Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic III: Sistemul de lupta
#11
Parerea mea despre fightint system este una fffffff stupida fiidnca tot ceea ce trebuie sa faci e sa apesi in disperare pa click stanga si esti imbatabil asa ca io am ales magia in gothic 3 Grin ca arata mishto efectele xD
Raarrrrrrr!ME smash@!You die!!
replyReply
#12
Sistemul de lupta este chiar bine facut, sunt multe stiluri de atac noi pe care le poti folosi (sa te invarti cu o arma mare, cu 2 sabii, sa injunghii inamicul, sa folosesti scutul impotriva sagetilor etc), iar in cazul arcurilor si arbaletelor este mult mai bine pt ca poti ochi puncte slabe cum ar fi capul, si asta afecteaza mai mult inamicul, plus toate skill-urile pe care le poti invata (Game Hunter, Orc slayer etc)
replyReply
#13
Tie ti sa pare interesant sa apesi numa click stanga -.-' hai zi ca mai dai si si cu click dreapta click stanga da tot nasol e -.-' fata da g1 si g2 fighting systemu e plictisitor mai bn alegi magia in gothic 3
Raarrrrrrr!ME smash@!You die!!
replyReply
#14
Asa e, doar cu click-urile poti ataca, dar daca le folosesti in anumite feluri poti face diferite combinatii de lupta: Il intepi, apoi il lovesti puternic, cand se ridica il lovesti puternic iar...sau faci o pirueta, pana se apropie il lovesti tare... in fine,dar nu spun ca fighting system-ul din Gothic1 si 2 nu este interesant, este chiar foarte bine facut, si sunt la fel multe combinatiiSmile
replyReply
#15
stiti care e chestia? Daca tu ca player apesi doar click stanga cand te bati cu 5-6 orci ai sanse 50/50 sa sii bati ... nu se joaca asa, ai atatea atacuri speciale ... mie imi place sa joc cel mai mult cu 1h si scut , dac joci asa esti foarte bun vs 3-4 poate 5 inamici deodata, dar deja vulnerabil vs o multime de inaminici, cel mai bine este sa joci mai inteligent decat calculatorul, multimea aia de n luptatori nu va sta in sir indian, deci ar trebui sate astepti sa fi inconjurat, partea frumoasa e cxa tu deobicei lupti sigur asa ce cel mai bine e sa lupti intr'un spatiu stramt unde nu poti fi flancat ... aici sunt foarte eficiente power shoturile ( click stanga apasat ), dupa care imediat un parry ca s'ar putea sa'ti vina un krush tarack sau un halberd in cap si o succsiune de click dreapta ( aceste atacuri iau 50 % din atacul normal - click stanga, dar are range mai mare si nu permite adversarilor sa contraatace) , daca ai arc/arbaleta ( eu prefer arcul este mault mai rapid tinteste catre tntele mai izolate, sa nu ai 10 insi pe urma ta), iar cu magii ce e frumos e ca ai atatea vraji care te pot ajuta in lupta, de la sleep si tame animal pana la army of darkness si demon ...

Sistemul e lupta e bine gandit, dar multi il critica pt ca nu sunt in stare sa omoare 3 porci(asa cum eram eu acum 2 ani Haha )
[font=Arial][size=medium][color=#1E90FF][align=center]
Don't hate the player, hate the game
replyReply
#16
Si mie ca si la multi dintre voi mi se pare foarte bun sistemul de lupta.Te poti lupta cu mai multi adversari deaodata,nu ca si in G2 si G1.Mai este avantaj ca poti sa faci si lovituri de alea mai puternice.Oricum sistemul asta de lupta e cu mult mai bun decat sistemul din G3 FG,caci acolo daca nu ai Endurace nu poti da cu sabia si nici sa sari.
replyReply
#17
sistemul e bun

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#18
Imi pare rău să vă zic, dar sistemul de lupta e jalnic.Cei care spun că e bun sunt nişte n00bi (fără supărare Haha . Dacă apeşi pe mouse ca un hiperactiv, omori şi cel mai puternic monstru.
în schimb, animaţiile sunt unele dintre cele mai bune lucruri la Gothic3. Nu îmi vine in minte niciun joc care să-l întreacă la acest capitol (hmm, poate AC)
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 6,937 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 417 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,004 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,529 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,009 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,077 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,518 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,430 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,175 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 4,989 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)