Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPB mai bun chiar decat Gothic 4?
#1
Titlul spune tot. Eu spun ca Gothic 4 nu prea va avea succes... De ce?
Pentru ca acest joc este facut pt americani... Si cum lor nu le-au placut Gothic 1, 2 si 3, habar n-au de poveste, doar daca se documenteaza sau baga la inceputul jocului un filmulet cu istoria Gothic.
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#2
Eu as vrea ca RPB sa fie mai bun decat Gothic 4, si cred ca o sa fie, pentru ca PB ramane tot PB.
You are a Mora !
replyReply
#3
Nu stiu daca va avea succes ca celelalte, dar ramane de vazut. In proportie de 80%, nu cred.
Asta seara ies pe strada, ca felina dupa prada, ochii vad, inima cere, peste tot numai placere.
replyReply
#4
Eu cred ca va fi mult mai bun. Piranha Bytes au talent pentru asa ceva. Sper ca Gothic 4 sa fie bun, dar cred ca RPB o sa fie si mai bun. Si storyline-ul pare foarte interesant, dar chiar si asa eu vreau sa le joc pe amandoua. Banuiesc ca o sa fie mai bun, dar sper sa fie egale ca sa le pot juca pe ambele.
replyReply
#5
ma nici nu a aparut g4 si voi deja spuneti ca RPB e mai bun cand o sa apara atunci ne vom da seama de unde stiti ca nu pot face treaba buna si ceilalti.
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#6
Dupa cum a zis si HK dupa cateva screenuri
nu trebuie sa ne dam cu parerea....poate ca Gothic 4 va fi mai bun decat RPB sau poate ca nu...in acest domeniu ne putem da cuparerea dupa 2010...
replyReply
#7
Din clipurile pe care le-am vazut, Risen imi lasa o impresie destul de proasta. Jocul arata ca un fel de Gothic consolizat si cosmetizat pentru piata occidentala. Personal, ma bucur ca Jowood a renuntat la colaborarea cu PB. Inca de la Gothic 3 se vede acea tendinta de consolizare a seriei, ceea ce mie mi se pare foarte dezamagitor. In schimb, Spellbound a dat dovada de foarte mult respect fata de serie pana acum. Arcania pare sa aiba cam 90% din atmosfera primelor doua titluri ale seriei. Ultimele doua screenshoturi publicate arata un minecrawler foarte asemanator cu cei din G1, iar armura de paladin este foarte asemanatoare cu cea din G2.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Paralelă între Risen şi Gothic. crawler[ro] 12 17,947 07-13-2011, 11:43 PM
Last Post: Szekemri
  RPB mai bun decat Gothic 3? Raducu' 27 9,500 08-31-2009, 09:51 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)