Poll: Votati, atata tot:
You do not have permission to vote in this poll.
The Elder Scrolls
6.12%
3 6.12%
Gothic series
89.80%
44 89.80%
Ma abtin
4.08%
2 4.08%
Total 49 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic vs T.E.S. - contest
#41
Clar gothic

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#42
3-27

Hai că vă întrecem noi într-o zi
replyReply
#43
Pana acum credeam ca Gothic-ul e mai bun in toate privintele,dar de cand am inceput Skyrim mi-am schimbat opinia.Cum am si votat,"ma abtin" sa comentez.
replyReply
#44
Hmmmmmm grea intrebare(desi am votat cu Gothic) .... povestea si atmosfera din Gothic este de departe mult mai incitanta .... pe cand engin-ul, combat play-ul , optimizarea , suportul pt. moduri in TES e mult, mult , muuuult superior.
Gothicurile le-am jucat si impresia mea a fost urmatoarea:
-Gothic 1 a fost un joc unicat pana atunci SUPERB incitant, nu ma puteam desparti de calculator
-Gothic 2+NotR a fost si mai grozav ... rar vezi un sequel care intrece originalul
-Dar s-a dus la vale cu Gothic 3 sistem extrem de prost optimizat(Oblivionul aparut cu un an inainte) era de 5 ori mai aratos la grafica si se misca de x ori mai bine,
-Gothic 3 - Forsaken Gods a fost o gluma proasta, iar "cireasa de pe tort" a fost Arcania(care m-a plictisit in demo si m-am decis sa n-am de-a face cu el).
Pe cand la TES lucrurile stau altfel:
Morrowind m-a plictisit ingrozitor ca si poveste ... faptul ca orice NPC avea nume mi se parea extrem de stufos si confuz ... harta era bizara si te plictiseai hoinarind
Oblivion - grafica super , bine optimizat, in schimb povestea era plicticoasa(Oblivion Gates se repetau aiurea cu f mici diferente intre ele) si n-ai acelasi "feeling" cand hoinaresti o pestera sau o cetate veche .... "undead" pe langa cei din Gotic 1 si 2 erau o gluma proasta( au avut grija baietii care au facut Gothic 3 sa-i faca si pe astia de acolo la fel de insipizi)
Skyrim - grafica belea, poveste destul de incitanta , dar tot lipseste acel sentimet care-l incercai cand explorai lumea din Gothic ....
Calea de mijloc a fost .... Nehrim: At Fate's Edge .... un PRG in stilul Gothic in enginul lui Oblivion ... o "bijuterie" de joc

Acum pe bune .... asta nu-i un vot relevant pt ca pe acest forum intra CLAR fani Gothic ... dc vrei unul impartial fa-l pe un site care nu are nici o inclinatie spre unul din cele 2 SAGA

P.S. Sistemul de lupta din Gothicuri este VARZA(in 1 si 2 era chiar fustrant iar cel din 3 era dezamagitor parajul era o pierdere de vreme ... atacul in continuu era singura tactica ... ma refer la lupta de aproape) ... in schim cel din Oblivion si Skyrim e mai de doamne ajuta(dar nu prea grozav nici asta - dar l-au imbunatatit baietii cu moduri)
Mi-a placut(cat de cat) sistemul de lupta din Risen1 Smile
replyReply
#45
(11-13-2012, 10:20 PM)Tharr Wrote: Acum pe bune .... asta nu-i un vot relevant pt ca pe acest forum intra CLAR fani Gothic ... dc vrei unul impartial fa-l pe un site care nu are nici o inclinatie spre unul din cele 2 SAGA

Adevarat. Smile Dar au fost cativa care au postat si au spus ca le-au placut mai mult TES-ul.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#46
Gothic este pentru ca TES este un joc brut, negru si fara farmec care este oarecum amuzant, bine facut dar gothic nu este chiar bine facut insa mie imi place mult grafica din gothic, de duce exact in evul mediu descris in povesti, te face sa te simti cand joci ca esti un zeu, e muzica care chiar te face sa te pui in acele campii, si plus gameplay-ul care e incredibil. Conclusion

T.E.S-5Angry
Gothic-10:clap:
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#47
Gothic 1,2 > Morrowind.
Oblivion > Gothic 3.
Skyrim > Gothic 4... cred ca si angry birds e mai frumos ca g4
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#48
(11-15-2012, 04:53 PM)BeoWulf Wrote: .. cred ca si angry birds e mai frumos ca g4

Un adevar trist...
replyReply
#49
Daca ar fi sa compar seria Tes cu Gothic..TES castiga dintrun singur motiv.Jocurile TES au evoluat pe cand gothicurile au fost din ce in ce mai proaste.
Anyway,Gothic 1/2 bat orice joc din seria TES(Gothic 1 pt mine). Deci am sa votez Gothic Grin
replyReply
#50
Heh, depinde si de unde te uiti la faza asta cu evolutia. Grafic si epic (ca grandoare ma refer) poate ca da, dar de la Morrowind la Skyrim nu am observat sa fie schimbari exceptionale, care sa aduca un mare aport calitativ. Nu am jucat nici unul dintre titlurile seriei foarte mult, dar din ce am prins de-a lungul timpului, Morro e cel mai bun, Oblivion e slab, iar Skyrim e marea minciuna a gaming-ului de astazi.

Apropo, Oblivion nu as baga mana in foc ca e mai bun ca G3. La data lansarii probabil ca era, dar dupa multe patch-uri (eventual cu un CSP), G3 a crescut mult calitativ.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Care RPG (non-Gothic) va lasat cu "gura casca" Andrey 102 34,278 10-04-2013, 07:56 AM
Last Post: Carnage
  Gothic 5 / Arcania II Zamolxis1 27 12,169 02-10-2013, 11:52 AM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)