World of Gothic - Forum
Creatie vs Evolutie part 2 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Monastery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=54)
+---- Forum: Dezbateri (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=96)
+---- Thread: Creatie vs Evolutie part 2 (/showthread.php?tid=726)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Creatie vs Evolutie - Blank - 11-17-2009

(11-16-2009, 10:34 PM)Necro Wrote: Da, fiecare om poate interpreta Biblia cum vrea, dar numai o singura interpretare e corecta.

Poate e adevarat, poate nu. Eu am incercat sa fiu de acord cu amandoi ca sa opresc cearta ..nu sa continue.


RE: Creatie vs Evolutie - Kristi - 11-17-2009

Care cearta? E doar o mica/mare neintelegere. Adevarul nu accepta compromis.


RE: Creatie vs Evolutie - Cryssalis - 11-17-2009

eu votez pentru divinitate pentru ca sunt de acord cu cateva llucruri religioase doar si cu lucruri stiintifice pe care religia nu a fost de acord cum ar fi ca noi suntem singure fiinte din univers :|


RE: Creatie vs Evolutie - Kristi - 11-18-2009

Deci tu crezi ca exista viata in univers in afara de planeta noastra? Poti dovedi?


RE: Creatie vs Evolutie - ufy - 11-18-2009

pai am mai zis si eu in alte threaduri. viata pe alte planete exista. adica nu ma refer la fiinte inteligente, dar ma refer la bacterii. care sunt tot din regnurile de pe pamant si care intra tot in categoria 'viata'. deci oricum, alea cum au ajuns acolo? si te gandesti asa. noi credem ca universul e infinit. si asa o fi, adica chiar nu ma gandesc unde s-ar putea termina :-? adica cum sa se termine universul? =)) unde ai ajunge? si in afara de asta, in univers sunt vreo 3 miliarde de stele. noi suntem ceva mic mic mic mic mic tare numai in galaxia noastra. e ciudat sa zici ca nu exista viata pe alte planete cand te gandesti ca sunt atatea posibilitati in spatiu :-?


RE: Creatie vs Evolutie - Cryssalis - 11-19-2009

sa dovedesc pai ar fi o intrebare logica tu crezi ca suntem singurii in univers Smile


RE: Creatie vs Evolutie - Kristi - 11-19-2009

(11-18-2009, 11:36 PM)ufy Wrote: pai am mai zis si eu in alte threaduri. viata pe alte planete exista. adica nu ma refer la fiinte inteligente, dar ma refer la bacterii. care sunt tot din regnurile de pe pamant si care intra tot in categoria 'viata'. deci oricum, alea cum au ajuns acolo? si te gandesti asa. noi credem ca universul e infinit. si asa o fi, adica chiar nu ma gandesc unde s-ar putea termina :-? adica cum sa se termine universul? =)) unde ai ajunge? si in afara de asta, in univers sunt vreo 3 miliarde de stele. noi suntem ceva mic mic mic mic mic tare numai in galaxia noastra. e ciudat sa zici ca nu exista viata pe alte planete cand te gandesti ca sunt atatea posibilitati in spatiu :-?

Eu nu cred ca exista nici macar bacterii pe alte planete. [again] Poti sa dovedesti ceea ce spui?

(11-19-2009, 12:33 PM)Ilidan Wrote: sa dovedesc pai ar fi o intrebare logica tu crezi ca suntem singurii in univers Smile

Da.


RE: Creatie vs Evolutie - Cryssalis - 11-19-2009

bine dar sunt multe persoane care pretind ca au fost rapiti de extraterestri sau chiar au vazut astre pe cer (navete spatiale)
eu credca ei ne studiaza si le este mila de noi ca suntem foarte in urma cu tehnologia


RE: Creatie vs Evolutie - ufy - 11-19-2009

DA, pot! ;Wink asta chiar pot! in sfarsit =)) deci fi antena. eu am citit o carte din anii 80, 'Deocamdata... Enigme' de Dan Apostol. nenea asta l-o pasionat si pe el cacaturile astea si a citit mai multe crati [printre care si 'Amintiri din Viitor' de germanu ala care nu mai stiu cum il cheama, dar mie imi place cartea la nebunie] si din toate cartile alea adunate si a facut carticica asta.. Enigme. chiar iti recomand sa-ti misti curu ala pana la bibleoteca si s-o citesti. Smile o sa-ti placa. si alea chiar NU sunt povesti. alea sunt intamplari reale. si are si poze =)) :> [carticica cu poze. imi aminteste de cartile de colorat pe care le coloram cu bunicul cand eram mic =))] si cartea aia o sa-ti arate mai multe chestii. scrie si despre moise si despre chivotul legii si despre religii si despre univers si despre stele si despre multe alte chestii. eu as mai citi-o de 10 ori daca as avea timp Smile


RE: Creatie vs Evolutie - Kristi - 11-20-2009

All in good times ... Haha