Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Project Destiny Gothic Multiplayer
#1
Salutare, Vreau sa va prezint un nou server de Gothic, este inca in versiuena Alpha, nu lucram demult la el dar avem de gand sa il facem super! Ce sa mai, vedeti si voi despre ce e vorba aici :



Daca aveti intrebari sau idei noi, postati in sectiunea comment la video! Serverul este momentan online pentru cateva ore pentru teste dupa care maine pe parcursul zilei va mai reveni cu noi update! Pentru a fi la curent cu dezvoltarea serverului dati subscribe la channel pe youtube!

Like+subscribe+share ne ajuta pe noi sa dezvoltam serverul!
:clap::clap::clap:
replyReply
#2
Din cate se vede v-ati inspirat din modul Mission, nu?

Ei bine, ar fi ceva retusuri de facut, chestia cu dialogurile de care ziceai, ca apar ba in staga, ba in dreapta sau ca dispar prea repede, e o nimica toata, ceva foarte usor.

Si apropo, o sa trebuiasca sa faci cateva scripturi in plus, care sa fie puse intr-un nou folder, deoarece in gamemode, nu pot fi mai mult de 200 de functii in cea principala, si nici in cele secundare.

Si respawn-ul, la fel, e foarte usor, daca tot ai luat din scriptul acela, vezi ca ai exemplu acolo.

Altceva, AI-ul e copiat de la troll, ei bine, nu e tocmai corect, fiecare tip de monstru trebuie sa aiba propria animatie, cu cea pe care o aveti voi, daca bagati scheleti sau orci, nu o sa scoata armele.(Acest lucru mi-a dat si mie ceva batai de cap.)

Random-ul, nu inteleg de ce ai pus ore la scavengeri, adica na, era de ajuns o bucata de carne, daca vrei sa fie cat de cat real.

Itemele de pe harta de care zici ca nu intra in inventar, ei bine, tot ce iti trebuie este o jumatate de rand. Atat.

Mai am multe de spus, dar nu acum.

Si exista si un sistem, cu care se salveaza tot ceea ce faceti in joc.

Show Content
FlowerFlower
replyReply
#3
Am lucrat la server doar o singura zi, evident ca are multe buguri, momentan am incercat sa punem ceva pe picioare ca sa avem pe ce lucra. Obiectele nu se salveaza, as vrea sa le fac sa se salveze dar deocamdata nici nu stiu de unde sa incep. Da, e facut dupa modelul mission, deocamdata experimentez cu versiunea asta Alpha, cand o sa punem totul pe picioare versiunea Beta va fi mult mai curata |(

Daca ma poti ajuta cu itemele de pe harta sa apara in inventori si cu respawn ar fi super! Daca ai timp sa imi scrii un mesaj cu ce trebuie sa stiu sau sa imi dai un link unde pot gasi ti-as ramane dator.Flower
replyReply
#4
Pai nu este pe nici-un link.

Daca ai fi citit pe la Multiplayer Discussion, ai fi vazut ca pe serverul actual al comunitatii, se salveaza clasa, level-ul si alte chestii, adevarat ca mi-a luat ceva timp sa il fac, dar a iesit, avem si monstrii, peste 600, dar avand in vedere ca serverul este tinut in pc, cu acei monstri apare un lag mare de obicei, deci nu ii bagam.

Este nevoie sa invatati lua, nu este de ajuns sa va inspirati din ceva, adica puteti face si asa, dar nu o sa iasa cine stie ce.

Ai putea sa intri pe cel oficial, care este deschis acum, sa vezi cum este facut.
FlowerFlower
replyReply
#5
Yep, se pare ca a-ti incercat ceva dar nu prea va iesit si cum spune Dorelys intrati pe serverul oficial WOG
si vedeti acolo "sa va inspirati de acolo".
replyReply
#6
Stii, ce pot zice, mult succes, sper sa il puteti face asa cum doriti.
FlowerFlower
replyReply
#7
Mult succes, doar ca nu inteleg de ca va chinuiti si voi sa il faceti, ajunge cat s-a chinuit dorelys, eu nu prea m-am chinuit, el a muncit cel mai mult, ati fi putut juca pe server-ul nostru. Anyway, mult noroc.
replyReply
#8
Mult noroc cu serverul .....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#9
Va urez noroc cu serverul, sper sa va iasa ce doriti.
Bafta.Flower
replyReply
#10
Multumesc! Ne chinuim pentru ca suntem fani mari Grin si stim cu totii ca ne-am chinuit sa facem ceva la un moment dat.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,658 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Proiect:Seria Gothic in romana ajerk 3 2,148 06-29-2014, 12:52 PM
Last Post: Szekemri
  Multiplayer discussion 4 Edd 455 91,019 04-02-2014, 06:18 PM
Last Post: ShadowZz
  Gothic 3 Unknown Land Cryssalis 22 8,037 02-05-2014, 04:12 PM
Last Post: Cryssalis
Smile Sugestii MultiPlayer Robi 0 1,975 09-10-2013, 11:46 PM
Last Post: Robi
  Multiplayer discussion 3 Szekemri 410 79,918 09-10-2013, 10:21 PM
Last Post: Edd
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 9,541 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Gothic 2 night of the raven returning mod english sleeperoldman 1 2,374 08-13-2013, 07:39 PM
Last Post: Szekemri
  Multiplayer discuții 2 Szekemri 254 51,600 07-23-2013, 11:24 PM
Last Post: Edd
  Multiplayer discuţii Szekemri 604 97,368 07-17-2013, 11:33 PM
Last Post: Cristian

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)