World of Gothic - Forum
Hearts of Iron 2 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Players 'b Us (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: Strategy (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=76)
+---- Thread: Hearts of Iron 2 (/showthread.php?tid=3049)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Hearts of Iron 2 - Hegan - 08-04-2013

Aia e campania ta? Extrateresti aia pot fi batuti?


RE: Hearts of Iron 2 - soul of darkness - 08-04-2013

Pai avand in vedere ca au zeci de divizi de infanterie,tancuri,avioane de ultima generatie +nave nucleare + zeci de bombe nucleare, trebuie sa ai o tara cu o industrie mare(USA) ca sa ii poti invinge.


RE: Hearts of Iron 2 - Warhell - 08-04-2013

Din moment ce am spus că "Am început un AAR..." e clar că e campania mea.
Extratereştii ăştia sunt tari, dar sper că în viitor să-i bat. Plănuiesc să duc bătălia până pe planeta lor dacă e nevoie. Şi ştiu exact cum să fac asta. Grin


RE: Hearts of Iron 2 - Hegan - 08-04-2013

Deci nu au arme de te omoara, ai sanse.


RE: Hearts of Iron 2 - soul of darkness - 08-04-2013

(08-04-2013, 12:38 PM)Hegan Wrote: Deci nu au arme de te omoara ai sanse.
Ce vrei sa spui ?


RE: Hearts of Iron 2 - Hegan - 08-04-2013

Ca nu vin cu arme de omoara o tara intreaga, sunt normali.


RE: Hearts of Iron 2 - soul of darkness - 08-04-2013

Pai atata timp cat tu deabea ai cateva divizi de tancuri 45' si ei au zeci de divizi de ultima generatie +toate tehnologiile termintate(land doctrine), si sa nu uitam de bombele nucleare care pot sa iti distruga armatele foarte usor, eu zic ca e o lupta dificila, dar nu imposibila pentru ca extraterestri au numai teritoriu cucerit->dissent.Nici nu stiu daca au lideri.


RE: Hearts of Iron 2 - Warhell - 08-04-2013

Nu au lideri şi nici prea mult dissent, în principal pentru că pun divizii în fiecare oraş cucerit. Acuma îşi permit, că au în jur de 2000 de divizii.
Când luptam cu americanii în Europa am încercuit în jur de 400, distrugând aproape tot frontul şi ajugând la Berlin destul de repede, mai aveau în jur de vreo 700 prin Siberia şi vreo 400 în Orientul mijlociu Alte trupe se mai aflau în Suedia, în jur de 30, vreo 300 mai vin garnizoanele din oraşele ocupate şi să mai zicem vreo 100 ce luptau în Germania contra americanilor.
Dacă mai e să debarchez în Europa, va fi mult mai greu deoarece nu vor mai fi în jur de 4 fronturi, va fi doar unul, al meu. Asta înseamnă că îşi vor concentra majoritatea forţelor împotriva mea.
Dar până atunci, va urma invazia extraterestră a Americii ... se va întâmpla destul de curând. Am postat despre chestiunea aceasta în topicul AAR-ului.


RE: Hearts of Iron 2 - Hegan - 08-04-2013

Poti ajunge pe planeta lor? Nu e cam greu ca o tara sa cucereasca o planeta?

De unde ai modul?


RE: Hearts of Iron 2 - Warhell - 08-04-2013

Dude .... one word: MODDING.

De la începutul AAR-ului am tot modat ce era de modat pentru a face AAR-ul cât mai plăcut. Invazia extraterestră a fost adusă cu ajutorul codului alienattack #province id. (showid ca să vezi id-ul provincilor).
Apoi, declararea de război a tuturor statelor pământeşti, exceptând Germania a fost modată deasemenea.
Povestea lui Antonescu a fost deasemenea modată.
Operaţiunea X ce a fost declanşată chiar după ce am cucerit Moscova (principalul oraş cucerit de extratereştrii, prin care aduceau întăriri şi provizii), a fost modată.
Operaţiunea Doomsday, ce a fost declanşată înainte ca trupele americane să elibereze Berlinul, a fost deasemenea modată.
Fallout este în sine un mod, ce a dus la continuitatea AAR-ului după Operaţiunea Doomsday ce i-a făcut pe Siruşi să proclame victoria asupra oamenilor. (Chiar dacă au decis să nu cerceteze America, fiind convişi că nu mai e nimic, decât un pământ atomic..ceea ce chiar a fost până în 2245).
Acum, plănuiesc invazia extraterestră în America...ce deasemenea va fi modată.
Dacă e să eliberez pământul cumva de sub dominaţie extraterestră, planeta extraterestră va fi modată, tot dintr-un mod.