Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homosexualitate
#61
De ce? El l-a acuzat pe Faby ca e pedofil. A zis ca toti homosexualii sunt pedofili, ergo Faby este pedofil. Ok, sanctioneaza-ma. Dar daca eu merit sanctiunea, la fel de mult o merita si el.
#62
(02-18-2012, 11:22 PM)Maladiq Wrote: De ce? El l-a acuzat pe Faby ca e pedofil. A zis ca toti homosexualii sunt pedofili, ergo Faby este pedofil. Ok, sanctioneaza-ma. Dar daca eu merit sanctiunea, la fel de mult o merita si el.

Din postul #55 nu reiese asta. Puteti continua discutia atat timp cat puteti sa comunicati intr-un mod civilizat.
#63
(02-18-2012, 09:53 PM)old nick Wrote: Acceptand homosexualitatea si justificand-o cu definitii rafinate oferiti o alternativa celor care inca nu si-au maturizat gandirea si asta e tot o forma de "pedofilie" pe care nu ma astept sa o intelegeti.

Ok, deci suntem toti pedofili. Kristi. Sunt mandru de capacitatea ta de a fi moderator.
#64
(02-18-2012, 11:22 PM)Maladiq Wrote: De ce? El l-a acuzat pe Faby ca e pedofil. A zis ca toti homosexualii sunt pedofili, ergo Faby este pedofil. Ok, sanctioneaza-ma. Dar daca eu merit sanctiunea, la fel de mult o merita si el.

Hei, ce se intampla? Cine a zis ca Faby e pedofil? Am spus ca un homosexual poate fi in acelasi timp si pedofil, nu am spus nimic despre Faby. Ce treaba am eu cu Faby?
Deci remarca despre "pedofilie" pe care nu ma asteptam s-o intelegeti unii chiar n-au inteles-o...Acum cine-i limitat?
#65
(02-18-2012, 11:34 PM)Maladiq Wrote: Ok, deci suntem toti pedofili. Kristi. Sunt mandru de capacitatea ta de a fi moderator.

Why, thank you.
Citeste tot postul ala din perspectiva unui om fara nicio prejudecata fata de orientarile sexuale si o sa intelegi ce a vrut Old Nick sa zica. Daca vrei sa imi mai zici ceva, atunci trimite-mi un PM sau posteaza in Discutii Zilnice, nu aici. GATA CU OFF-TOPICUL!
#66
In primul rand, atitudinea lui Roby si Old Nick din posturile de mai devreme a fost not cool to say the least. Daca nu sunteti de acord cu discutia nu va obliga nimeni sa participati sau macar sa o cititi.
Revenind la subiect, aruncati un ochi asupra acestui articol, in special penultimul paragraf: http://www.nme.com/news/aap-rocky--2/62114/
#67
Sincer nu prea am inteles acel articol...

"I'm not saying that hip-hop needs gay rappers or anything, but they need to stop being so close-minded because that will just cause the genre to fail."

Cum ar putea avea hip-hop-ul de suferit daca artistii din acest gen muzical nu sunt de acord cu homosexualitatea? Logic fail at its finest.
#68
(02-18-2012, 11:59 PM)Bogdan Wrote: In primul rand, atitudinea lui Roby si Old Nick din posturile de mai devreme a fost not cool to say the least. Daca nu sunteti de acord cu discutia nu va obliga nimeni sa participati sau macar sa o cititi.

Adica voi sunteti liberi sa spuneti ca homosexualitatea e "normala" si "naturala" si cine nu e de acord ar trebui sa taca? Chiar e greu de inteles ca pretinzand ca acceptati anomalia asta de fapt o incurajati si zapaciti mintile oamenilor? Daca eu sunt heterosexual si sunt normal ce dovada va mai trebuie sa intelegeti ca homosexualii sunt anormali din punct de vedere sexual? Ca exista si sunt mandri de intelegerea lor superioara a iubirii nu contest, dar sa nu incerce sa demonstreze asta nici cu definitii, nici cu legi pentru ca e jenant. De ce trebuie sa-si strige normalitatea? Ca sa poata parea ceilalti toleranti? E absurd.
Mai ales cand toleranta fata de ei se manifesta cu aere de superioritate. Ce sa inteleaga Hegan din discutia asta? Ca hodorogul de oldnick e un limitat de moda veche si ca e ok sa fii homosexual pentru ca s-a dovedit genetic ca nu e nimic rau in asta? Va auziti ce spuneti? Sper sa mor de batranete inainte sa prostiti prea multi oameni cu ideile astea, pentru ca altfel o sa mor de inima rea. Haha
#69
Fail-ul aici vine din partea ta. O sa imi pemit sa fac o presupunere si o sa spun ca nu prea esti apropiat de muzica rap sau hip-hop. Am I wrong?
Oricum, nu am pus articolul ca sa scot in evidenta legatura dintre hip-hop si homofobie (care, spre deosebire de ceea ce spui tu mai sus, exista), ci atitudinea acelui rapper catre homosexualitate, de unde si trimiterea catre penultimul paragraf.

LE: Old Nick, o sa ii urmez exemplul lui Maladiq si nu o sa ma mai obosesc sa incerc sa iti explic ceva. Cititul printre randuri si interpretarea in favoarea ta a ceea ce spunem noi nu se poate numi discutie.
#70
Chiar si Religion Thread era mai putin dur decat asta. Mai bine se inchide sau se sterg postarile.
Sup


Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)