Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 4.56 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor
Si nici Lares nu merge cu mine in padurea deasa din est ca sa iau ultimul ornament.
replyReply
(03-29-2015, 04:26 PM)Nek23 Wrote: Si nici Lares nu merge cu mine in padurea deasa din est ca sa iau ultimul ornament.

Nu-i bai. Cumpara niste scrolluri de goblini skeletons... ceva... si mergi. Ziceai ca ai armura de dragonhunter, n-ar fi o problema.
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
Am luat si ultimul ornament. Cum intru in pielea altui personaj? Vreau sa iau cheia de la Orlan pentru platforma de teleportare.
replyReply
N-ai de ce să intri în pielea sa pentru că-ți va da cheia aia pe parcurs. Trebuie doar să-ți apară o linie nouă de dialog și, dacă îmi aduc bine aminte, pentru asta ești nevoit să vorbești cu Water Mages (unul dintre ei) despre portalele de teleportare.

Trebuie să-i faci o mică favoare lui Lares pentru ca el să te urmeze în pădurea respectivă și e destul de indicat să vină cu tine dacă spui că ești capitolul 3 (lol) pentru că în zona respectivă a fost spawnat și un Skeleton Warrior, ceva mai dat naibii.

Dacă ai deja armură de Dragon Hunter și întrebi cum să intri în pielea unui personaj, e destul de clar că joci cu cheaturi, lucru de „neacceptat” (poate că exagerez, dar în mod voit) pentru fanii adevărați ai seriei, mai ales că este pentru prima oară când îl joci.

Eu îți recomand să dai new game și să-l joci curat, chiar dacă este mai dificil. Smile De asemenea ți-aș recomanda ca înainte de fiecare capitol să ai un level decent și să-ți gândești dinainte buildul (în ce să investești Learning Points). În general, încerc să ajung în capitolul 2 cu level 15 și cu fiecare capitol atins încerc să maximizez levelele pe care le am și spun asta în mod cinstit, nu cu cheaturi.

Spre exemplu, încearcă să omori încă din primele capitole adversarii mai puternici, dar prin metode naturale, nu prin cheaturi. Dar ai mare GRIJĂ să nu faci o risipă! Spre exemplu, dacă omori un Shadow Beast, dar nu ai învățat să skill-urile de vânător, atunci cam degeaba pentru că pierzi trofeele ce pot însemna bani drăguți.

PS: nu sunt prea bine informat, dar cumva e tradus și Gothic 2?
replyReply
Ce-ai vere? Cine ti-a spus ca joc cu cheaturi. Am intrat in Ring of Water si mi-a aparut faza aia cu cheia de la pivnita lui Olnar sau cum il cheama. De ce sa dau new game cand am lucrat atat fara sa folosesc vreaun cod, n-are sens. Cat despre favoarea lui Lares este cumva aia cu inlocuitul din port cand trebuie sa vorbesti cu Baltram. Crede-ma nu sunt atat de fraier precum crezi.
replyReply
(03-29-2015, 07:19 PM)Nek23 Wrote: Ce-ai vere? Cine ti-a spus ca joc cu cheaturi. Am intrat in Ring of Water si mi-a aparut faza aia cu cheia de la pivnita lui Olnar sau cum il cheama. De ce sa dau new game cand am lucrat atat fara sa folosesc vreaun cod, n-are sens. Cat despre favoarea lui Lares este cumva aia cu inlocuitul din port cand trebuie sa vorbesti cu Baltram. Crede-ma nu sunt atat de fraier precum crezi.

Ai făcut chestia cu înlocuirea lui Lares?
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
Da, si dupa aceea imi amintesc ca i-am zis sa ma duca la ferma lui Onar. Dupa asta nu a mai aparut aia cu "Bine, sa mergem!". Oricum, acum sunt in Ring of Water, l-am omorat pe Dexter, am primit scrisoarea de la Vatras pentru Saturas si o sa primesc inelul unit de magi pentrua a deschide portalul. Ca sa te lamuresc, Ciocoflendere am descoperit cum sa-mi dea Orlan cheia si n-am mai bagat-o cu, coduri.
replyReply
Scuze de double-post. Am ajuns in capitolul IV, cel cu vanatoarea de dragoni. Din nefericire m-am chinuit ceva sa bat primul dragon, cel din mlastina, incluziv oamenii soparla. Momentan am 122 STR dupa ce am baut 2 licori de STR +3, si am deschis toate tablitele de piatra, I, II, III de STR, viata, arme grele si usoare.

Pot face potiuni de unul singur? Ma refer la cele de str. Multumesc.
replyReply
Din cate stiu eu Constantino te invata sa faci potiunea de str pentru 20lp
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
Am omorat-o pe Cassia si pe ea am gasit o cheie mica. Ce deschide cheia aia? Am cautat si pe net dar fara rezultat.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic I: Ajutor Ducipal 465 237,138 10-29-2015, 04:38 PM
Last Post: XC Ianny ###
  Gothic 3 Forsaken Gods Naked 1 1,479 06-04-2015, 08:44 PM
Last Post: Hiperboreanul
  Gothic II Night of the Raven - Access Violation Ciocoflender 4 2,440 05-03-2015, 06:09 PM
Last Post: Ciocoflender
  Gothic III: Ajutor Szekemri 473 192,156 01-09-2015, 07:52 PM
Last Post: Cyrus35
  Gothic III - Forsaken Gods: Ajutor Cryssalis 63 15,136 10-22-2014, 02:58 PM
Last Post: TequilaMotto
  Gothic 3 - Forsaken Gods in limba romana Deneky 7 2,905 09-07-2014, 01:13 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 3 prescurtari Deneky 6 3,599 09-03-2014, 12:19 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 2 Notr - rezolutie gigea 4 2,031 09-02-2014, 02:28 PM
Last Post: gigea
  Win7 Nu merge Gothic 2 meph144 4 2,612 07-18-2014, 06:45 PM
Last Post: meph144
  Gothic IV: Ajutor Carnage 96 39,729 07-11-2014, 10:55 PM
Last Post: TequilaMotto

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)