti fac un tutorial cu poze.
Sup
replyReply
#45
A mers mersi.
Acum urmatoarea intrebare cum fac resurse precum small arms,canned food etc ?
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#46
Tutorial pentru producerea resurselor:

1: Click dreapta pe o regiune si apasati New Factory.
[attachment=492]
2: Alegeti ce fabrica vreti sa faceti (si aici aveti nevoie de resurse, insa acestea le poti lua dand click stanga pe un oras si apasand sus pe resursa x
[attachment=493]
3: Am ales fabrica de lichior.
[attachment=494]
4: Acum avem nevoie de muncitori! faceti cum ati facut si cu recrutarea, doar ca alegeti Craftsman!
[attachment=495]
5: Acum apasati + pentru a introduce muncitorii.
[attachment=496]

Succes. Pentru orice neclaritate postati aici sau prin PM.
Muntenegru capituleaza.[attachment=497]

Am iesit foarte prost dupa aceasta victorie , din 104 puncte de prestigiu, am cazut la -4, dupa care acum am doar 54 (datorita anexarii).
Dupa cum vedeti la loguri..Ungaria se mareste din nou, cucerind Zagreb'ul. Asta inseamna ca trebuie sa ma grabesc.
Croatia ramane doar cu Sisak'ul.
Urmatoarea tinta pare a fi Letonia Adriatica. Croatia nu o pot ataca deoarece pactul de pace expira doar in 2026, daca il incalc pierd inca 100 puncte de prestigiu, si nu imi pot permite asa ceva.
Sup
replyReply
#47
Mersi am reusit
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#48
Ai alte intrebari?
Sup
replyReply
#49
Pe moment nu
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#50
Intre timp am cucerit Letonia Adriatica si Bulgaria.
Bulgaria a devenit statul meu satelit, dezarmare fortata, acces militar si plata de dupa razboi + toate teritorile inafara de Sofia.
A fost o pace foarte grea pentru ei, dar au considerat ca e mult mai bine decat o anexare.
Lupta de la Sofia a fost foarte grea, ei au avut 10 divizii, eu 27, am atacat din Petric, din Pitesti si din Plodviv.. Insa au fost fortificati foarte bine si au rezistat pana la ultimul om. Am fost nevoit sa aduc jumate din armata romana la Sofia. Insa in cele din urma a meritat.

[attachment=498]

Urmatoarea tinta este Slovenia. Asta daca partidul fascist va castiga alegerile..
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)