Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apocalipsa, 666, Mark of the Beast, Anti-Christ
#21
Exista demoni si fantome, dar nu am vazut niciunul.
replyReply
#22
dar altcineva a vazut Smile
replyReply
#23
Demoni vedem zilnic pe strada, pe net, la TV, in special la renumitele 'STIRI DE LA ORA 17:00'... Cred ca intelegeti ce vreau sa zic. Fantome... hmm, pai, am auzit de fantome de multe ori, dar nu stiu ce sa zic. Pana nu vad cu ochii mei...

Ai vazut asa ceva Ilidan?

Si, vorbind despre demoni... si despre stirile de la ora 5Haha: Exista oameni posedati, asta am auzit de multe ori si poate la multi nu se dezlantuie demonul prea mult, prea puternic, dar mi-a povestit cineva ca a vazut o slujba in care o femeie a fost exorcizata si va asigur ca acea persoana nu a mintit. Se fac slujbe special in care rugaciunea Sfantului Vasile este 'instrumentul principal' al preotului pentru ca e foarte puternica si il poate scoate pe demon din om. Femeia posedata avea in jur de 50kg si 1.60m, dar cand preotul ii spunea acea rugaciune, aratandu-i Crucea, femeia respectiva si-a schimbat vocea intr-una groasa, stranie, ca in filmele horror si nu puteau sa o tina 4 barbati. Totusi femeia a scapat de demon... si chiar ea il rugase pe acel preot sa o exorcizeze cu ceva timp in urma.
replyReply
#24
tare povestea :|
replyReply
#25
Interesant. Eu am o intrebare: de ce crede lumea ca demonii au coarne?
replyReply
#26
Pt ca se spune ca diavolul poate lua forma unei motan negru sau a unui berbec negru si daca ai observat unele picturi, imagini etc, diavolul are coarne exact ca la berbec... probabil in imaginile in care coarnele sunt mici, se refera la un diavol/demon tanar, coarnele fiind ca cele ale unui ied.
replyReply
#27
"Căci chiar Satana se preface într-un înger de lumină." (2 Corinteni 11:14)
replyReply
#28
miam dat seama ca mai multe chestii interesante sunt in emisiunea ,,A HAUNTING,, in fiecare vineri la 22:00 pe Dyscovery cica sunt povestite intamplarile neobisnuite din viata oamenilor puteti vedea pe you tube daca vreti
replyReply
#29
Cred ca deavolul nu se limiteaza doar la o pisica neagra sau berbec.Haha
replyReply
#30
eu am vazut toate seriile de la A Haunting [fenomene stranii] asa de mult mi-a placut Smile nu stiu daca sunt regizate sau nu, dar pot sa spun ca unele sunt chiar foarte detaliate si complexe incat pot spune ca niciun om nu ar gandi sa regizeze asa ceva.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  2012 - Apocalipsa sau Coincidenta? Kristi 43 12,007 10-19-2009, 08:32 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)