Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A fost vreun lucru care v-a placut mai mult in G2 decat in G1 ? Dar Invers ?
#1
Cum spune si titlul Smile

Ce mi s-a parut mai tare in Gothic 2 decat in Gothic 1 a fost faptul ca aveai o libertate mai mare atunci cand iti construiai caracterul. Ma refer ca nu depindeai ca in Gothic 1 de strenght si de two handed skill deoarece aveai o arma la final pe care era musai sa o folosesti pentru a termina jocul. In Gothic 2 am reusit sa ma mentin fara probleme tot jocul cu un build bazat aproape numai pe dexterity ( Arc cu damager mare + Sabie cu damager mare care cerea numai dexterity sa o folosesti )

Mi-a placut si faptul ca dai de mai multe asezari omenesti pe drumul dintre marile orase.

Despre Gothic 1 nu prea am ce spune , deoarece in afara de lucrurile mentionate mai sus il gasesc peste Gothic 2 la aproape toate capitolele .
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply
#2
In g2 mi-a placut foarte mult tradeurile .
Ca de exemplu in gothic 1 daca vroiai mai mult ore trebuia sa gaseti pe cineva care are pe cand in gothic 2 pur si simplu le vindeai si vena goldu
replyReply
#3
(04-11-2013, 12:50 PM)gothicar pro Wrote: In g2 mi-a placut foarte mult tradeurile .
Ca de exemplu in gothic 1 daca vroiai mai mult ore trebuia sa gaseti pe cineva care are pe cand in gothic 2 pur si simplu le vindeai si vena goldu

Si eu consider ca la acest capitol Gothic 2 este peste Gothic 1.
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply
#4
Da, era mai comod, dar daca stai sa te gandesti faptul ca primesti bani automat si indiferent de ce bani ar putea sa aiba trader-ul e o metoda artificiala de a vinde obiecte. Faptul ca NPC-urile din Gothic aveau un numar predefinit de bani ajuta foarte mult la realismul jocului.
replyReply
#5
(04-11-2013, 02:29 PM)Bogdan Wrote: Da, era mai comod, dar daca stai sa te gandesti faptul ca primesti bani automat si indiferent de ce bani ar putea sa aiba trader-ul e o metoda artificiala de a vinde obiecte. Faptul ca NPC-urile din Gothic aveau un numar predefinit de bani ajuta foarte mult la realismul jocului.
Depinde cum privesti problema ... Cu siguranta ca trade-ul din Gothic 1 este mai realist insa pentru o persoana mai comoda ( cum sunt si eu ) cred ca sistemul din Gothic 2 este mai bun.Smile
Tin minte ca in G1 am fost la toti vanzatorii din colonie ca sa pot sa vand pentru ore toate sabiile pe care le facusem.Haha
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Care este tabăra voastră preferată? Ducipal 47 18,222 08-12-2013, 11:34 AM
Last Post: DYgYTaL
Wink Care dintre side-questuri vi s-a parut cel mai interesant? G1/G2 GothicFanForever 1 1,367 04-10-2013, 10:48 PM
Last Post: Szekemri
  G1 vs G2 (Care e mai "scary" ? ) GothicFanForever 18 5,296 05-09-2012, 08:49 PM
Last Post: Alex_Gothic
  care sunt taberele de la gothic 3? Hegan 4 1,662 08-11-2011, 07:20 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)