Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic-dual wield
#11
Un video ar fi excelent.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#12
Buna Ziua! Forum.

Vesti bune, my guest -Hollerster- din echipa de modding theModders a reusit sa imbunatateasca si sa ma ajute sa rezolv multe chesti instabile.A fost foarte greu sa reusesc sa me inteleg cu el deoarece nu prea stie si intelege bine limba Engleza.

Pot spune ca problema utilizarii cross/bow in timp ce ai dual-wield este rezolvata, iar dual-wield level 1(Trained) este 100% functionala si fara probleme, INSA level 2(master) dual-wield mai are putine instabilitati.

Deasemenea -Hollerster- a venit cu ideea adaugarii unui mic off-quest in mod , mai exact adaugarea acelui Fire Magician presupus care a murit in Old Camp , in ruinele Fortaretei unde se afla unul dintre Focus Stones, si va avea 1 mic rol in obtinerea acestuia precum si alte 'povesti de spus'.Nu va avea roll mai mare decat Xardas.

Intr-un final un trailer al modului va fi disponibil in maxim 2 saptamani si le multumesc echipei theModders pentru ajutorul acordat

Aici e un mic teaser a ideii cu Magicianu de Foc(e doar proba)
SI un ScreenArt facut de -Hollerster- ingameWink.


Attached Files Thumbnail(s)
       
Fallen Knight of Garant.

#13
Minunat, sper sa fie un succes modul vostru Smile.
[Image: 242idki.png]
#14
Hey, wassup?

Great News!! Modul va fi compatibil, dar e putin spus, modul se va 'integra' pe Dark MysteriesSmile...asadar pentru a instala va trebui sa aveti deja instalat Dark Mysteries

Prezenta magului de foc din Mountain Fort nu va afecata mai deloc povestea din DM, asadar bonusul de Q +Dual-Wield ar trebui sa fie excelent povestii DM+armurilor+helmurilor de acoloSmilesuper.

Legat de modul in sine...pot spune ca merge foarte bine, mai lucram la storyline legat de acel Magician de Foc presupus mortWink, dual-wieldu prezinat inca putine complicatii la 'Master'...nimic foarte grav, trebuie ca traileru sa fie si el scos curand.

Offtopic: Colaborand cu HollersterSmile am mai 'smuls' cateva informatii despre modul Czas Zaplaty (Time pf Payment): aparent modul nu va fi scos anul aceasta (dand cu presupunerea) dar sper sa reuseasca sa-l scoata, pot zice ca armele si potiunile create de ei sunt geniale.

Cheers, SkullX
Fallen Knight of Garant.

#15
Nu-ti pot ura decat mult succes. Cel putin tu ne-ai aratat ca modding-ul in seria Gothic inca mai intereseaza lumea si sper ca asta sa ne ambitioneze si pe noi cu lucrul pentru modul pe care il pregatim. Asteptam trailerul. Smile
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#16
Hello,
Long time no update, eh?

Pai 'it's update time', imi cer scuze pentru pauza lunga dintre posturi, but i'm back.
In primul si primul rand vreau sa anunt stadiul de evolutie a modului, acesta se ridica undeva la 64%, progrese de progrese.
Multe dintre questurile importante din storyline adaugate la nivelul Mountain Fort'ului sunt gata , 80% din ele.
Dual-Wieldu in sina este aproape gata, inca mici probleme la stadiul 'master'

o sa revin saptamana asta cu alte Screenuri de prima clasaWink o sa va placa
Fallen Knight of Garant.

#17
Asteptam. Smile
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#18
(07-07-2011, 05:17 PM)SkullX Wrote: Hello,
Long time no update, eh?

Pai 'it's update time', imi cer scuze pentru pauza lunga dintre posturi, but i'm back.
In primul si primul rand vreau sa anunt stadiul de evolutie a modului, acesta se ridica undeva la 64%, progrese de progrese.
Multe dintre questurile importante din storyline adaugate la nivelul Mountain Fort'ului sunt gata , 80% din ele.
Dual-Wieldu in sina este aproape gata, inca mici probleme la stadiul 'master'

o sa revin saptamana asta cu alte Screenuri de prima clasaWink o sa va placa

Sper ca reusita ta sa fie un exemplu pentru pasionatii de modding care frecventeaza acest forum.Succes si totodata felicitari.
#19
Bine v-am regasit:clap:, nou tema arata super.
Stiu ca am promis screen's acu o vreme dar ele vor veni cat de curand, pronto.

Un demo al modului va fi scos cat de repedeWink, nimic special puteti doar folosi Wieldu de nivel 1!!. noul storyline nu va fi inclus aici, insa veti putea vedea prin screenuri ce si cum va mai asteaptaSmile.
Fallen Knight of Garant.

#20
(07-26-2011, 07:15 PM)SkullX Wrote: Bine v-am regasit:clap:, nou tema arata super.
Stiu ca am promis screen's acu o vreme dar ele vor veni cat de curand, pronto.

Un demo al modului va fi scos cat de repedeWink, nimic special puteti doar folosi Wieldu de nivel 1!!. noul storyline nu va fi inclus aici, insa veti putea vedea prin screenuri ce si cum va mai asteaptaSmile.

Asteptam demo-ul atunci. Smile
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,716 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Proiect:Seria Gothic in romana ajerk 3 2,234 06-29-2014, 12:52 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 Unknown Land Cryssalis 22 8,457 02-05-2014, 04:12 PM
Last Post: Cryssalis
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 9,982 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 4,990 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Gothic 2 night of the raven returning mod english sleeperoldman 1 2,414 08-13-2013, 07:39 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 english version Deneky 5 2,688 06-11-2013, 01:34 AM
Last Post: Deneky
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,902 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Ai mai juca Gothic daca... ? Edg 758 195,154 05-27-2013, 07:08 PM
Last Post: Bogdan
Wink Maxima-Gothic.RO HeRoNaMeLeSs 13 4,564 05-07-2013, 03:56 PM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)