Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pesterile din Khorinis
#1
M-am intors in Khorinis dupa ce am omorat 2 dragoni si m-am hotarat sa umblu prin pesteri ( am harta aia cu pesterile ) ca sa gasesc stone tablets ( mai ales dalea de str ) . Am gasit chestii interesante prin toate , dar nu cine stie ce ...
1.cea mai din nord pestera ( aia de langa podul care duce spre trollul negru ) mi s-a parut interesanta pentru ca am gasit intr-o camera un fel de altar unde era un cufar care se deschide doar cu cheia , care nu stiu unde e .
2.In pestera de langa scarile care duc spre stonehenge-ul unde s-a facut ritualul de activare a puterii ochiului lui innos l-am gasit pe Merdarion mort :|
3. In pestera din valea lui lester e un ou de dragon .

Ce pesteri interesante stiti si voi pe-acolo si explicati-mi si mie care e traba cu (1) si (2) ?
replyReply
#2
la prima nu stiu la ce te referi dar la a doua iti pot raspunde
merdarion e pus acolo din anumite motive pentru ca sa nu se intalneasca 2 merdarioni si sa vb Haha la fel ca si cum sunt intr-o pestera dupa orc wall in VM diego gorn milten si inca vreao 2-3 morti
adica milten e mort fiindca stii ca te intalneai cu el in vm in manastire apoi la cap 3 park se duce la manastirea de foc din khorinis si milten din VM trebuie sa dispara si atunic il omoara automat jocul la fel si cum e diego so gorn cand parasesc VM si ii muta intro pestera pt a nu fi descoperiti..........decat doar de niste curiosi Grin.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#3
Prima e pestera unde sunt 2 minecrawler si 2 minecrawler warrior ( parca ) ... O gasesti in felul urmator:
te duci la troll-ul negru ( ala care e marcat pe harta ) , traversezi podul ( e un singur pod pe acolo si il poti vedea pe harta ) ; acum mergi tot inainte pana o sa ai in drapta o statuie a lui innos ( ca sa stii ca esti pe drumul cel bun) . Acum te uite pe harta cu pesterile si intrii in pestera cea mai apropiata .
Daca nu ai harta , dupa ce ai traversat podul , mergi tot inainte , a.i. sa ai statuia lui innos in dreapta si intrii in pestera . Cand esti acolo , daca tii stanga , o sa gasesti o camera interesanta , unde se afla un cufar inchis , care se deschide doar cu cheia .
Daca nu stii pestera ...zi-mi si mie pesteri interesante pe acolo ... cu lucruri interesante .
replyReply
#4
a gata mam prins pai cufarul ala e inconjurat de niste stalpi albastri ca o aura nu?pai cufarul acela il poti deschide doar daca esti novice.
Sa-ti explic mai pe indelete Grin : daca vrei sa devii magician al focului trebuie sa fii novice mai intai si sa treci cele 3 teste a lui pyrokar serpentes si inca unu nu mai stiu cum cu U parca e numele lui.si fiecare test e diferit ........unul dintre teste era sa te duci intro calatorie sa cauti blank rune(runa goala) si pe drum te intalneai cu mai multi novice din manastire si la sf cand descopereai pestera ascunsa te bateai cu niste minecrawlari si apoi dadeai peste cufarul ala dar langa el era un novice care a ajuns inaintea ta si avea si cheia de la cufar sil bati si cu cheia deschizi cufarul si gasesti runa si altcv park.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#5
ok... Ms Grin !
replyReply
#6
stiu eu o pestera...langa situl arheologic al magicienilor (in khorinis) este o pestera pe acolo
in ea se afla 1 sau 2 culoare, in unul nu stiu exact ce e (n-am fost pe acolo Haha) dar in celalalt sunt niste pietre pe jos si un cufar cu "Ring of invicibility".
vezi ca daca il deschizi pietrele se transforma in stone golemi si...sunt vreo 6 Grin
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#7
da il stiam de mult
[Image: 242idki.png]
replyReply
#8
Ca tot veni vorba de pesteri, acum 2 zile am descoperit o noua pestera (pentru mine), desi joc gothic de ceva ani nu o mai vazusem pana acum.
Pestera se afla in spatele casei lui Dexter (seful banditilor din Khorinis)
Nu este cea cu minecrawleri, este o carare prin spatele casei lui, dupa niste tufisuri destul de mari.

Pentru mine a fost a supriza destul de placuta sa o gasesc, doar dupa atata timp de jucat.

PS: desi nu prea postez pe aici, citesc forumurile din cand in cand

Salut
replyReply
#9
Si eu aia din prostie am descoperit-o!
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#10
Ce se gaseste in ea?
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  the history of Khorinis mod dark_angel555 3 2,269 03-16-2017, 06:25 PM
Last Post: Daenvgiell
  Gothic II: Minele Din Khorinis Raducu' 42 12,655 02-05-2010, 02:07 PM
Last Post: Maddog
  Gothic II: Maestrii din Khorinis? Blank 44 13,727 12-30-2009, 04:19 PM
Last Post: Raven

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)