Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sleeper
#11
Alex Wrote:Eu nu cred ca Sleeper si Undead Dragon sunt unul si acelasi. In Gothic 2, la inceput, aflam de la Xardas ca atunci cand l-am trimis pe Sleeper la dracu' el a zis "Come! And they came.": Dragonii, armata de Orci.

Ce vroiam sa zic si eu... Unul si acelasi.
Asta seara ies pe strada, ca felina dupa prada, ochii vad, inima cere, peste tot numai placere.
replyReply
#12
Da... Nici eu nu cred ca Sleeper sunt unul si acelasi... Cum a spus si Xardas... "Come! And they came. Even the dragons."... Deci... Sleeper este diferit de Undead Dragon...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#13
Asta mi se pare mie, nu sunt sigur.
Asta seara ies pe strada, ca felina dupa prada, ochii vad, inima cere, peste tot numai placere.
replyReply
#14
Alex Wrote:Eu nu cred ca Sleeper si Undead Dragon sunt unul si acelasi. In Gothic 2, la inceput, aflam de la Xardas ca atunci cand l-am trimis pe Sleeper la dracu' el a zis "Come! And they came.": Dragonii, armata de Orci.

Dar dragonii erau deja sub comanda lui Sleeper, adica sub comanda lui Undead Dragon. :-D-:
replyReply
#15
Mey... Poate dragonii, impreuna cu Undead Dragon stateau linistiti pe insula aia... Poate Beliar i-a avut ca un plan de rezerva... Daca moare Sleeper, intra dragonii in peisaj... Si atunci cand i-a chemat Sleeper, a chemat numai dragoni... Ai dreptate... Dar a chemat numai 4 dragoni sa vina in VoM... Si ceilalti 2 (Undead Dragon si celalalt) au ramas pe insula...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#16
:-D-: Asa zic si eu, ca sunt aceiasi... Si la inceput zice ca a chemat toate armatele lui, incluzand dragonii, dar nu zice ca pe toti... Si parerea mea este ca Sleeper nu era alesul lui Beliar, ci Undead Dragon este alesul.... Caci Sleeper facea pregatiri pentru Undead Dragon... Asta e o alternativa, o teorie ce mi-a venit acum, dar cred ca adevarul este in teoria de mai sus. :-D-:
replyReply
#17
S-ar putea ca Sleeper sa fi fost alesul lui Beliar in VoM... Poate peste Insula Khorinis alesul a fost Undead Dragon... Si cum am mai spus... Dragonii poate i-a avut ca plan de rezerva in caz ca daca moare Sleeper, cei 4 dragoni (elementari) sa preia controlul in VoM... Si asa au si facut, dar nu le-a mers bine prea mult, i-am deranjat noi si i-am trimis la odihna vesnica... :-D-:
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#18
Filipp Wrote:Chiar... S-ar putea ca Gothic 4 sa fie sfarsitul seriei Gothic... Adica sa ii omori din nou pe Sleeper, Undead Dragon si Xardas (sau sa il omori pentru prima data, depinde cum ai jucat Gothic 3)... Astfel Beliar ar putea ramane fara ales si fara cele mai puternice creaturi... Astfel si fara adepti... :-D-:...

Undead Dragon este mort deja din Gothic 2, spre deosebire de Sleeper, care a fost doar "bannat", cum zic Xardas si Saturas, din dimensiunea noastra (adica a lor, defapt). Xardas ar fi dorit si in Gothic 1 sa fure puterile lui Sleeper, dar nu a reusit, pentru ca corpul lui de mosneag era deja prea obosit, dupa ce se teleportase acolo, ca sa te ajute. Oricum, daca e sa tinem cont de tot ce se stie despre Sleeper, eu sincer cred ca e mult mai puternic decat Undead Dragon. Doar e un demon, si pana la urma la inceputul lui Gothic 2 aflam ca Dragonii si restul au venit la ultimul strigat al lui Sleeper.
Stand up for something or die for nothing.
replyReply
#19
maZe Wrote:
Filipp Wrote:Chiar... S-ar putea ca Gothic 4 sa fie sfarsitul seriei Gothic... Adica sa ii omori din nou pe Sleeper, Undead Dragon si Xardas (sau sa il omori pentru prima data, depinde cum ai jucat Gothic 3)... Astfel Beliar ar putea ramane fara ales si fara cele mai puternice creaturi... Astfel si fara adepti... :-D-:...

Undead Dragon este mort deja din Gothic 2, spre deosebire de Sleeper, care a fost doar "bannat", cum zic Xardas si Saturas, din dimensiunea noastra (adica a lor, defapt). Xardas ar fi dorit si in Gothic 1 sa fure puterile lui Sleeper, dar nu a reusit, pentru ca corpul lui de mosneag era deja prea obosit, dupa ce se teleportase acolo, ca sa te ajute. Oricum, daca e sa tinem cont de tot ce se stie despre Sleeper, eu sincer cred ca e mult mai puternic decat Undead Dragon. Doar e un demon, si pana la urma la inceputul lui Gothic 2 aflam ca Dragonii si restul au venit la ultimul strigat al lui Sleeper.

Da... Au venit dragonii, dar cei elementari doar (dragonii de gheata, foc, mlastina si pamant). :-D-:
replyReply
#20
maZe Wrote:Xardas ar fi dorit si in Gothic 1 sa fure puterile lui Sleeper, dar nu a reusit, pentru ca corpul lui de mosneag era deja prea obosit, dupa ce se teleportase acolo, ca sa te ajute.

Mey... Xardas nu ar fi putut sa fure puterea lui Sleeper si daca nu ar fi lesinat... Dupa cum ai vazut in filmuletul de la sfarsit... Sleeper a fost trimis intr-o alta dimensiune (sau cel putin asa cred)... Undead Dragon nu...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Templul lui Sleeper kelokata 9 3,167 02-24-2011, 11:06 PM
Last Post: Carnage
  Undead Dragon = Sleeper ??? Kristi 29 7,092 09-11-2009, 10:24 AM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)