Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bible Questions
#11
(10-20-2009, 10:02 PM)Necro Wrote: Ce vrei sa spui cu asta? Haha

Ca ma rog ca tine. Dar e mai simplu sa dai copy & paste (sau reply) decat sa scriu eu tot mesajul.Haha
replyReply
#12
E doar o idee.Uitati-va ce am citit in Apocalipsa 3:21:

Quote: Celui ce va birui, îi voi da să şadă cu Mine pe scaunul Meu de domnie, după cum şi Eu am biruit şi am şezut cu Tatăl Meu pe scaunul Lui de domnie.

Eu am inteles ca vom fi asemenea lui Dumnezeu.Am mai fost citit ca "ucenicul nu va fi mai mare decat invatatorul sau dar daca va invata, va ajunge la nivelul lui". Voi ce credeti?
replyReply
#13
Eu cred ca in cer (rai) vom fi mult superiori fiintelor umane, dar inferiori lui Dumnezeu. Niciodata nu ne vom putea ridica la nivelul Creatorului.
replyReply
#14
In Biblie scrie cand va fi apicalipsa?
[Image: 242idki.png]
replyReply
#15
"Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl. Cum s-a întâmplat în zilele lui Noe, aidoma se va întâmpla şi la venirea Fiului omului. În adevăr, cum era în zilele dinainte de potop, când mâncau şi beau, se însurau şi se măritau, până în ziua când a intrat Noe în corabie, şi n-au ştiut nimic, până când a venit potopul şi i-a luat pe toţi, tot aşa va fi şi la venirea Fiului omului." (Matei 24,36-39)

Nimeni nu stie cand se va intoarce Isus. Stai putin, la ce te referi prin "apocalipsa"?
replyReply
#16
sfarsitul lumii, nu revenirea lui iisus pe pamant.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#17
stiu ca se zice ca apocalipsa va fi cand va reveni iisus, dar ce crezi despre nibiru 2012?
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#18
Eu cred ca inainte de toate acestea va reveni Isus, apoi vor incepe toate aceste dezastre, catastrofe, urgii... Cat despre Nibiru ... nu stiu. :-? In orice caz, sunt 100% sigur ca Pamantul va fi lovit de un meteorit/asteroid/cometa:
Apocalipsa 8:8 - "Al doilea înger a sunat din trâmbiţă. Şi ceva ca un munte mare de foc aprins a fost aruncat în mare"


Attached Files Thumbnail(s)
   
replyReply
#19
imi place ca in sfarsit de indoiesti de ceva... Haha si ma rog. pe mine ma oftica la culme toate carticelele astea. adica bunica, care e mare credincioasa si toate astea Haha imi aduce tot felul de carticele sa le citesc. si intr-o zi am luat una si scria acolo ca aia care preacurvesc si nu mai stiu eu ce, sunt dusi in iad si spanzurati de limba. hai frate, ma lasi in pace? astea sunt povesti de speriat copiii. :| de parca a mers cineva in iad si erau asa niste pamblici: 'PREACURVARII' si acolo erau niste siluete spanzurate de limba =)) pe mine m-a amuzat intr-un fel, pentru ca eu sunt foarte ciudat, de exemplu cand ma uit la filmele horror, eu crap de ras, pur si simplu =)) bine. daca ma uit cu cineva. daca e sa ma uit singur, mai bine nu ma uit. ideea era ca mie mi s-a parut comica ideea spanzuratului de limba. adica imi imaginam asa niste oameni atarnati care vorbeau sasait =)) dar m-a si ofticat, pentru ca dupa cum am zis, nu a mers nimeni acolo sa vada. ca in bancurile alea: 'unde vrei sa mergi? in iad sau in rai?' Haha
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#20
(11-12-2009, 07:00 PM)ufy Wrote: pe mine ma oftica la culme toate carticelele astea. adica bunica, care e mare credincioasa si toate astea Haha imi aduce tot felul de carticele sa le citesc. si intr-o zi am luat una si scria acolo ca aia care preacurvesc si nu mai stiu eu ce, sunt dusi in iad si spanzurati de limba. hai frate, ma lasi in pace? astea sunt povesti de speriat copiii.

Haha ... aici ai mare dreptate, alea-s minciuni... Haha))))))))
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)