Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profetii
#11
Pai sunt si singurele adevarate, alta profetie falsa este si zodiacul. Totusi, unele sunt ciudate, ca cele ale lui Nostradamus. Dar nimeni nu a spus ca nu poti afla viitorul si pe cai mai necrestine. Ca de exemplu vrajitoarele care sunt hoate defapt.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#12
(04-28-2014, 07:48 PM)Kristi Wrote:
(04-28-2014, 05:10 PM)Hegan Wrote: Exista si profetii bazate pe rationament. De exemplu profetia cometei Halley.

Aia nu e chiar o "profetie". Si eu pot spune ca maine la 8 am curs de geometrie, dar asta nu ma face "profet". Haha

@Vladeisan, daca prin "profeti" te referi la ghicitoare care iti prezic viitorul pentru bani, atunci nu, nu cred in asa ceva. Si ma uimeste faptul ca exista oameni care chiar cred asa ceva.

Nup,nu ma refer la asa ceva
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#13
Poate o sa va luati de mine da mi se pare ca profetii sunt la fel ca si dumnezeu . FALSI ! nu exista . fii realist . daca vrei poti sa ajungi sa schimbi o intreaga planeta sau poti intr-o viata intreaga abia sa-ti schimbi perechea de chiloti . profetii astia o fumat ceva iarba sau o bagat acid si au avut ei ceva vedenii de au ajuns vedete . treaba nu e chiar asa . nu va mai spalati pe creier cu televizoru .
replyReply
#14
Quote:Poate o sa va luati de mine da mi se pare ca profetii sunt la fel ca si dumnezeu . FALSI ! nu exista
Pai asta e si ideea, nu exista profetii care sa ne zica noua ce o sa se intample in vitor.
Kristi, ai un nou adversar pentru Religion Thread Haha
replyReply
#15
Iti influentezi viata FIX cum vrei tu ! nu poate sa-ti zica un profet ce o sa se intample pentru ca asta alegi tu
replyReply
#16
(05-15-2014, 07:40 PM)soul of darknes Wrote: Kristi, ai un nou adversar pentru Religion Thread Haha

E binevenit. Haha
replyReply
#17
(05-15-2014, 10:10 PM)Kristi Wrote:
(05-15-2014, 07:40 PM)soul of darknes Wrote: Kristi, ai un nou adversar pentru Religion Thread Haha

E binevenit. Haha

A avut de-a lungul timpului destui. Haha De la Cristian (cel original si vechi, nu cel nou. Hello new CristianGrin), la Hestia, la Andrey, la ufy, parca si edg si alexbaros au intervenit prin threadurile de religie. Si mai era un user, cu "blood" or something. Bloodlover maybe..

Dezbateri ca la noi, mai rar se gasesc. Si sincer, pe la inceputuri Kristi avea treaba mai grea de demonstrat. Avea oponenti in dezbatere putin mai convinsi si mai concreti cu ce vor sa demonstreze. Mai nou, Warhell/Cryssalis nu prea au reusit sa convinga.

Scuze de off topic, dar o scurta readucere in istoria a acestor useri este binevenita.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
(05-15-2014, 10:57 PM)Terente Wrote: Si sincer, pe la inceputuri Kristi avea treaba mai grea de demonstrat.

Da, o fost mai greu pentru ca nu stiam prea multe, si era mai multa "pasiune" decat logica in ceea ce ziceam. Haha
... si sa nu uitam de D0rYn. Grin
replyReply
#19
Cel nou a fost influentat sa zica asta.Haha Ce ciudat, sa vorbesit de influenta si sa fi influentat.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#20
stai ca-s nou aci si nu prea inteleg . kristi e un crestin inrait sau invers ? Haha
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)