World of Gothic - Forum
Topicul cu sport - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Topicul cu sport (/showthread.php?tid=4812)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Topicul cu sport - Bogdan - 04-02-2013

Bayern-ul a fost superb in seara asta. Sunt fan Juventus de mic, dar au avut noroc ca nu au plecat de pe Allianz Arena cu plasa plina. Nemtii au dominat cap - coada si o parte din vina a fost si a lui Conte, pentru ca Matri e petarda, iar Quagliarela a fost invizibil. Dupa schimbarile de dupa golul doi a mai miscat si Juve pentru ca a avut cine sa paseze si sa se miste in atac. Nici nu au avut multe mingii atacantii, iar asta e meritul lui Heynckes pentru ca a organizat excelent echipa. Sa blochezi un mijloc format din Marchisio, Vidal si Pirlo e extraordinar. Ma rog, nu stiu cat e meritul antrenorului intr-o echipa unde fiecare jucator e de clasa mondiala. Ribery a avut cateva faze de nota 10, iar pe partea cealalta daca Robben isi amintea ca poate sa paseze si sa centreze putea sa fie cel mai bun de pe teren. In cazul asta titlul merge la cuplul Luis Gustavo - Schweinsteiger care au fost de netrecut.

Nu am vazut decat finalul de la Paris si nici nu cred ca imi trebuia mai mult. Am schimbat exact in momentul golului lui Ibrahimovich. Nu imi plac meciurile Barcelonei moderne si incerc sa le evit, iar asta se pare ca nu a fost o exceptie. De mentionat ca penalty-ul a fost probabil o compensatie pentru offside-ul de la golul lui Ibra. Also, Messi se pare ca a iesit la pauza, accidentat parca. Din ce am prins, Barca a jucat la fel si fara el.


RE: Topicul cu sport - Warhell - 04-03-2013

Mie mi-a plăcut golul din primele secunde a lui Bayern. Haha


RE: Topicul cu sport - Zamolxis1 - 04-03-2013

Urasc cometatorii sportivi, mai ales cei de pe digi sport. Oamenii aia imi dau mereu senzatia ca se uita la alt meci. In meciul cu Ungaria, au laudat nationala in ultimul hal, sunt sigur ca noi la ora de sport jucam mai bine ca Romania. Iara, la meciul dintre Steaua si Chelsea, erau total pe langa, atata laudau la echipa lui Abramovici, desi in primul meci dintre cele doua echipe steaua a fost net superioara. In al doilea dupa parera mea, prima repriza a fost buna, dar in a doua parca si-au pierdut cheful de fotbal. Oricum, in toate meciurile care le urmaresc si sunt comentate de ei, innebunesc cand ii aud ce porcarii scot pe gura, mai ales momentele in care ei vor sa fie spirituali si arunca cate o gluma penibila.


RE: Topicul cu sport - Warhell - 04-03-2013

I know that feeling bro ..


RE: Topicul cu sport - Kristi - 04-03-2013

Mie mi-au placut mult comentatorii (nu le stiu numele :embarassed: Haha ) de acum cativa ani de la ProTV, pe vremea cand meciurile din Champions League erau transmise pe acel canal.


RE: Topicul cu sport - Bogdan - 04-10-2013

Saptamana asta am inceput sa pariez online pe Bwin, chestie foarte utila avand in vedere ca in mod normal cea mai apropiata agentie e la 45 de kilometri departare. Plus ca sunt si alte avantaje minore, dar care fac experienta pariurilor online sa fie una foarte placuta. Anyways, am avut si in seara asta cateva bilete, probabil ca nu mai trebuie sa spun ca nu mi-a iesit nici unul (fuck you Real).

Legat de meciurile efective, pot sa spun ca in momentele de maxima tensiune au fost unele dintre cele mai frumoase ale sezonului. Am fost increzator ca Borussia se va califica, chiar si la 1 - 2 (dunno why) si chiar daca au jucat slab. Cred ca apararea a fost punctul nevralgic, pentru ca a atacul a mers binisor. In orice caz, nu am vazut ultimele goluri irl pentru ca am zis sa vad prelungirile de la Real. De ajuns sa spun ca am ramas masca cand am schimbat inapoi (astept rezumatele pe TVR as we're speaking).

In other news, Mourinho devine antrenorul meu nepreferat. In campionat inteleg de ce nu forteaza, vrea UCL-ul cu orice pret si oricum diferenta era mare de ceva timp. Ma astept insa ca in Liga sa nu joace la trecerea timpului atunci cand nu mai e miza. In mod normal Realul putea sa bata iar la diferenta mare, dar nu a vrut.

Also, a fost seara golurilor frumoase: Sneijder, Lewandowski/Reus, Drogba, Eboue.


RE: Topicul cu sport - Bogdan - 04-12-2013

Mi-a mai iesit si mie ceva la pariuri. Al doilea, cel cu X-urile e mai mult meritul lu tata care in ultimele saptamani are un winning streak: 450 de lei la loto, 450 la pariuri (scor exact la Chelsea-Rubin), 150 de lei la loto si iar acum.

[Image: bwink.jpg]

[Image: bwin2.jpg]


RE: Topicul cu sport - Zamolxis1 - 04-15-2013

Cum vi s-a parut meciul de aseara Steaua- Rapid? Sincer dupa parerea mea a fost o porcarie de meci, care demonstreaza "calitatea" fotbalului "corect" din tara noastra. Nu imi vine sa cred cat de subiectivi au fost arbitrii cu jucatorii rapidului, faceau faulturi continuu, jucau numai in fragmente de joc, cum incerca un jucator al stelei sa dribleze sau sa depaseasca un jucator rapidist, faceau ce faceau cei de la rapid si ii rupeau picioarele jucatorului de la echipa adversa. Idiotii de comentatori laudau in continuu rapidul ca are un joc extraordinar, desi steaua a fost calare pe ei tot meciul. Daca rapidul ar fi jucat asa in Champions league sau Cupa Uefa, pai ar fi fost eliminati din start.


RE: Topicul cu sport - Bogdan - 04-15-2013

Nu am vazut meciul decat de la reluarea din minutul 81, dar din ce am vazut in cele 10 minute s-ar parea ca intr-adevar rapidistii au jucat la rupere. Oricum a fost penibil ce s-a intamplat in tribune chit ca era de asteptat (avand in vedere ca de vreo saptamana se tot vorbea de scandal). Bravo organizatorilor care nu au stiut sa citeasca indiciile subtile trimise de "fanii" rapidisti.


RE: Topicul cu sport - Warhell - 04-15-2013

Bag ţandăra-n ăia ce au vărsat ceea ce mănâncă pe Laurenţiu !
3-0 pentru Steaua trebuia să fie.
Barbari e un cuvânt prea drăguţ pentru a descrie boschetarii ăia.