Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DISCUTIE] Teoria chibritului - Pepenele
#21
(10-20-2012, 08:35 PM)Kristi Wrote:
(10-20-2012, 07:40 PM)Warhell Wrote: Bine ai spus Ionuţ, "arăta-ţi", nu să aducem argumente, care pot fi uşor contra'zise prin viteze ale luminii şi extratereştrii şi etc..

Gata, am inteles. Chiar nu ai nicio posibila dovada (link catre un articol, video, etc.) si in schimb zici ca eu oricum o sa contrazic orice dovada mi-ai arata tu asa ca nu are rost. Si eu iti pot dovedi ca 2 + 2 = 17 dar tu oricum nu o sa ma crezi asa ca nu are rost sa imi pierd timpul demonstrandu-ti...
Cat dureaza sa postezi un link catre articol, video, etc.. ?

Tare sunt curios cine s-ar fi gândit să demonstreze că interiorul pepenului nu e roşu.
Sup
#22
Nu trebuie neaparat sa fie un pepene, dupa cum s-a inteles din ultimul meu post, ceea ce ma face sa cred ca tu postezi din plictiseala, nu din dorinta sa afli niste informatii de acre ai nevoie pentru a cauta si a-mi trimite linkul pe care ti l-am cerut de n ori pana acuma. Poate fi vorba de o interiorul unei mingi, unei prune, unui ursulet de plus, etc? Nu vad cum ai putea sa vezi culoarea din interiorul unui obiect fara a-i penetra suprafata, poate ca gresesc, dar nu o sa recunosc asta pana cand cineva imi dovedeste asta.
#23
kristi dar daca e un obiect facut de om sti deja care e culoare ca tu o faci si ii pui forma de exterior mai bine ramanem la fructe Haha
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
#24
Kristi, Galileo, in loc sa dezbata despre univers, el a testat si aflat ca Pamantul se invarte in jurul Soarelui si nu invers, de asemenea a descoperit ca soarele nu este pur precum sa credea(ca e pur pentru ca acolo sunt pacatosi), ba chiar si-a perdut vederea dupa ce s-a uitat prea mlt la suprafata Soarelui. De asemenea cand a descoperit pendulul nu si-a dat cu parerea privind drumul parcurs ci a testat. Mai era un tip in antichitate care in loc sa se dezbata toata ziua ce forma are Pamantul, a testat cand a fost o eclipsa...si asa mai departe. Se poate demonstra acest lucru, nu printr-o dezbatere ci printr-un test. Kristi nu stiu de ce dar intotdeauna ai vrut sa arati ca mereu ai dreptate si ai un aer superior.

si sincer in multe situatii nu ai...dar inaintezi asa desi stii si tu asta.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#25
Ii rog pe cei cu pepenii si experimentele sa continue aici.
#26
Ma si care-i smecheria cu pepenele??... Te faci mov la fata cand mananci Haha, sau omenirea a descoporit leacul impotriva cancerului =))
#27
Teoria chibritului ?Care este aceasta mare teorie ? Haha

Ai facut un topic pentru un pepene ?
#28
Nu-şi are rostul. Mai bine îl ştergi şi muţi tot în Spam Thread.
Sup
#29
E clar... Warhell a vorbit inainte sa gandeasca.
#30
Deci topicul nu are rost, dar discutia da? Ca vad ca ai fost foarte determinat sa il contrazici pe Kristi..


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [DISCUTIE] Războiul din Palestina Warhell 7 2,686 11-18-2012, 02:50 PM
Last Post: Robi
  [DISCUTIE] Fenomene Stranii Raducu' 38 11,110 02-17-2012, 07:13 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)