Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Care dintre side-questuri vi s-a parut cel mai interesant? G1/G2
#1
Wink 
O intrebare simpla pentru toti fanii seriei Smile
- Spuneti ce side-quest v-a captat atentia cel mai mult in G1 dar si in G2.
( Puteti mentiona si G3, eu nu o sa o fac deoarece nu prea am jucat Grin )

La mine au fost urmatoarele:

Gothic 1 - Questul The Stranger. Poate ca nu este cine stie ce si cu siguranta nu influenteaza in niciun fel finalul ( poti sa termini jocul linistit si fara acest quest ) dar mie mi s-a parut destul de interesant si m-a facut sa imi pun unele intrebari in legatura cu jocul pana l-am terminat . Haha

Gothic 2 - Aici am 2 favorite : Questul legat de Thieves guildul din Khorinis si questul pe care trebuie sa il faci pentru a deveni Fire mage ( test of fire parca ). Mi s-au parut extrem de interesante prima data cand am jucat G2 mai ales pentru ca au fost pline de mister si situatii neasteptate.

- Intrebare bonus :

Care au fost locatiile din cele 2 jocuri care v-au facut sa va puneti unele intrebari atunci cand le-ati descoperit ? Ma refer la cele mai misterioase. Haha

In Gothic 1 probabil a fost Cimitirul Orcilor. Asta pentru ca ii descoperisem intrarea prin capitolul 1 si deja ma intrebam care este problema acolo si situatia a devenit si mai interesanta cand a trebuit sa merg acolo trimis de Cor Angar. Interesant mi s-a parut si acel turn unde cobori pe scari si dai de o incapere plina de scheleti si alte dracii . Haha

In Gothic 2 sunt multe locatii interesante si pline de mister dar o sa aleg mormantul acela de langa ferma lui Onar mai ales ca am gasit si scrisoarea aia care ma bagase de tot in ceata dupa ce am citit-o Grin
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply
#2
(04-10-2013, 06:06 PM)GothicFanForever Wrote: O intrebare simpla pentru toti fanii seriei Smile
- Spuneti ce side-quest v-a captat atentia cel mai mult in G1 dar si in G2.

Deoarece tocmai ce sunt aproape sa termin din nou Gothic 1, am memoria destul de proaspata.

Questul secundar ce mi-a captat cel mai mult atentia si care mi-a ramas acum intiparit in minte este acela in care Cor Kalom ma trimite sa rezolv problema cu rivalii din new camp in materie de productie de tigari. Mi-a ramas intiparita minciuna spusa de nameless prin care i-a speriat de mercenari si anume le-a spus ca acest Kalom a trimis un grup de templari sa-i macelareasca.


Quote:- Intrebare bonus :

Care au fost locatiile din cele 2 jocuri care v-au facut sa va puneti unele intrebari atunci cand le-ati descoperit ? Ma refer la cele mai misterioase.

Tot la Gothic 1 ma mentin cu raspunsul.

Cea mai fascinanta locatie din colonie mi s-a parut fara discutie templul lui Sleeper. Un templu plin de texturi interesante, pline de mister si un loc cu o poveste incredibila. Doar istoria acelui loc iti poate duce imaginatia in locuri interesante.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Care este tabăra voastră preferată? Ducipal 47 18,417 08-12-2013, 11:34 AM
Last Post: DYgYTaL
  A fost vreun lucru care v-a placut mai mult in G2 decat in G1 ? Dar Invers ? GothicFanForever 4 2,063 04-11-2013, 08:51 PM
Last Post: GothicFanForever
  Problema questuri in G1 GothicFanForever 5 1,554 02-02-2013, 09:03 PM
Last Post: Warhell
  G1 vs G2 (Care e mai "scary" ? ) GothicFanForever 18 5,357 05-09-2012, 08:49 PM
Last Post: Alex_Gothic
  care sunt taberele de la gothic 3? Hegan 4 1,673 08-11-2011, 07:20 PM
Last Post: Szekemri
  Questuri din addon Cryssalis 1 1,342 09-06-2009, 07:19 PM
Last Post: Kristi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)