Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bible Questions
#21
=)) dar ti-am zis. mie mi se parea comic si ma bufnea rasul.
daca vezi cum rad la filme horror, zici ca nu sunt om =))
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#22
e o intrebare simpla de unde vine dumnezeu ?
replyReply
#23
Dumnezeu nu vine de undeva anume. Dumnezeu a existat mereu, creierul uman nu e capabil sa inteleaga multe lucruri:

"9. Căci cunoaştem în parte, şi prorocim în parte

10. dar când va veni ce este desăvârşit, acest "în parte" se va sfârşi.

11. Când eram copil, vorbeam ca un copil, simţeam ca un copil, gândeam ca un copil; când m-am făcut om mare, am lepădat ce era copilăresc.

12 Acum, vedem ca într-o oglindă, în chip întunecos; dar atunci, vom vedea faţă în faţă. Acum, cunosc în parte; dar atunci, voi cunoaşte deplin, aşa cum am fost şi eu cunoscut pe deplin." (Corinteni 13:9-11)
replyReply
#24
Any questions? Grin Smile
replyReply
#25
da.
eu
=))
ce crezi despre vise? crezi ca sunt facute de subconstientul notru sau sunt ceva divin?
si ce crezi, sunt opusul lumii reale, sunt fictive, au sens, sunt ceea ce ne dorim, sau cum?
ia zi Haha
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#26
Unele vise sunt de la Dumnezeu, in timp ce altele, dupa cum ai spus si tu, sunt fictive. Next question... Haha
replyReply
#27
bine. stiu asta Haha dar cine crezi ca ni le face pe alea fictive? adica cu ce crezi ca au legatura? este ceva prin biblie despre asta?
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#28
Visele fictive sunt create de creierul nostru.
replyReply
#29
La fel si visele de la domnul, oare moise ce-a vazut in vis - aaa codul acela din matrix cu litere cinezo-japonezo-englez pe fundal verde, da acum inteleg.

Ufy daca nu sunt informatii in biblie despre ceva atunci le dezvolta crestinii astia ...care este...aaa care sunt...care apartin de ramuri diferite ale crestinismului, si fiecare cu teoria lui.
Asta e meseria lor multa vorba, multe cuvinte, mai putine minuni din cauza ca more bullcrap, trebuie sa de-a un sens divin si moleculei de rahat (ala care se baga in cozonac). Asta exista fiindca asa a vrut dumnezeu - asa a oranduit, pocaitiva la noi in club !!!!!! (noi nu bem vin si nici nu mancam carne de porc ca nu suntem canibali)
[Image: luisroyo2.png]
Embrace death as is the key to understand life.
replyReply
#30
(12-13-2009, 01:57 PM)Hestia Wrote: La fel si visele de la domnul, oare moise ce-a vazut in vis - aaa codul acela din matrix cu litere cinezo-japonezo-englez pe fundal verde, da acum inteleg.

Watch your tongue, buddy!
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)