World of Gothic - Forum
Sugestii tutoriale pentru un incepator - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Modding (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Thread: Sugestii tutoriale pentru un incepator (/showthread.php?tid=5141)

Pages: 1 2 3


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - Vladeisan - 01-31-2014

Si daca ati putea sa imi dati un link pentru spacer,am gothic 2 notr,si vreau sa reinstalez spacer,imi da foarte multe erori si nu ma merge de loc,atucni cand dau compile world se aude un ciripit,niste erori apar,apoi imi arata maro. Deci e nevoie sa il updatez? sau ce sa fac?


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - Edd - 01-31-2014

Pentru Spacer... http://www.worldofgothic.com/dl/?go=dlfile&fileid=94


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - Vladeisan - 05-26-2014

Ei bine,Am abandonat acest thread inca decand nu am inceput sa fac nimic! DAR! Acum am facut ceva! Vreau sa imi termin ideea cu modul de 5 min.,si am facut mesha, acum am facut si cufarul,daar...Am iarasi o problema cu care va rog sa ma ajutati Haha! Am pus cufarul,i-am pus inauntru o sabie,dar cand intru in joc,nu pot nici sa-l deschid,nici sa trec pe langa el(ADICA MERG PRIN EL!)!

Ajutor Sad

(05-26-2014, 11:29 AM)Vladeisan Wrote: Ei bine,Am abandonat acest thread inca decand nu am inceput sa fac nimic! DAR! Acum am facut ceva! Vreau sa imi termin ideea cu modul de 5 min.,si am facut mesha, acum am facut si cufarul,daar...Am iarasi o problema cu care va rog sa ma ajutati Haha! Am pus cufarul,i-am pus inauntru o sabie,dar cand intru in joc,nu pot nici sa-l deschid,nici sa trec pe langa el(ADICA MERG PRIN EL!)!

Ajutor Sad

Update: Ah,acum il pot deschide,DAR TOT MERG PRIN EL!

(05-26-2014, 11:29 AM)Vladeisan Wrote: Ei bine,Am abandonat acest thread inca decand nu am inceput sa fac nimic! DAR! Acum am facut ceva! Vreau sa imi termin ideea cu modul de 5 min.,si am facut mesha, acum am facut si cufarul,daar...Am iarasi o problema cu care va rog sa ma ajutati Haha! Am pus cufarul,i-am pus inauntru o sabie,dar cand intru in joc,nu pot nici sa-l deschid,nici sa trec pe langa el(ADICA MERG PRIN EL!)!

Ajutor Sad

Update: Ah,acum il pot deschide,DAR TOT MERG PRIN EL!

(05-26-2014, 11:29 AM)Vladeisan Wrote: Ei bine,Am abandonat acest thread inca decand nu am inceput sa fac nimic! DAR! Acum am facut ceva! Vreau sa imi termin ideea cu modul de 5 min.,si am facut mesha, acum am facut si cufarul,daar...Am iarasi o problema cu care va rog sa ma ajutati Haha! Am pus cufarul,i-am pus inauntru o sabie,dar cand intru in joc,nu pot nici sa-l deschid,nici sa trec pe langa el(ADICA MERG PRIN EL!)!

Ajutor Sad

(05-26-2014, 11:29 AM)Vladeisan Wrote: Ei bine,Am abandonat acest thread inca decand nu am inceput sa fac nimic! DAR! Acum am facut ceva! Vreau sa imi termin ideea cu modul de 5 min.,si am facut mesha, acum am facut si cufarul,daar...Am iarasi o problema cu care va rog sa ma ajutati Haha! Am pus cufarul,i-am pus inauntru o sabie,dar cand intru in joc,nu pot nici sa-l deschid,nici sa trec pe langa el(ADICA MERG PRIN EL!)!

Ajutor Sad

Update: Ah,acum il pot deschide,DAR TOT MERG PRIN EL!

Update: Oh,problema rezolvata,acum nu mai merg prin el!

DAR! Nu contine nimic! Si ar fi trebuit sa contina o armura!


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - soul of darkness - 05-26-2014

Nu inteleg de ce a trebuit sa dai atatea "quote" la ce ai scris tu ?


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - Vladeisan - 05-26-2014

(05-26-2014, 02:20 PM)soul of darknes Wrote: Nu inteleg de ce a trebuit sa dai atatea "quote" la ce ai scris tu ?

Da,este o greseala Haha. Dar nu stiu dc. nu pot sa-l editez! Poate un administrator sa imi editeze postul?

Deeeci ma ajuta si pe mine cineva cu problema? am un cufar unde nu e nimica in el


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - Edd - 05-26-2014

Din spacer acolo la cufar scrii codul de la armura care vrei sa fie in el, cand o sa ajung acasa (vieri serara) o sa iti fac o poza cum trebuie sa fie.


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - Vladeisan - 05-27-2014

(05-26-2014, 09:38 PM)Dorel Wrote: Din spacer acolo la cufar scrii codul de la armura care vrei sa fie in el, cand o sa ajung acasa (vieri serara) o sa iti fac o poza cum trebuie sa fie.

Ok,mersi!


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - Vladeisan - 12-06-2014

A mai dat cineva de eroarea asta?
[Image: 6iff6c.jpg]


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - Edd - 12-07-2014

Asta iti spune ca acel vob nu exista. Nu cred ca poti pune un vob in folderul Downloads, pune test2.3ds in _work/data/meshes/


RE: Sugestii tutoriale pentru un incepator - Vladeisan - 12-08-2014

(12-07-2014, 08:38 PM)Dorel Wrote: Asta iti spune ca acel vob nu exista. Nu cred ca poti pune un vob in folderul Downloads, pune test2.3ds in _work/data/meshes/

Stiu ca folderul se numeste downloads,dar nu este ACEL folder downloads,este un folder normal

Dar multumesc,o sa incerc asta !