Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sunt prea slab !?
#21
Poate nu se refera la ala.
replyReply
#22
Ba la ala, stiu eu sigur ca s-a uitat la primul video cu Gaming Romania, zice de grota de sub turnul lui Xardas, la inceput Tongue .
If you want to become a warrior, fight with honor, glory and every time for Innos!
replyReply
#23
Nu mai am Gothic 2 instalat pe PC ca să-ți spun, dar ideea câteva idei pentru că ești începător:

- Discută cu toată lumea și încearcă să memorezi cât mai mult din poveste, personaje și iteme;
- Încearcă să rezolvi questurile banale pentru început (faci xp mai ușor) și care nu te bagă în conflict cu cei din jur;
- Salvează cât mai des și când ai impresia că șansele tale sunt mai bune să rezolvi un anume monstru (sau un anume fraier), dăi o încercare! Loadingul va fi întotdeauna de partea ta.
- Să te gândești la facțiuni din timp și pe care o simpatizezi mai mult;
- Pentru început, nu te abate prea mult de la drumuri;
- Nu bate lumea prin oraș că primești amendă și chiar bătaie. Asta până înveți cum să-i iei „pe nevăzute”;
- Roagă-te la Innos în fiecare zi (la Beliar de fiecare dată când ai ocazia), dar dăi un save înainte că poate nu se merită. Mă refer la situația în care răspunsul e doar o mulțumire și nu anumite bonusuri la abilități;
Încearcă să-ți alegi anumite skilluri și să te axezi pe ele mai degrabă decât să bagi în toate și să nu faci nimic, chiar dacă spre final vei putea fi un over powered de nedescris și specializat pe tot și toate.
- Important este începutul și eu recomand să te faci repejor fighter pe one handed și să faci în jur de 100 str. Spamezi pur și simplu a și d în combat și când vezi că e groasă pui garda sau te dai mai în spate. Totul e să ai răbdare și să-ți atragi adversarii unul câte unul.
- Încearcă să faci cât mai mulți bani și fără să te bagi în belele. Pentru prima oară când începi jocul poate fi destul de aiurea să te pui în conflict cu anumite personaje pe care pur și simplu nu poți să le omori, iar ele nu se rezumă doar la a te bate, ci chiar au de gând să te și omoare (prin urmare end game). Banii contează pentru că întotdeauna vei găsi ceva mai bun de cumpărat sau vei avea nevoie de ei în anumite questuri etc. Recomand să te faci fierar cu prima ocazie (deși eu personal optez pentru vânătoare, mă enervează să vând pieile de aiurea);
- Mănâncă toate merele pe care le găsești (la un moment dat primești forță) și toate ciupercile (primești mana). Dacă țin bine minte, era vorba despre 15 mere și 50 de ciuperci sau ceva similar.

Dacă îmi mai aduc aminte de ceva pe parcurs, mai scriu pe aici. Sper să te ajute! Când mai ai probleme, scrie aici și se rezolvă.

PS: Alrik e destul bun față de nivelul tău inițial ... în Night of the Raven mi se pare că nu te poți bate cu el decât dacă îi dai sabia. Chiar dacă e una amărâtă, e totuși o diferență față de o bâtă simplă. Deci cam inevitabil te bate.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  care sunt taberele de la gothic 3? Hegan 4 1,673 08-11-2011, 07:20 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)