Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discuţii zilnice #4
#21
(10-20-2011, 08:36 PM)Warhell Wrote: Gadaffi e mort. Ce penibila e viata, cei mai geniali oameni sunt omorati, Hitler, Saddam, acum Gadaffi..exista un singur loc unde va ajunge lumea asta.

Hai ma...cei mai geniali? Cu asta nu pot fi de acord. Acum nu-s in masura sa scriu prea corect ca sa-ti dau o replica buna, da' si maine e ozi.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#22
(10-20-2011, 08:36 PM)Warhell Wrote: Gadaffi e mort. Ce penibila e viata, cei mai geniali oameni sunt omorati, Hitler, Saddam, acum Gadaffi..exista un singur loc unde va ajunge lumea asta.

Si? In loc sa fie un motiv de bucurie pe tine te supara aceasta stire?

Sau ai formulat gresit?

#23
hegan...ai mari lacune in ceea ce priveste istoria...tiganii au venit in romania in evul mediu,acestia fiind o populatie nomada venita din IndiaGrin...
imi pare rau ca libienii au fost asa de prosti sa-l omoare pe gadafii...de ce???acum america are 10% din petrolu lor,franta la fel,si mai e o putere care are o parte din petrol,in plus libienii ,pe vremea lui gadafi nu plateau niciun fel de taxe pe gaze,apa,curent...etc...acestea erau platite de stat...ei vede-ti de ce consider eu america un stat parazit???Sad
warhell...aceia nu erau genii,imi pare rau pentru sadam si gadaffi care au fost omorati din pricina ca americanii vroiau petrol si acestia nu le dadeauSmile...hitler ar fii fost un geniu daca isi folosea intelectul in scopuri benefice omenirii,si nu pentru decimarea eiSad...plus ca ...cartea meinkampf scrisa de Hitler este interzisa din pricina ideilor rasiste,subliniate in aceasta...plus ca germanii ne-au golit aproape juma din rezervele de petrol in al doilea razboi mondial...deci nu a fost asa un erou,cum il numesti tu...defapt a fost un om care si-a folosit intelectul in scopuri rele,odioaseSad
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#24
(10-20-2011, 08:36 PM)Warhell Wrote: Gadaffi e mort. Ce penibila e viata, cei mai geniali oameni sunt omorati, Hitler, Saddam, acum Gadaffi..exista un singur loc unde va ajunge lumea asta.

Da Gadaffi e mort. Perfect. Inca un rau eliminat din lumea asta plina de rele... Saddan, Hitler genii? Il poti compara pe Albert Einstein cu unul dintre nenorocitii de mai sus. Cred ca tu confunzi puterea nebunilor cu genialitatea. Una e sa fi nebun dupa putere si sustinatori ale unor conceptii sadice, comuniste si rasiste si alta e sa fi geniu...Caius Iulius Caesar a fost un geniu...cei care nu s-au influentat de putere...ei sunt geniile adevarate.

Uite o chestie: daca Hitler era in viata si tu erai evreu? Mai ziceai acelasi lucru?

----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#25
gadaffi si sadam...au fost buni conducatori...iar libienii dupa cum am spus mai sus nu plateau prea multe taxe...cred ca doar impozitele...si nu cred ca e corect ca americanii sa se bage intr-o chestie din asta numai pentru petrol..Sad...si noi l-am indepartat pe ceausescu si acu ..ne-o vandut nastase petrolu si aurur din rosia montana,americanilor(parazititlor nenorociti)
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#26
@Zamolxis: Ce a facut Hitler nu se poate numii "malefic". Hitler a profitat de prostia romanilor, si le-a luat petrolul pe cale amiabila Wink.
@Terente: Saddam a fost la fel, o copilarie oribila, dar un viitor mare datorita Mintii sale, subliniez asta, pentru ca daca el nu era destept era mort de mult, insa a fost omorat miseleste. Am mai multe de zis, dar nu isi au rostul pentru ca nu prea intelegeti.
Cat despre Gadaffi, il consider si pe el la fel, a fost practic omorat de americani. Putea sa le dea o gramada de resurse, insa el a refuzat si a mai imbarligat ceva americanii si au dat de un razboi civil, ce sa te astepti de la libieni? Sunt la fel de prosti ca romanii.
Sup
#27
mda..asta as e...

Show Content
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#28
Stiu ca asa e.
Sup
#29
dar nu pot spune ca au fost geniali,au fost doar...stralucitiSad
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#30
Mama, deci la fac. in anul 2 am trecut la chestii serioase. Laboratoare o gramada, masurari electrice, proiecte. O sa fie un an luunnnggg asta e sigur. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... Szekemri 1,000 113,349 03-06-2015, 08:26 PM
Last Post: Hydrax
  Discuţii Zilnice 9 Warhell 1,006 193,915 09-13-2013, 10:09 PM
Last Post: Kristi
  Discutii Zilnice #8 Robi 944 148,634 02-02-2013, 09:40 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii Zilnice #7 Szekemri 980 203,163 10-13-2012, 08:12 PM
Last Post: Robi
  Discuţii Zilnice #6 Zamolxis1 949 145,941 07-12-2012, 12:02 PM
Last Post: Robi
  Discuţii Zilnice #5 Carnage 953 156,495 02-14-2012, 06:28 PM
Last Post: Carnage
  Discutii New Rpg Cryssalis 1,002 299,863 01-05-2012, 08:56 PM
Last Post: Zamolxis1
  Discutii Zilnice #3 Carnage 1,000 219,316 10-18-2011, 07:58 PM
Last Post: Szekemri
  Discutii Zilnice #2 Raducu' 499 79,509 09-04-2011, 11:06 PM
Last Post: Warhell
  Discutii Zilnice #1 Ducipal 1,020 191,180 02-19-2011, 03:43 PM
Last Post: Raducu'

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)