Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bible Questions
#31
Necro am o intrebare:

Daca Dumnezeu e atotputernic poate sa faca o piatra pe care nici el sa nu o poata ridica?
replyReply
#32
Asta-i un paradox. Grin Haha
replyReply
#33
bai. sunt de acord cu hestia pe jumatate. adica ce am zis si la fostul religious thread. fiecare percepe mesajele asa cum vrea si unii le infloresc. si dupa cum am zis, biblia e facuta in ghicitori.
si am inteles ca apocalipsa are 12 zile :-? prima e aia in care se ridica apele in niste ziduri, in a 2a ies creaturile din apa si tipa asa de tare incat se sperie toata lumea, bla bla Haha mie mi se pare absolut o porcarie =))
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#34
(12-13-2009, 07:03 PM)ufy Wrote: si am inteles ca apocalipsa are 12 zile :-? prima e aia in care se ridica apele in niste ziduri, in a 2a ies creaturile din apa si tipa asa de tare incat se sperie toata lumea

? :|
replyReply
#35
o sa-ti spun maine. azi sunt foarte obosit Smile bine? Smile
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#36
Ok... BTW, the day has come! Haha
replyReply
#37
hello there Smile am citit undeva, nu mai stiu, oricum intr-o carte/carticica, apocalipsa dupa sfantul ioan si cica cu apocalipsa asta de 12 semne in 12 zile se va certa dumnezeu cu oamenii si asta va arata sfarsitul lumii. :-?
ia zi, sefule Haha
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#38
Well, nu stiu despre ce carte/caricica este vorba, dar apocalipsa NU va avea 12 zile, 12 semne, si Dumnezeu nu se cearta cu oamenii, ci le judeca, le rasplateste dupa faptele si credinta lor.
replyReply
#39
am gasit. era o carte. se chema apocalipsa. si avea un capitol: 12 semne ale apocalipsei dupa sfantul ioan.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#40
Apocalipsa este in desfasurare ..s-ar putea spune.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)