Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rome: Total War
De tot uimitor. Fantastic chiar. Bun mod. Dar din cate am vazut. Tu erai Franta contra America? Cum e asta posibilHaha?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
Era doar un custom battle.
USA a fost introdusă cu o armată expediţionară în Lybia pentru a opri pirateria .. mă rog, cred că tu ştii mai multe.
Oricum. Am început campania şi am făcut un progres mişto cu Franţa.
Am cucerit Brunswick'ul, Portugalia şi Spania. M-am aliat cu Imperiul Otoman care îşi face de cap prin Austria. Chiar au cucerit Bucureştiul (care e plasat în Transilvania .. doh).
Britania, Suedia şi Prusia m-au atacat simultan în timp ce Napoleon domina în Spania....englezii au debarcat şi mi-au cucerit un oraş de coastă care avea doar o gardă ... doar ca apoi Suedia să atace din Danemarca şi să-mi cucerească Bremenul şi Antwerpul. Bremenul l-am cucerit de la Brunswick'ieni, iar Antwerpul era oraş stabil ... ca apoi Prusia să încerce să-mi cucerească Koln-ul. Am reuşit doar cu 300 de oameni să rezist la 500 ... Noroc cu artileria ce a făcut o diferenţă mare.
Acum tocmai i-am scos pe britanici din Franţa .. i-am împins pe suedezi în Suedia .. deci le-am cucerit tot din Bremen până în Danemarca .. iar acum Napoleon şi generalii săi merg în Italia, în timp ce Berlinul este atacat de forţele franceze.
A fost o contra-ofensivă dură ... xD
Uite câteva poze .. care le-am făcut pentru un iniţial AAR pe TWC pe care n-am să-l mai fac pentru că nu mai am timp...
[Image: futedi.jpg]
[Image: 20gbosz.jpg]
[Image: 20fx1dc.jpg]
[Image: r8v2a0.jpg]
[Image: vmr86f.jpg]
[Image: rjpagg.jpg]
Sup
replyReply
Daca ala din poza e Napoleon, ma fac preot.Haha. In orice caz ai facut multe. Deabea astept sa vad cat iti ia sa cuceresti Portugalia, ca e super slaba, dupa parerea mea e cea mai proasta tara din joc. O bati dintr-o miscare.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
Ţi-ai luat şi tu modul?
Portugalia nu e aşa de slabă .. Armele lor au o rază de acţiune incredibilă pe lângă armele franceze. Până ce armata mea ar fi putut trage în cea portugheză, m-au măcelărit. Însă i-am bătut, iar acum mă duc către Italia şi vreau să îmi ajut aliatul, Imperiul Otoman împotriva Austriei.
[Image: oac9xu.jpg]
Am mutat dificultatea pe Very Hard/Very Hard şi am reuşit să fiu împins de suedezi iarăşi .. însă nu pentru mult timp.
Şi da, Napoleon nu prea e făcut bine .. dar mna, e un joc ce nu poate simula exact.
Sup
replyReply
Modul l-am luat, dar maine iau si aia cu campania.

P.S ce mica e Prusia, ai cucerit mult din ea.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
N-am cucerit nimic din Prusia. Haha
Păi vezi că trebuia să iei doar ăla cu campania. E stand-alone. N-ai ce face de modul fără campanie. Şterge-l.
Sup
replyReply
Pai nu trebuie sa iei modul si pui dupa aia campania?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
Nu. Campania e un sub-mod stand-alone ce nu are nevoie de modul original.
Sup
replyReply
Mori de ciudă, Duce de Wellington!
[Image: 34qwpau.jpg]
Sup
replyReply
L-ai infrant pe Arthur Wellesley?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Medieval II Total War cornel 2 3,655 09-02-2013, 07:30 PM
Last Post: cornel
  Medieval: Total War Robi 4 2,014 05-26-2013, 08:43 PM
Last Post: Robi
  Seria Total War Hegan 9 3,157 12-08-2012, 09:12 PM
Last Post: Hegan
  With Fire and Sword: Total War - Wallachia Warhell 25 6,799 01-20-2012, 05:03 PM
Last Post: Warhell

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)