World of Gothic - Forum
Multiplayer discussion 4 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Orc Cemetery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Forum: Arhiva Gothic (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=83)
+---- Thread: Multiplayer discussion 4 (/showthread.php?tid=5048)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Multiplayer discussion 4 - Hagen - 10-08-2013

Nu prea am avut rabdare sa citest tot de mai sus... Deci, aveti host? Oricum, chiar nu prea are sens sa va ajut [chiar daca as putea]... Ideia e ca am la dispozitie un host [momentan gol]. Nu prea are sens sa deschid subiectu'. Deci, acum il banuiti pe ala care a promis host ca vrea sa fura GM-ul? Serios? Si ce ar putea face cu GM-ul vostru? Nici daca ar avea 10 000 de lini, nu era asa valoros. In fine...


RE: Multiplayer discussion 4 - Bogdan - 10-08-2013

Intru si eu pe topic sa vad ce s-a mai intamplat, s-a mai dezvoltat ceva, a mai aparut o functionalitate noua, stiu eu. Si cand colo ii vad pe Yovix si Hagen ca vorbesc de hăusturi si combinatii si plm. Hai bă baieti, luati o pauza si iesiti la o plimbare mai lunga. Daca vreti sa hostati un server ii dati frumos un PM lui dorelys si discutati cu el sau va faceti voi unul. Ma-ntelegeti? Nu stiu despre voi, dar pe mine (chit ca nu ma implic activ la toata treaba) ma irita cand intru si trebuie sa va citesc voua posturile inutile.


RE: Multiplayer discussion 4 - Cristian - 10-08-2013

Nu-l banuieste nimeni ca vrea sa fure gmp-ul. Anyway, daca ai preferat sa-ti obosesti mana dreapta decat ochii citind subiectul nu o sa te luminez. S-au facut niste treburi noi, acum putem face npc-urile sa vorbeasca asa cum trebuie, sa arate tuturor playerilor, nu doar primului. Acum e doar o chestiune de timp.


RE: Multiplayer discussion 4 - cornel - 10-08-2013

1.Nu mai bag in discutiile aprinse de aici, dar HAgEn* daca nu ai habar/nu intelegi despre ce se vorbeste, de ce te bagi?
2. Eu prefer colonia, e mai bad ass Haha


Sunt doi useri diferiti.


RE: Multiplayer discussion 4 - Cristian - 10-08-2013

Da, colonia era initial, dar ne-am gandit ca trebuie sa downloadati din nou cu totii zen-ul, desi nu e o problema foarte mare. Nu a zis nimeni ca lcsnet langa nume ar fi ceva inaceptabil, doar ca nu cunoastem modul de lucru al acelei firme si nu m-am deranjat sa il aflu, deoarece cand sunt 10 romani pe server e party.


RE: Multiplayer discussion 4 - Kristi - 10-08-2013

(10-07-2013, 11:05 PM)Hagen Wrote: Iti spun eu cum va fii, acel player va amana o luna si nu va aduce niciun host. Ce promite el este peste 100 euro. =))
Apropo, am dreptate? Speranta moare ultima... =))
Si rad, pentru ca eu chiar am aces la un host de slot 40 player {minecraft}, asta ar fii, cam 100 player Gothic... =))

Acele servere cu n slot-uri pentru Minecraft, nu sunt altceva decat niste simple servere care au instalate pe el Minecraft-u' si setata configuratia pentru n slot-uri... d'aia sunt mai scumpe. Daca te duce putin mintea, iti cumperi un server dedicat sau un vps gol, pe care nu vei mai avea restrictia de n slot-uri ci il vei putea modifica tu cum vrei (in functie de cat de performant e). Si gasesti destule servere cu un procesor bun si suficient trafic undeva sub 40-50 euro.


RE: Multiplayer discussion 4 - Hagen - 10-08-2013

(10-08-2013, 08:18 PM)Kristi Wrote:
(10-07-2013, 11:05 PM)Hagen Wrote: Iti spun eu cum va fii, acel player va amana o luna si nu va aduce niciun host. Ce promite el este peste 100 euro. =))
Apropo, am dreptate? Speranta moare ultima... =))
Si rad, pentru ca eu chiar am aces la un host de slot 40 player {minecraft}, asta ar fii, cam 100 player Gothic... =))

Acele servere cu n slot-uri pentru Minecraft, nu sunt altceva decat niste simple servere care au instalate pe el Minecraft-u' si setata configuratia pentru n slot-uri... d'aia sunt mai scumpe. Daca te duce putin mintea, iti cumperi un server dedicat sau un vps gol, pe care nu vei mai avea restrictia de n slot-uri ci il vei putea modifica tu cum vrei (in functie de cat de performant e). Si gasesti destule servere cu un procesor bun si suficient trafic undeva sub 40-50 euro.
Ce sa ma duca mintea? Nu-l platesc! E free. Nu am pus eu cerintele. Poveste lunga dar e free. Nefolosit, dar free. Oricum... o sa renunt la el, nu prea joc minecraft.


RE: Multiplayer discussion 4 - Edd - 10-08-2013

Da, da, da. Stii ca eu cred. La fel cum te credrem si in gmp.


RE: Multiplayer discussion 4 - Kristi - 10-08-2013

(10-08-2013, 10:25 PM)Hagen Wrote: Ce sa ma duca mintea?

Nu vorbeam despre tine, ci la modul general.


RE: Multiplayer discussion 4 - Robi - 10-08-2013

(10-08-2013, 10:25 PM)Hagen Wrote: Ce sa ma duca mintea?

Tu iti dai seama cat de planta te faci ?


Nu te contrazic, te sustin, dar nu mai face off topic. Warn 100%(mereu mi-am dorit sa fac asta)Cristian.