Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DISCUTIE] Teoria chibritului - Pepenele
#11
Warhell, inca nu ai demonstrat, de ce nu dai un argument care sa inchida gura?
#12
(10-18-2012, 04:27 PM)Ionutzel Wrote: Warhell, inca nu ai demonstrat, de ce nu dai un argument care sa inchida gura?

Mai dau încă o dată citatul lui Zamolxis? :|
Sup
#13
http://www.whataboutwatermelon.com/index...atermelon/ asta vroiai warhell sa vezi un expert?
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
#14
(10-18-2012, 04:17 PM)Warhell Wrote: "Apropo de ce ziceai cu pepenele kristi. Ia ghici cum s-au descoperit atatea chestii? S-au descoperit deoarece au fost oameni suficient de nebuni ca sa testeze in loc sa dezbata ca altii. Si de aia ceea ce zici tu poate fi demonstrat printr-un test nu printr-o dezbatere."

Nu mi-ai demonstrat nimic zicand ca exista teste. Si eu pot zice ca exista teste prin care poti afla cat de mare e universul, si totusi nu demonstrez nimic zicand asta pentru ca nici macar nu iti zic numele acelui test, pentru ca tu sa poti studia mai departe daca te intereseaza. Pe mine ma intereseaza numele testului despre care tu vorbeai, numele masinariei care poate detecta culoare interiorului unui pepene, dar se pare ca tu vrei sau sau nici tu nu stii. Daca iti bazezi argumentele pe conceptul ca "poate o fi vreo tehnologie prin care imi poti demonstra ca gresesc la chestia cu pepenele, dar nu sunt sigur" atunci mai bine ai tacea.

Dar mai bine lasa ca discutia asta nu are nici-un rost si nu o sa ajungem niciunde daca o continuam.
#15
Încep să sesizez că nu şti unde a ajuns tehnologia....
Sup
#16
(10-19-2012, 11:25 PM)Zamolxis1 Wrote: Kristi tu cred ca habar nu ai pana unde a ajuns tehnica in ziua de azi...da-i un search pe youtube si aprofundeaza putin subiectul,sa vezi pana unde ajungi mai ales in materie de arme.

1. Nu vorbeam despre cat de puternice arme exista, ci de chestia cu pepenele
2. De ce nu da-i tu un search pe youtube si imi trimiti mie link-ul? Grin (ar fi mult mai usor, din moment ce tu stii la ce te referi iar eu nu stiu)
#17
Zamolxis si Warhell, eu sunt de partea lui Kristi... Eu nu va cred pana nu-mi aratati, ce-i asa de greu? Trebuie sa va sustineti ideile cu argumente solide, atunci va voi da dreptate, pana atunci...
#18
Si eu sunt curios cum vor demonstra Zamolxis si Warhell ca au dreptate.
[Image: 242idki.png]
#19
Bine ai spus Ionuţ, "arăta-ţi", nu să aducem argumente, care pot fi uşor contra'zise prin viteze ale luminii şi extratereştrii şi etc..

Eu refuz să cred oricum că o culoare se poate schimba cu viteza luminii.
Dă-mi şi tu un argument adevărat, şi mă dau bătut.
Sup
#20
(10-20-2012, 07:40 PM)Warhell Wrote: Bine ai spus Ionuţ, "arăta-ţi", nu să aducem argumente, care pot fi uşor contra'zise prin viteze ale luminii şi extratereştrii şi etc..

Gata, am inteles. Chiar nu ai nicio posibila dovada (link catre un articol, video, etc.) si in schimb zici ca eu oricum o sa contrazic orice dovada mi-ai arata tu asa ca nu are rost. Si eu iti pot dovedi ca 2 + 2 = 17 dar tu oricum nu o sa ma crezi asa ca nu are rost sa imi pierd timpul demonstrandu-ti...
Cat dureaza sa postezi un link catre articol, video, etc.. ?

(10-20-2012, 07:40 PM)Warhell Wrote: Eu refuz să cred oricum că o culoare se poate schimba cu viteza luminii.

Nu am sustinut in viata mea idea ca o culoare se poate schimba cu viteza luminii, mai citeste odata postul ala ca n-ai inteles.

(10-20-2012, 07:40 PM)Warhell Wrote: Dă-mi şi tu un argument adevărat, şi mă dau bătut.

Tot nu ai inteles. Nu e treaba mea sa iti dovedesc ca ceea ce crezi tu e adevarat, pentru ca asta e treaba ta. Daca zic ca universul are forma sferica, si tu ma intrebi "De unde stii asta?". Eu as putea zice "Da' tu de unde stii ca NU are forma sferica? Dovedeste-mi ca universul nu are forma sferica si o sa te cred. Pana atunci, eu asta o sa cred."

Tu esti cel care a zis ca se poate afla culoarea interiorului unui pepene (sau orice alt fruct sau obiect) inainte sa se penetreze coaja, tu sa dovedesti asta.

Bill: "I think that some people have psychic powers."
Jill: "What is your proof?"
Bill: "No one has been able to prove that people do not have psychic powers."


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [DISCUTIE] Războiul din Palestina Warhell 7 2,687 11-18-2012, 02:50 PM
Last Post: Robi
  [DISCUTIE] Fenomene Stranii Raducu' 38 11,112 02-17-2012, 07:13 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)