Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii zilnice 24.10.2015
#41
O tampenie. O fita, cum spuneam.
Ce rezolvi ca-i urasti? O sa plece? O sa devina oameni mai buni? Poate daca le spui si sar pe tine. Ei au tripu ala de 'jmekerie'. Ii studiez usor ..
N-au nici o vina ca au fost educati de parintii lor in halurile astea. Educatia aia ce o primesc, o dau mai departe. E un ciclu. N-ai ce-i face.
Poate e singura viata. Lasa-i s-o traiasca cum vor ei.
Sup
#42
(10-30-2015, 11:21 PM)Warhell Wrote: "Avem trei masti:
Una o aratam lumii,
Una familiei si prietenilor apropriati,
Si cea adevarata, doar noua"
Si nici sa nu indrazniti sa contraziceti, ca stiti ca asa e.

Avem câte măști vrem să avem. Pentru proști avem o mască, pentru familie avem o mască, pentru prieteni nu avem mască, pentru deștepți avem o mască doar dacă-s mai deștepți ca noi și ne simțim amenințați.

Dacă am avea mască pentru noi înșine, am purta-o în secunda 2. Și nu ne-ar mai păsa de celelalte măști. Încă nu s-a inventat mască atât de acoperitoare ca să ne-o arătăm nouă... din păcate, ai citat un om cu care nu sunt de acord.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#43
(10-30-2015, 11:31 PM)Warhell Wrote: O tampenie. O fita, cum spuneam.
Ce rezolvi ca-i urasti? O sa plece? O sa devina oameni mai buni? Poate daca le spui si sar pe tine. Ei au tripu ala de 'jmekerie'. Ii studiez usor ..
N-au nici o vina ca au fost educati de parintii lor in halurile astea. Educatia aia ce o primesc, o dau mai departe. E un ciclu. N-ai ce-i face.
Poate e singura viata. Lasa-i s-o traiasca cum vor ei.
Da, da, domnul pacifist e aici, ei fac asta pentru ca noi le permitem sa faca asta, tu esti gen, mi-a furat un tigan telefonul, lasa, e si el om data viitoare o sa ii dau si portofelul ca sa nu se mai chinuie. Pacifismul tau duce mai mult spre nepasare, adica ce imi pasa mie de alti daca eu o duc bine?
Oricine are o masca pentru anumite persoane, oricine are un mic secret acolo oricat de mic e.
#44
Pentru prosti -> intra la lume
Pentru prieteni aicea depinde. Eu vorbesc cu cei pe care ii consider frati cam totul. Dar pentru asta nu le stric capul cu bazaconile astea. Cu toate astea, de multe ori pot masca 'fericita' ... fac pe prostu .. d'astea...iar dupa o zi de facut pe prostu vin acasa si ma apuc de chestii d'astea. Si uite ca am ajuns sa port o masca si cu prietenii, dar nu vine in sensul ala rau al cuvantului, cum ca cu prima ocazie le-o dau pe la spate, stii? Ideea e ca par fericit cu ei, dar in interior is plin de intrebari si stres. Nu pot spune ca nu-mi prinde bine sa fac pe prostu. N-as vrea sa ma intorc la Johnny, da' am fost ajutat. Si acuma o sa spuneti ca iara delirez .. dar va spun eu. Tampenile alea mi-au deschis o gramada de usi in capatana asta.
Ma pierd in cuvinte, tre' sa dorm.

Lasa-ma man ca nu cred ca vreun tigan o furat la careva de pe aici ceva. Eu personal consider ca romanul fura mai mult ca n tigan.
Ia sa vad ce solutie ai tu pentru problema asta. Is curios.
Sup
#45
Înainte, tre' să vă mai dau un motiv să urâți românii, nu țiganii. Haha Să nu evităm pericolul adevărat.



7 milioane de -> MonkeyMonkey
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#46
As zice eu ce solutie am dar nu cred ca e conform regualemtnului
#47
No vezi?
Asta nu ca nu-ti permite regulamentu forumului. Asta nu-ti permite nimeni si nimic.
Cel mai stupid lucru e sa decizi destinul unui om. Nu v-ati gandit vreodata poate cate genii au murit in razboaie? Poate unde eram cu acei oameni de care nici n-am auzit?
Si stai linistit, ca eu nu cred ca daca ai putea, ar fi legal si d'astea, tu i-ai schimba destinul unui tigan. Nu cred.
Sup
#48
(10-30-2015, 11:59 PM)Warhell Wrote: Cel mai stupid lucru e sa decizi destinul unui om.

There's a god for that, right?

Show Content
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#49
Nici nu as intentiona sa ii schimb destinul, pentru ca aia nu ar functiona, si asta nu permite nimeni dar totusi SUA a fost permisa sa bombardeze tinte civile si cred ca stii asta.
#50
Nu. NIMENI!
Destinul ti-l faci tu cu mana ta. Daca vrei sa ajungi mare. Ajungi mare. Daca vrei sa mori, mori.
Nazistii au schimbat destinul a 80 de milioane de oameni. Nu va e destul?

Prin chestia asta cu schimbatu soartei sau a destinului, in principal ma refer la moarte.

Da. Acuma hai sa dam vina pe altii. Hai sa ne si luam dupa ei.

Ah...parca era mai bine cand traiam in caverne. Nu ne trebuiau bani sa fim fericiti. Nu eram sclavii nimanui .. eram liberi. Da noua ne-o trebuit evolutie.
Si cum zici ca solutia ta ar fi sa ii omori, dar de fapt tu nu l-ai omori. Vrei sa spui ca ai pune pe altii s-o faca?
Sup


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii zilnice - Noiembrie, 2022 Raducu' 19 1,930 02-08-2024, 02:50 PM
Last Post: Cyrus35
Smile What the h.. happened? 2015 Cyrus35 37 14,639 03-15-2017, 12:02 AM
Last Post: Hydrax
  Discuţiile zilnice din 2015 Szekemri 979 104,603 10-24-2015, 05:56 PM
Last Post: soul of darkness
  Discuţii Zilnice 10 Kristi 1,000 167,964 03-12-2014, 01:58 AM
Last Post: Raducu'
  YouTube - Discutii generale Bogdan 54 15,812 02-15-2014, 07:50 PM
Last Post: Kristi
  Discutii despre vise D0rYn 68 21,057 02-24-2012, 10:35 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)