Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 4.56 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor
M-am dus in valea minelor. Cu chiu cu vai am trecut de orci si am vorbit cu toti de acolo. Trebuie sa gasesc cele trei grupe de sapatori acum. Cel mai greu lucru mi se pare sa ma feresc de orcii din afara taberei.
replyReply
(03-28-2015, 07:58 PM)Nek23 Wrote: M-am dus in valea minelor. Cu chiu cu vai am trecut de orci si am vorbit cu toti de acolo. Trebuie sa gasesc cele trei grupe de sapatori acum. Cel mai greu lucru mi se pare sa ma feresc de orcii din afara taberei.

Cumpara potiuni de viteza. Smile
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
Ieri pe la doua dimineata eu eram pe Gothic si cautam zonele de minat. Bineinteles ca a durat ceva mai ales ca s-a facut noapte si de-abia mai vedeam ca jucam cu luminozitatea la monitor pe scazut Haha. Intr-un final le-am gasit si dupa am vazut in inventar harta de la Garond. Am omorat si o tabara de banditi in drumul pe la Cavalorn spre fost Tabara Noua. Si locul ala de langa intrarea din Tabara Noua am vazut, in pestera aia in care in Gothic I faceau tigari tot niste banditi. Am ajuns in capitolul trei si ma trezesc atacat de Seekeri. Norocul meu a fost ca am inchis rapid poarta de la trecatoare. Acum sa vad ce trebuie sa mai fac. Cred ca sunt level 12-13 momentan.
replyReply
(03-29-2015, 10:20 AM)Nek23 Wrote: Ieri pe la doua dimineata eu eram pe Gothic si cautam zonele de minat. Bineinteles ca a durat ceva mai ales ca s-a facut noapte si de-abia mai vedeam ca jucam cu luminozitatea la monitor pe scazut Haha. Intr-un final le-am gasit si dupa am vazut in inventar harta de la Garond. Am omorat si o tabara de banditi in drumul pe la Cavalorn spre fost Tabara Noua. Si locul ala de langa intrarea din Tabara Noua am vazut, in pestera aia in care in Gothic I faceau tigari tot niste banditi. Am ajuns in capitolul trei si ma trezesc atacat de Seekeri. Norocul meu a fost ca am inchis rapid poarta de la trecatoare. Acum sa vad ce trebuie sa mai fac. Cred ca sunt level 12-13 momentan.

In cpt 3 ocupate de magi, inainte de ochiu' lu Innos, zic eu. Smile
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
Chiar asta fac. Am fost la manastire, am facut de era de facut - am sarit de pe podul ala care face legatura si si m-am dus sa caut ochiul lui Innos. Intre timp am gasit templul magilor si am ramas prin zona. Am intrat intr-o pestere cu goblini si minecrawleri, iar dupa ce am deschis un cufar din capat m-am trezit cu golemi de piatra langa mine. Oricum, am reusit sa scap si acum sunt in templul magilor de apa. Am primit si armura de dragon hunter de la Bennet.
replyReply
(03-29-2015, 01:01 PM)Nek23 Wrote: Chiar asta fac. Am fost la manastire, am facut de era de facut - am sarit de pe podul ala care face legatura si si m-am dus sa caut ochiul lui Innos. Intre timp am gasit templul magilor si am ramas prin zona. Am intrat intr-o pestere cu goblini si minecrawleri, iar dupa ce am deschis un cufar din capat m-am trezit cu golemi de piatra langa mine. Oricum, am reusit sa scap si acum sunt in templul magilor de apa. Am primit si armura de dragon hunter de la Bennet.

Ok, asa. Fa Jharkendaru' (cu magii de apa) intai. Mai bine asa, zic eu. Smile
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
Deci, m-a trimis Merdarion sau cum il cheama pe tip sa gasesc locurile de teleprtare de pe insula. Am activat una din templu care m-a dus langa Khorinis unde a trebuit sa omor un orc. Dupa ce am intrat in ea m-a dus langa taverna lui Orlan. Lares mi-a spus de asemenea ca ma ajuta sa intru in padurea deasa din est, dar nu imi apare speech-ul ala. La fel si cu Orlan despre aia de teleportare de langa taverna. Ce-as putea sa fac?
replyReply
(03-29-2015, 03:00 PM)Nek23 Wrote: Deci, m-a trimis Merdarion sau cum il cheama pe tip sa gasesc locurile de teleprtare de pe insula. Am activat una din templu care m-a dus langa Khorinis unde a trebuit sa omor un orc. Dupa ce am intrat in ea m-a dus langa taverna lui Orlan. Lares mi-a spus de asemenea ca ma ajuta sa intru in padurea deasa din est, dar nu imi apare speech-ul ala. La fel si cu Orlan despre aia de teleportare de langa taverna. Ce-as putea sa fac?

Pai ti-a dat Orlan cheia pt usa de la teleportor?
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
Nu, nu mi-a dat. Nu imi apare conversatia.
replyReply
(03-29-2015, 04:24 PM)Nek23 Wrote: Nu, nu mi-a dat. Nu imi apare conversatia.

What
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic I: Ajutor Ducipal 465 237,169 10-29-2015, 04:38 PM
Last Post: XC Ianny ###
  Gothic 3 Forsaken Gods Naked 1 1,479 06-04-2015, 08:44 PM
Last Post: Hiperboreanul
  Gothic II Night of the Raven - Access Violation Ciocoflender 4 2,442 05-03-2015, 06:09 PM
Last Post: Ciocoflender
  Gothic III: Ajutor Szekemri 473 192,188 01-09-2015, 07:52 PM
Last Post: Cyrus35
  Gothic III - Forsaken Gods: Ajutor Cryssalis 63 15,139 10-22-2014, 02:58 PM
Last Post: TequilaMotto
  Gothic 3 - Forsaken Gods in limba romana Deneky 7 2,910 09-07-2014, 01:13 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 3 prescurtari Deneky 6 3,601 09-03-2014, 12:19 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 2 Notr - rezolutie gigea 4 2,031 09-02-2014, 02:28 PM
Last Post: gigea
  Win7 Nu merge Gothic 2 meph144 4 2,612 07-18-2014, 06:45 PM
Last Post: meph144
  Gothic IV: Ajutor Carnage 96 39,737 07-11-2014, 10:55 PM
Last Post: TequilaMotto

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)