Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orcii
#11
poi mey...daca stam sa ne gandim...e mai bine ca un orc sa fie salbatic...sa nu aiba inteligenta si sa fie un bun luptator...pentru ca altfel...daca ar fi unul inteligent....care ar sti sa vorbeasca....la ce ar mai fi buna ura asta intre oameni si orci care pana la urma nu are logica....si astfel ar putea ajunge la o intelegere.....(oamenii cu orcii,la asta ma refer).....cum ar fi fost daca oamenii luptau corp la corp cu orcii in G III...impotriva Dragonilor.....si a altor Undead.....nu cred ca ar fi placut nimanui...bn...acum depinde...asta e parerea mea...
replyReply
#12
Nu-s sigur de o intelegere Haha Si in Gothic 2 a fost un orc razboinic ce stia sa vorbeasca, cel din afara orasului Khorinis, dupa ce am omorat dragonii. Iar dupa o conversatie, tot a vrut sa ma jupoaie, poate ca nu era chiar diplomatul speciei... ca si Ur-Shak, dar shamanu asta chiar daca e pasnic nu mai are influenta asupra asupra celorlalti orci...
Si nu cred ca s-a vorbit vreodata despre o alianta orci-oameni Tongue , niciunde... ah, numai in warcraft3... Dar in Gothic nu se potriveste....deloc...
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#13
da ...da yo ziceam ca e mai mijto sa fie ura asta intre oameni si orci...altfel nu ar mai exista Gothic......nu-i asa??? contra cui ai mai fi daca orcii ar fi de partea ta...niste animale din padure care orcum nu-ti pun prea mare pericol...mai ales daca stii cum sa te dezvolti
replyReply
#14
orci.asa sunt ei nici nu i-asi vede altfel,sa vezi un orc citind o carte sau ceva de genu asta,ei au comportamentul unei civilizatii vechi a oamenilor,si asa ei nu sunt chiar asa de tembeli,gandesc si ei ,percep repede ,Ur-Shak nu a invatat limba oamenilor de la oameni,auzindu-i ,doar in mina nu avea profesor,asta arata ca sunt cat de cat inteligenti
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#15
Da.....nu sunt mai inteligenti ca oamenii...dar au potential....asta e clar...iar de putere nu mai vorbim......la inceputul lui G II....cat trebuie sa te dezvolti ca sa ajungi sa poti sa omori un orc?.....mult....si tre sa stii sa te si lupti...dai...barezi....ca daca iti prinde orcu o serie de-aia de 3 lovituri(Stiti voi....aia cand te da pe spate).....ala estiHaha...bn...da dupa ce te dezvolti..e alta treaba!!....
replyReply
#16
Noi tot vorbim despre cat de prosti si idioti sunt orcii dar uitam ca au reusit sa faca sclavi din toti oamenii din Myrtana inafara de rebeli, poate ca sunt si niste strategi inteligenti printre ei. Care va fi urmatorul pas pe care il vor face orcii in lumea Gothic? vor mai evolua, ce ne pregatesc cei de la Pira.......... Spellbound?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#17
cred....parerea mea...ca se va ajunge odata si odata la o aliantza intre oameni....dar acum depinde...ce idei au in cap....caci...am mai zis odata...daca oamenii sunt prieteni cu orcii...atunci care mai e dusmanul...animalele...si undeadzii????
replyReply
#18
Stiti cum in LotR orcii sunt oameni corupti, si Saruman ii scoate din pamant pentru a-si forma armata, si in warcraft, orcii sunt adusi de acel profet pritnr-o poarta... oare in Gothic orcii au existat intotdeauna? Au o civilizatie mai veche decat oamenii?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#19
Dep...eu cred ca sunt mai de demult....dar asta e...daca oamenii sunt mai buni....in Gothic II cel puzin......ghinionul orcilor ca s-au nascut pe aceeasi planeta cu oamenii...Wink)
replyReply
#20
Sa nu uitam ca inca din Gothic 1 unii orci inceapeau sa vorbeasca engleza.
Majoritatea au fost scavi in mine iar pe parcurs lumea evoluiaza...
(cred ca ar fi trebuit sa dea un indiciu macar in G3 de unde au invatat oamanii asa de bine orcii engleza)
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)