Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apocalipsa, 666, Mark of the Beast, Anti-Christ
#51
Dupa. Cei ce supravietuiesc vor fi "rapiti", iar cei morti care sunt demni de Rai, vor invia si vor fi rapiti la fel.
replyReply
#52
Eu credeam (si inca cred) ca Rapirea va fi inainte de Necazul cel Mare, la fel ca in vremea lui Noe: Cand Dumnezeu a spus lui Noe sa construiasca o corabie in care sa se adaposteasca, si dupa ce Noe si familia lui erau salvati, inauntrul corabiei, toti ceilalti oameni care nu credeau in Dumnezeu au murit. De aici intelegem ca Dumnezeu are grija de cei care cred in El, si inainte sa le "rasplateasca" oamenilor, El ii scapa de soarta necredinciosilor.

Quote:Un alt pasaj biblic crucial cu privire la momentul Răpirii este dat în Apocalipsa 3:10. Aici, Hristos promite să îi elibereze pe credincioşi de “ceasul încercării” ce se va abate asupra pământului. Aceasta ar putea însemna două lucruri: (1) Hristos îi va elibera pe credincioşi din mijlocul acestor încercări, sau (2) Hristos îi va scuti pe credincioşi de aceste încercări. Ambele versiuni sunt corecte în sensul traducerii expresiei greceşti “din”. Totuşi, este important să recunoaştem că cei credincioşi vor fi feriţi de ceasul încercării. Nu doar de încercare, ci chiar de “ora” încercării. Hristos promite să îi protejeze pe credincioşii care vor experimenta aceste încercări, altfel denumite Necazul cel Mare. Scopul Necazului cel Mare, al Răpirii, înţelesul din 1 Tesaloniceni 5:9, şi interpretarea Apocalipsa 3:10 toate susţin punctul de vedere al răpirii pre-tribulaţionale. Dacă Biblia este interpretată literal şi în context, doctrina răpirii pre-tribulaţionale este cel mai bine argumentat biblic punct de vedere legat de Răpire.
replyReply
#53
Eu credeam ca te referi la urmarirea sfintilor de catre bestie. Eu la asta am refeream.

Oricum, daca te uiti la linkul de mainainte, cam mare parte s-a intamplat deja. Ar fi mai bine sa incercam sa ne pocaim, si dupa aceea o sa vedem noi ce se va intampla.
replyReply
#54
(12-29-2009, 12:18 AM)Cristian Wrote: Eu credeam ca te referi la urmarirea sfintilor de catre bestie. Eu la asta am refeream.

Oricum, daca te uiti la linkul de mainainte, cam mare parte s-a intamplat deja. Ar fi mai bine sa incercam sa ne pocaim, si dupa aceea o sa vedem noi ce se va intampla.

You're right! ... i was just curious... Haha
replyReply
#55
Valeu eu nu cred in prostiile astea cu 2012 cu alte porcarii, eu sunt genul Optimist :|
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#56
(12-30-2009, 10:04 AM)Z3R0 C00L Wrote: Valeu eu nu cred in prostiile astea cu 2012

Neither am I.
replyReply
#57
eu nu vreau sa cred =))
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#58
http://www.who-is-the-antichrist.org/

Am gasit si acest site.

Cititi si credeti, caci Apocalipsa si Daniel au fost scrise ca atunci cand veti vedea aceste lucruri intamplanduse, sa credeti.
replyReply
#59
OMG Haha ! Am vazut film azi noapte,, Fiara'' =)) Ce bine ar fi sa fiu eu Anticristu =)) Se da o gagica din aia smechera la mine!
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#60
Haha...
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  2012 - Apocalipsa sau Coincidenta? Kristi 43 12,277 10-19-2009, 08:32 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)