Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Multiplayer discussion 4
#1
De acum acest topic ramane doar pentru discutii tehnice.

Daca aveti plangeri, spuneti in topicul de reclamatii.
FlowerFlower
replyReply
#2
Acum, nu as vrea sa par ipocrit ca fac o sugestie fara sa stiu daca exista deja pe servar, dar, odata ce pun mana pe un pc ma alatur, iar ceva mi-ar placea sa se pastreze din joc si anume:
Sa te alaturi cetateniilor ca o metoda de a face bani/creste in reputatie, or whatever. In mare parte aceasta guilda sa fie la randul ei neutra, si sa te poti alatura banditilor/manastiri chiar daca esti cetatean.
Iar accesul in manastire sa fie permis doar unor playeri care aduc ceva la schimb. Acum nu zic ca tre sa fie ca si in joc(1000 gold+ o oaie) dar ceva asemanator si greu de obtinut ca sa ai si o satisfactie. Iar asa , munca ca cetatean/vanator/fierar sa fie o alternativa de a face rost de bani ca sa ajunga un novice( cei care au jucat g2 clasic ca magician stiu cat e de greu sa aduci ceva bani la inceput).
Multam de atentie si astept o parere Smile.
p.s: nu stiu daca e chiar tehnica problema Haha.
replyReply
#3
Da, gold-ul inca nu se salveaza, momentan lucrez la asta, imi scrie goldu-ul in fisierul contului jucatorului, dar la relog imi da 0, iar in cont tot 0, probabil am scris eu ceva gresit la sintaxe, o sa incerc sa repar, daca imi iese, ceea ce ai zis tu, e perfect. Grin
FlowerFlower
replyReply
#4
Avem job-uri, fierar, fermier etc pe care un cetatean le poate face.
replyReply
#5
Inteleg. Grin
Sper sa reusesti sa rezolvi problema gold-ului.
replyReply
#6
(@Iuliu si restu ce comenteaza mult regulamentul) Nu stiu daca e off topic dar eu nu inteleg ce e atat de greu sa respecti un regulament care este destul de ok intocmit.... Zici ca parca ai invata pentru medicina/drept/what ever atat pare de greu sa il respectati....

Atat am avut de zis ca daca incep sa comentez toate afirmatiile, mai ales fiind la filo va fac un roman.....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#7
HagenSAN e un turnator, da pe toata lumea in gat, iar uneori baga de la el. O sa-l banez cat de curand daca nu-si schimba atitudinea. (incerca sa obtina ceva de la mine pe skype in schimbul unei informatii)
replyReply
#8
Ai dreptate si cand am fost facut knight tot zicea ca sa-i dau ceva ca el stia ca eu voi fi si ca daca nu ii dau nu o sa mai fiu.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#9
Hai ma, ca e misto pe server, atata timp cat nu te cobori la nivelul unora, se poate face rp.
Acu pe seara, stateam si eu ca bastanu la ferma, asteptam pe Dorel, si o venit thorusus cela si m-o pus sa aleg intre magie si lupte, si am devenit novice... Imi placea la ferma.
Si s-a inchis servarul cand barfeam despre magie cu Ymir. Trist.
replyReply
#10
Server ON va astept!
[Image: ServerList.php?ip=92.87.3.8&port=28960]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,658 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
Smile Sugestii MultiPlayer Robi 0 1,973 09-10-2013, 11:46 PM
Last Post: Robi
  Multiplayer discussion 3 Szekemri 410 79,816 09-10-2013, 10:21 PM
Last Post: Edd
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 9,520 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 4,800 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Multiplayer discuții 2 Szekemri 254 51,516 07-23-2013, 11:24 PM
Last Post: Edd
  Multiplayer discuţii Szekemri 604 97,274 07-17-2013, 11:33 PM
Last Post: Cristian
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,187 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Gothic multiplayer project Szekemri 38 11,642 05-05-2013, 10:49 PM
Last Post: Bogdan
  Tutorial install - Gothic multiplayer Accrescere Szekemri 17 14,576 05-05-2013, 10:05 AM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)