World of Gothic - Forum
Topicul cu sport - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Topicul cu sport (/showthread.php?tid=4812)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Topicul cu sport - Edd - 07-25-2013

(07-25-2013, 09:46 AM)Ducipal Wrote: Ca n-a avut Chelsea chef de tine si ca ai avut un singur gol din penalty iar apoi in retur ti-au scos fotbalul din cap si ti-au demonstrat ca esti o echipa care n-are nici un fel de importanta nu ar trebui sa impresioneze pe nimeni cu nimic.

Tin sa te anunt ca nu doar cu Chelsea a jucat si mie chiar mi-a facut o impresie buna si daca zici ca n-au avut chef de ei,de meciul cu Ajax ce parere ai?


RE: Topicul cu sport - Bogdan - 07-25-2013

Lol, CFR nu a jucat bine in Europa, au avut noroc. Cel putin in sezonul trecut, nu imi mai amintesc cum au jucat in sezonul in care au batut Roma. Adica, au batut Braga de doua ori cu goluri la cam singurele faze pe care le-au avut, au facut egal cu Galatasaray pentru ca turna cu galeata si se oprea mingea dupa doi metri, iar pe United au batut-o intr-un meci care nu mai conta pentru englezi - acolo poti sa spui ca o echipa nu a avut chef de alta. Chelsea nu a jucat extraordinar nici la Londra, plus ca sa pierzi cu un 2-3 in fata viitoarei castigatoare e ceva destul de onorabil.
In alta ordine de idei, Steaua a fost o echipa noua anul trecut. De obicei cand o echipa se reconstruieste te astepti ca in urmatoarele doua, trei sezoane sezoane sa nu ai performante majore. Milanul e cel mai evident exemplu, sau PSG intr-o anumita masura. Steaua a castigat campionatul lejer si a jucat foarte bine in Europa, repet, in contextul in care jumatate din echipa era noua. In sezonul care tocmai a inceput ma astept sa vad o echipa mult mai buna fata de sezonul trecut pentru ca acum au experienta, iar lotul a fost acoperit peste tot, daca mai era nevoie.


RE: Topicul cu sport - Edd - 08-02-2013

Se pare ca Rapid a fost retrogradata din liga I, dupa doar doua etape, Chiajna revine dupa ce a castigat la TAS! Eu cred totusi ca era mai bine cu Rapid, are istorie in fotbalul romanesc.


RE: Topicul cu sport - Szekemri - 08-02-2013

(08-02-2013, 02:09 PM)dorelys Wrote: Se pare ca Rapid a fost retrogradata din liga I, dupa doar doua etape, Chiajna revine dupa ce a castigat la TAS! Eu cred totusi ca era mai bine cu Rapid, are istorie in fotbalul romanesc.

Am vazut si eu azi dimineata. Haha Inca o dovada ca in Romania, cand e vorba de justitie, legi si/sau politica, domina coruptia.


RE: Topicul cu sport - Bogdan - 08-02-2013

http://www.youtube.com/user/ScoutNationHD

Clipuri destul de interesante, m-a ajutat sa imi fac cat de cat o parere legata de jucatori pe care nu prea i-am urmarit. Cu ocazia asta am inteles de ce PSG a dat atatia bani pe Marquinhos. Seamana foarte mult in joc cu Chiriches, e agil si urca mult in ofensiva. Comparatia asta e o lauda la adresa stelistului, ca tot se vorbea de plecarea lui la Tottenham. Nu stiu daca sunt 10 fundasi in toata Europa cu calitatile sale.
Apropo, o previziune pentru mondialul de la anul: Brazilia castiga la pas.


RE: Topicul cu sport - Warhell - 08-09-2013

Teribilă tragere la sorţi.
Steaua şi cu Astra trec sigur. De Petrolu' şi Pandurii ... nu ştiu.
Da' de când au ajuns ăştia de la Swansea aşa de tari? Am jucat odată FIFA 09 cu ei la Manager Mode. Erau prin a doua ligă engleză.


RE: Topicul cu sport - Szekemri - 08-09-2013

(08-09-2013, 02:40 PM)Warhell Wrote: Steaua şi cu Astra treg sigur. De Petrolu' şi Pandurii ... nu ştiu.
Da' de când au ajuns ăştia de la Swansea aşa de tari? Am jucat odată FIFA 09 cu ei la Manager Mode. Erau prin a doua ligă engleză.

Pandurii nu cred nici eu ca trec.. Petrolul insa, cred ca trece desi jucatorii de la Swansea sunt cotati incredibil. Habar n-am cum au ajuns la cota aia.


RE: Topicul cu sport - Bogdan - 08-10-2013

Lol, Botosani pe primul loc.

Also lol:
Bayern - Gladbach, penalty Bayern prin minutul 75 pentru hent la Dominguez. Bate Muller si apara Stegen, dar mingea respinsa e atacata de acelasi Dominguez care face din nou hent. Penalty Bayern, inscrie Alaba. Probabil ca e o premiera, doua penalty-uri unul dupa altul, si, mai mult, ambele din henturile aceluiasi jucator.


RE: Topicul cu sport - Ducipal - 08-10-2013

Siii,care merge la marele meci?


RE: Topicul cu sport - Szekemri - 08-10-2013

Eu unul nu. Am fost la ultimu, acum treaba, gata cu distractia.