Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rome: Total War
#51
Mi-am instalat modul SPQR. Imi pare rau, dar nu mai pot juca online.
Sup
replyReply
#52
Cum e modul SPQR?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#53
E fenomenal. Cele 3 familii sunt unite, s-au introdus niste trupe incredibile, grafica imbunatatita, zici ca e alt joc. Si la Dacia, s-au adaugat cateva trupe, la greci spartanii arata fenomenal.
Si Hanibal e introdus in mod..acum sunt cu Dacia si vad cum Hanibal cucereste cetate dupa cetate. Haha

Sunt multe video-uri pe Youtube..uite unul:

Si intro-ul...
Cam asa arata jocul.
Sup
replyReply
#54
Frumos modul...chiar frumos...Dacia e o tara foarte puternica in joc, acei falxmen fac toti banii...adica daca stii cum sa ii pui ii rupi pe Greci si pe romani. Sunt foarte buni impotriva cavaleriei si sulitelor.
Am observat nist greseli in joc...am sa scriu una, bine cunoscuta, si imbatabila falanga spartana...ma intreb de ce nu au bagat-o in mod, ai face ravagii cu ea impotriva romanilor. A si o alta greseala e, faptul ca nu au introdus ca roma sa ia o parte din trasaturile teritoriilor cucerite. Desi se stie ca de la fiecare teritoriu cucerit imprumutau ceva benefic lor.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#55
Ai incercat deja modul?

E mai bine ca nu au bagat falanga aia lunga, e mult mai real cu sulita mica..apropo..am incercat sa distrug o trupa de spartani cu doua trupe de warband si una de cavalerie. Spartanii au pierdut 5 oameni, iar eu tot. Haha Am folosit tehnica de inconjurare..degeaba!
Sup
replyReply
#56
Nu l-am instalat deoarece nu am Rome pe pc...vreau sa imi bag acuma medieval, sa joc cu vikingiiSmile.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#57
Se lucreaza la un mod cu Vikingi...
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=568

Apropo..spuneai acum ceva timp ca ti-ai cumparat Medieval total war 2, nu l-ai jucat?
Sup
replyReply
#58
Nu imi merge...din pacate, imi trebuie pixel shader 2.0, si nu am! De aceea ma joc jocuri mai vechi. Oricum am auzit ca Medieval 2 e genial, cu sistemul de castele si cetati, si un sist de trade!
Fain modul, sper sa il termine curand...caci abia astept sa il joc...cred ca este printre singurele moduri pe care le astept momentan.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#59
Poti incerca Medieval TW 1 pana atunci.. :-?
Sup
replyReply
#60
Care vrea sa incerce gothic total war ? Inca nu l-am jucat dar arata destul de bine Grin
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=379957
Think of it as it is not how you want it to be. "Immortality" is the afterlife so just think of "immortality" as "dead" itself.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Medieval II Total War cornel 2 3,655 09-02-2013, 07:30 PM
Last Post: cornel
  Medieval: Total War Robi 4 2,014 05-26-2013, 08:43 PM
Last Post: Robi
  Seria Total War Hegan 9 3,157 12-08-2012, 09:12 PM
Last Post: Hegan
  With Fire and Sword: Total War - Wallachia Warhell 25 6,796 01-20-2012, 05:03 PM
Last Post: Warhell

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)