Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cea mai comica lupta
#1
Titlul spune cam totul: Care a fost cea mai lunga lupta a voastra, cum s-a desfasurat, ce metode ati folosit pentru a invinge inamicul?

Eu de exemplu eram la lvl 3 in Gothic 2 NotR si vroiam sa il inving pe Lehmar. M-am chinuit vreo 15 minute, l-am facut sa ma fugareasca prin case, prin ocean, pe acoperisuri si trageam cu arcul in el si am reusit sa il inving fara sa il ucid pe plaja unde sta Skip cu un heavy branch, dupa ce ramasese cu putina viata.
replyReply
#2
Eu cu Attila (acel asasin platit) m-am chinuit 20-25 minute sa-l bat, eram cam nivelul 4-5, ... am dat "load game" de zeci de ori =))
replyReply
#3
Si eu m-am chinuit sa-l omor pe Lehman,mai stiu doar ca l-am omorat cu arcu' si ca m-am chinuit mult cu el Haha
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#4
Eu in G1 la Focus-ul cu Milten n-am stiut ca trebuie sa folosesc death to the undead pe The Guardian si am stat vreo 10 min si am tot dat faceam cam doi-trei milimetri damage din Life-bar la fiecare lovitura, dar numai 3 din 10 lovituri aveau efect. A si cand l-am omorat s-a trezit un schelet sa ma cafteasca cu rusty sword-ul si m-a omorat, iar milten se invartea pe loc pe masa acea de piatra incontinuu, fara sa ma ajute.
Fighting back!...
replyReply
#5
Am patit si eu asa ceva, in schimb eu l-am atras pe marginea prapastiei si i-am dat un "Fist of wind". A cazut jos si, multumita lui Innos, a murit, dar am fost frustrat ca am pierdut 1500 exp.

Aiurea mai era cand ma trezeam pe varful unei stanci sau a unui zid, inconjurat pe de o parte si pe cealalta de orci (in general in Gothic 2). Ramaneam fara sageti la arbaleta si ma chinuiam sa fug, ca sa imi dau seama dupa 30 de minute ca eu am Teleporter stone.
replyReply
#6
Lupta cu cel care organizeaza lupte in Khorinis. O lupta total dezechilibrata. Eu cu un heavy branch, fiind la prima mea vizita in orasul port (sau oricum pe la inceput). Mare mi-a fost mirarea cand l-am invins...mandria m-a cuprins pe loc. Mama ce bun sunt...(in gandul meu). Drept pentru care ma duc si ii aduc arma lui originala, pe care o pierduse mai demult si ii propun sa ne luptam din nou.

Si aici se incheie partea de care ma pot mandrii. Incepe lupta: poc, poc, poc. Nameless cade...Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#7
(08-22-2011, 11:51 AM)Edg Wrote: Am patit si eu asa ceva, in schimb eu l-am atras pe marginea prapastiei si i-am dat un "Fist of wind". A cazut jos si, multumita lui Innos, a murit, dar am fost frustrat ca am pierdut 1500 exp.

Aiurea mai era cand ma trezeam pe varful unei stanci sau a unui zid, inconjurat pe de o parte si pe cealalta de orci (in general in Gothic 2). Ramaneam fara sageti la arbaleta si ma chinuiam sa fug, ca sa imi dau seama dupa 30 de minute ca eu am Teleporter stone.

Ahh... Teleporter stone. Asa ceva am patit si eu in Okara in G3. Tocmai eram in acea parte a pesterii unde sunt 4 rebeli care sapa dupa ore. Insa cum tocmai luptam ca sa eliberez Okara, am fugit de ei si am sarit prin acea deschizatura din stanca si am ajuns in hornul acela de smithing, ala adanc. Nu am putut sa ies sau sa sar afara din horn, si ca sa inrautateasca lucrurile, cei patru rebeli trageau cu arcul in mine si dupa scurt timp am murit. Chiar cand am dat load game mi-am dat seama ca am teleporter stone catre Silden.
Fighting back!...
replyReply
#8
Stii cum e, nu stiu daca este vreo unul care daca a sarit de acolo sa nu cada fix in horn. Haha
replyReply
#9
(08-22-2011, 08:40 PM)Edg Wrote: Stii cum e, nu stiu daca este vreo unul care daca a sarit de acolo sa nu cada fix in horn. Haha

Da dar chiar asa? Haha Si cel mai jenant mod de a muri cu orc armor si 4 rebeli cu arcul Rolleye
Fighting back!...
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic III: Sistemul de lupta Alex* 17 5,300 09-06-2011, 02:53 PM
Last Post: g3orge13

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)