Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rome: Total War
Am cucerit Londra. Acolo era Ducele. Nu l-am văzut pe Arthur ... poate era în alt oraş.
Sup
replyReply
(04-12-2013, 05:12 PM)Warhell Wrote: Acolo era Ducele. Nu l-am văzut pe Arthur ... poate era în alt oraş.

Tu sti ca Ducele de Wellington era Arthur, nu?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
Shit. În joc apare ca 'Duce' şi atât. Haha
Nu mă prea interesează pe mine prea mult britanicii .. toţi ştim asta.
Sup
replyReply
Stiti cum as putea sa fac la Rome Total War ca sa joc cu toate factiunile,nu numai cu cele trei date de joc.Are ceva daca am modul cu Barbarian Invazation?
replyReply

Aici.
Îţi sugerez să joci nişte moduri. Jocul vanilla e slăbuţ.
Ai o listă gigantică aici: http://www.twcenter.net/forums/forumdisp...ifications
Dintre toate ăstea, recomand Roma Surrectum, Rise of Persia şi Terrae Expugnandae.
Sup
replyReply
Am reusit sa fac toate factiunile,mersi mult.Am observat ca joci si Imperial Gloty si Napoleon wars 2 ,ce joc iti pace mai mult dintre cele 2?
replyReply
Nu ştiu .. parcă mi-a plăcut mai mult Napoleonic Wars ...
Sup
replyReply
Am sa il incerc si eu,dar numarul armatelor in ce joc e mai mare.Imperial Glory nu este f.greu ,cel putin din propria experienta pot spune ca in lupta nu e f.greu ci mai greu mi s-a parut ca vecini nu prea iti dateau pace.La Rome Total war e f.tare ca jocul cel putin pentru mien e destul de greu ,cea ce e bine ca nu te plictisesti de el(chiar si cu un cod de bani =)).Acum ca m-ai ajutat sa deblochez toate factiunile o sa incerc din nou o campanie cu dacii.Cand am jucat cu una din familile romane am cucerint apropae jumatate de Europa ,iar cealalta jumatate era ocupata de barbarii britanici(ei se numeau picti desi in joc nu le da numele asta).Acestia au reusit sa ma impinga aproape de Roma ,pierdeamincontinuu teritorii .Acum sa vad ce fac cu dacii.Daca joci cu o alta factiune ,de extinzi pana dai de Imp.Roman sau poate ca in joc istoria se schimba cu o alta campanie si poate romanii nu mai ajung sa devina un imperiu.Cel putini mie mi s-a intamplat cu pistii Haha
replyReply
Am resusit sa deblochez toate factiunile dar nu mai pot juca cu codul add_money x ,cum as putea sa fac sa mearga din nou?

poti sa imi lasi un link cu cu un torrent de la cossack pentru ca am cautat dar nu prea am gasit,si am gasit vre-o 2 care pareau bune dar care ma scoteau dupa ce incercam sa intru in joc desi indeplinesc cerintele de sistem
replyReply
Joaca fara el. Calitatea jocului e mult mai mare si te captiveaza intr-un mod mult mai fain un joc cand il joci fara coduri.
Incearca sa controlezi de unul singur economia oraselor.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Medieval II Total War cornel 2 3,657 09-02-2013, 07:30 PM
Last Post: cornel
  Medieval: Total War Robi 4 2,018 05-26-2013, 08:43 PM
Last Post: Robi
  Seria Total War Hegan 9 3,161 12-08-2012, 09:12 PM
Last Post: Hegan
  With Fire and Sword: Total War - Wallachia Warhell 25 6,803 01-20-2012, 05:03 PM
Last Post: Warhell

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)