Poll: Cine credeti ca greseste mai mult?
You do not have permission to vote in this poll.
Parintii
9.09%
1 9.09%
Copiii
45.45%
5 45.45%
Ambele in egala masura
45.45%
5 45.45%
Total 11 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce-ati vrea voi de la parinti?
#11
Crysallis, nu amesteca politica in threadul asta, exista threaduri care se ocupa cu politica, altele cu religia, orientarea, istoria si asa mai departe. Totusi threadul asta nu implica politica. Sunt satul deja, la televeizor politica, la scoala politica, pe strada politica, in carti politica, si acum si pe threadurile ne destinate politicii, tot politica!Sad
Dastan eu nu m-as plange de faptul ca exagereaza cu grija deoarece fac asta fiindca esti unicul lor copil. Gandeste-te ca alti copii nu au norocul sa aiba parinti sau sa isi fi cunoscut parintii. Deci ne putem considera norocosi.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#12
Ce politica ma are dreptate ce titlu "Ce-ati vrea voi de la parinti?" Gen Ce ati vrea voi de la mos craciu
putea sa puna cine greseste mai mult parinti sau copii la titlu asta putem zice de exemplu eu vreau de la parinti un set de poker
Asta e doar parerea mea despre titlu
replyReply
#13
"Fireste nu dorim de la parinti ca Eba... un RANGE ..........."
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#14
Nu-s unicul lor copil. Mai am o sora la facultate.
Subiect de gradinita?! Nu prea cred... De ce ajung multi copiii in stadiu ala in care se omoara sau se indreapta spre chestii gen satanism, droguri, etc. ????? Oare?!

Ideea e ca, la fel cum am mai spus, se asteapta la prea mult. Si ii inteleg de ce sunt asa grijulii, vor ca eu sa nu patesc nimic.
Dar as vrea sa mai aud de la ei: "Du-te, fa ce vrei. E viata ta. Doar sa ai grija de tine si sa fi acasa pe la 9-10." nu chestii de genul "Nu-mi place. Mai bine nu te duce singur. Stai tu numai acasa." pana si daca vreau sa ma duc prin oras, ziua in amiaza mare. Inteleg, doar nu o sa ma duc unde mi-a vrea mie capul si de unul singur, dar hai sa fim seriosi, pana si la drumuri scurte de 20-maxim 30 minute dus-intors?! Oi avea eu 13, aproape 14 ani (inca 3-4 luni), dar mai, chiar vorba lui maicamea: "E magar mare. Se poate descurca si de unul singur."

Asta am vrut eu sa spun. Sa ofere mai multa libertate si in special, sa ne lase sa intelegem viata asa cum credem noi.

@soul Ce-ati vrea voi de la parinti?
Moral, nu fizic sau material.
Fighting back!...
replyReply
#15
Quote:Ce-ati vrea voi de la parinti?

Exact ceea ce as putea eu oferi unor eventuali copii. Nimic mai mult.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#16
thanks for an explanation.
replyReply
#17
De ce ne multumeste asta?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#18
(02-29-2012, 08:54 PM)Zamolxis1 Wrote: De ce ne multumeste asta?

Spammer.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#19
Tata MC si mama wrestling-women
replyReply
#20
(05-02-2012, 10:26 PM)adelin Wrote: Tata MC si mama wrestling-women

Asa raspunzi tu la intrebarea: "Ce-ati vrea voi de la parinti?"...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)