Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rome: Total War
Buna ziua si bine v-am gasit
Am inceput sa joc si eu jocu asta de putin timp si am doua mari probleme
Bani si Conducatori

Ce trebui sa fac??
replyReply
Si care sunt problemeleWhat?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
Bani si Conducatori
chiar nu stiu ce sa fac cu bani..ba intru pe plus ba pe minus
iar la conducere ma inzestrat dumnezeu cu o serie de 7 fete Haha
acum joc cu daci si am ajuns la 7 provincii
m-am luat si eu dupa voi ca germani nu tradeaza Haha) nu au trecut bine 5 ture ca m-au si atacat

Deci ce facem cu bani ?...fara coduri sau alte alea ca nu imi place asa
replyReply
Legat de bani si eu am aceeasi confuzie(mai ales daca am armata mai maricica),scad continuu nu stiu ce sa fac.Cu ce te pot sfatui e sa ai grija la lupte,sa fie uele decisive pentru orase ce iti sporesc economia si care nu necesita la cucerirea ei multa armara.Ai grija ce soldati recutezi si ce vrei sa faci cu ei(incearca sa compensezi infanteria cu cavaleria).Poti sa vedea ca orice armata puternica din istorie avea o cavaleria puternica si ca marile batalii erau castigate de cavalerie sau cand cavaleria adversarului era distrusa dar si cand nu sti sa ti-o organizezi in lupta ea poate fi batuta si de cei mai slabi soldati.La Rome total war poti vedea acelasi lucru legat de cavaerie,mie mi s-a intamplat de atatea ori sa las orase singure cu cavalerie si era facut praf.Reintorcadu-ma la bani ,greutatea jocului e si din cauza banilor pe care ii faci greu ,la Imperial Glory nu ai treaba cu ei(daca vrei sa te apuci de el,e foaarte interesant cel putin din modul administrativ dar si din modul de lupta).
replyReply
Eu nu am avut probleme cu bani niciodata aproape. Cheltuiam ca apucatul si income-ul era mare. Cu dacii inainte sa faci armata fa comunal farming dupa aia crop rotation si la final irrigation. Dar pentru nivelul tau fa macar comunal farming sau crop rotation. Asa se fac banii. Si cu cat ai mai multe orase cu atat primesti mai mult de la taxe.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
Şi când cuceriţi un oraş, exterminaţi populaţia. Ajută mult economia, dar nu prea mult partea militară pentru că nu o să mai prea ai oameni de recrutat din respectiva provincie. Deci exterminaţi doar când cuceriţi ceva mare, nu sate..şi desigur, atunci când eşti pe roşu la public order.
Sup
replyReply
am revenit pe plus la economie....la fiecare tura iau cate 1500-1600
dar am probleme cu germani ca ma toaca de armata...din cauza lor nu ii pot cuceri pe sciti

ce frumos ar fii sa poti juca si in campanie multiplayer
cred ca ar fii foarte frumos Smile
replyReply
Ai putea sa ma ajuti sa fac rost de modul alexander the great.Am incercat sa il caut peste tot dar nu l-am gasit,iar pe forumul dat de tine am o problema legata de cont,mi-am facut iar cand sa downloadez nu m-ai merge.Sti un torrent bun care sa mearga modul?
replyReply
Nu e mod. E expansiune.
Sup
replyReply
Acum downloadez modul acesta pus de tine http://www.strategyinformer.com/pc/romet...tails=1.Am vazut un video si parca e f.tare facut.Sper ca nr soldatiolor intr-o lupta sa fie mai mare(la jocul simplu nu poti avea lupte cu f.multi soldati).La toate jocurile pe care le-am incercat problema mea mare este nr soldatilor in special la Imperial Glory ,ar fi fost super o lupta simulata aproape ca in realitate 40 000 vs 30 0000 de soldat de ex dar cred ca nici rome total war 2 nu are asa ceva si nu stiu cand vor aparea jocuri asa.Oricum tot ce ati gasit pt rome total war e de apreciat si mie personal nu mai imi vine sa ma gandesc la acel nr de soldati mare la care visez.Sti cum as putea sa fac rost de expansiunea cu Alexandru Macedon ,am incercat dupa pirate buy sau isohunt dar nu am gasit nimica.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Medieval II Total War cornel 2 3,656 09-02-2013, 07:30 PM
Last Post: cornel
  Medieval: Total War Robi 4 2,016 05-26-2013, 08:43 PM
Last Post: Robi
  Seria Total War Hegan 9 3,160 12-08-2012, 09:12 PM
Last Post: Hegan
  With Fire and Sword: Total War - Wallachia Warhell 25 6,802 01-20-2012, 05:03 PM
Last Post: Warhell

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)