Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DISCUTIE] Teoria chibritului - Pepenele
#91
De ce eviti sa raspunzi? Asta chiar nu inteleg. Si zice ca eu sunt ala enervant aici...
Stiai ca mutatile genetice pot schimba culoarea pepenului tau? Hmmm... poate ca de asta nu ai raspuns, pentru ca stiai si nu vroiai sa recunosti asta (ceea ce te face ipocrit), sau nu stiai asta (ceea ce te face credul, pentru ca esti dispus sa fi absolut convins de lucruri care nu au fost dovedite niciodata si pe care nici tu nu le poti dovedi, si nici macar nu poti sa dai un argument satisfacator, prin asta vrea sa zic ca, a da 10 exemple de respunsuri care nu tin cont de toate detaliile propozitiei initiale (aia cu pepenele) e inutil. Daca m-ai intreba cat e 1 + 1 si eu as zice ca e 3, pe urma as zice ca e 4, pe urma as zice ca e 12, pe urma as zice ca e 83... tu crezi ca ajuta cu ceva sa dai multe raspunsuri proaste? La fel ai facut si tu: mi-ai dat multe raspunsuri prin care ai incercat sa dovedesti ca nu am dreptate, incalcand regula care zice ca pepenele nu trebuie sa aiba coaja rupta/penetrata/strapunsa/etc).

I rest my case.
#92
Dar hai sa vorbim de pepenele ala fara sa bagam mutatia genetica...stii de ce? Pentru ca noi vorbim de un NENOROCIT DE PEPENE NORMAL!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#93
(10-22-2012, 08:03 PM)Zamolxis1 Wrote: Dar hai sa vorbim de pepenele ala fara sa bagam mutatia genetica...stii de ce? Pentru ca noi vorbim de un NENOROCIT DE PEPENE NORMAL!

Nu, NOI NU VORBIM DE UN NENOROCIT DE PEPENE NORMAL, ci vorbim de un pepene, asadar mutatia genetica (micro-evolutia) poate aparea.
#94
Ce să îţi răspund omule?! HahaHaha
Tu bagi mutaţii genetice într-un pepene...te-ai întrecut pe tine însuţi. Asta eu o numesc disperare..
Şi răspunsurile ălea, tu m-ai tot rupt la cap să-ţi dau dovezi, argumente...am spus ce mi-a venit în acel moment..am întrebat şi familia, toţi au râs de ipoteza ta......ce pot să mai zic?
Sup
#95
Mda...tipic lui Kristi...cand se vede pe marginea prapastiei inventeaza ceva ca sa se scoata. Nu isi mai are rost discutia.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#96
Culmea e faptul că toţi spunem că discuţia e penibilă şi nu îşi are rostul...dar totuşi o continuăm. Haha
Sup
#97
(10-22-2012, 08:08 PM)Warhell Wrote: am întrebat şi familia, toţi au râs de ipoteza ta......ce pot să mai zic?

Exista posibilitatea ca sa nu fi pus intrebarea corecta, ci sa o modifici tu putin cu propria ta opinie.

(10-22-2012, 08:10 PM)Zamolxis1 Wrote: Mda...tipic lui Kristi...cand se vede pe marginea prapastiei inventeaza ceva ca sa se scoata.

Cititi cu atentie: Inca de la inceput, mutatiile genetice sau inlocuirea pepenului cu un obiect era de la sine inteles. Eu am cerut sa imi da-ti o modalitate prin care poti vedea culoarea unui fruct/obiect fara a distruge suprafata (am ales pepenele initial asa aiurea; repet: nu pe acest pepene era bazata ideea ci pe orice obiect; repet iarasi: pepenele era doar un exemplu (se intelegea chestia asta inca de la inceput, daor ca voi neavand argumente suficient de bune va-ti gandit sa uitati intentionat amanuntul asta care putea pune capat discutiei imediat dupa ce a inceput), astfel pepenele putea fi inlocuit cu orice alt obiect)

(10-22-2012, 08:10 PM)Zamolxis1 Wrote: Nu isi mai are rost discutia.

Imi pare bine ca in sfarsit ti-ai dat seama.

(10-22-2012, 08:17 PM)Warhell Wrote: Culmea e faptul că toţi spunem că discuţia e penibilă şi nu îşi are rostul...dar totuşi o continuăm. Haha

Eu nu pot continua discutia de unu singur, e o discutie patetica recunosc, dar ce sa facem... Haha
#98
Exclus, dacă aş reformula totul după mine chiar aş fi un ipocrit. I-am lăsat să vadă posturile 'revoluţionare'...care foarte probabil vor schimba cursul biologiei şi a tehnologiei, poate a întregii omeniri. Grin
Sup
#99
(10-22-2012, 09:31 PM)Warhell Wrote: posturile 'revoluţionare'...care foarte probabil vor schimba cursul biologiei şi a tehnologiei, poate a întregii omeniri. Grin

Imi place ca esti optimist. Grin
Eu nu mai citesc posturile astea, ma enervez si ma apuc de fumat cu Warhell Haha.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [DISCUTIE] Războiul din Palestina Warhell 7 2,735 11-18-2012, 02:50 PM
Last Post: Robi
  [DISCUTIE] Fenomene Stranii Raducu' 38 11,286 02-17-2012, 07:13 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)