Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ANUNT] Moderator pe forum
#11
Da Warhell am o intrebare: Ai renunta la cele 100 de intrebari?Haha
Si tu si old nick ati fi buni de moderatori dar doar unul poate iesiSmile.
Am uitat si de Robert . Si el ar fi bun ca moderator .
“Our lives are not our own. We are bound to others, past and present, and by each crime and every kindness, we birth our future.”
#12
Mhm...daca s-ar alege moderatorul, primul gand al meu ar fi nimeni altcineva decat old nick, pentru ca, zic eu, ar judeca obiectiv si chestia asta mi s-ar parea cel mai corect lucru. Cine nu respecta regula cutare ia warn atata.
Mie sincer, desi nu privesc chiar atat de sus. Mi-ar placea sa fiu moderator nu doar asa ca sa fiu pus acolo sus undeva pe un loc intr-un domeniu de internet! Mi-ar placea in primul rand sa retusez greselile de exprimare cat de cat, sa ma mai aventurez putin prin threadurile bagate la naftalina si sa le sterg pe cele care inseamna spam sau pur si simplu sa le mut acolo unde ar trebui sa fie si-anume in arhiva. As judeca obiectiv pe fiecare in parte, chiar daca acela a fost admin sau a fost supermod, moderator sau oricare alta functie de pe acest forum. Am cateva idei de concursuri frumoase si as face chiar un thread in care cu totii sa isi impartaseasca ideile de concurs astfel incat, cele mai bune idei vor fi alese si chiar se va alcatui acel concurs. Eu zic ca de activ sunt destul de activ pe forum, deci din acest punct de vedere stau destul de bine! In al doilea rand, poate acesta ar fi trebuit sa fie primul rand, as vrea sa fiu Moderator deoarece, sa fim seriosi, Raducu', care nu prea are timp, Carnage si Terente care sunt satui de certurile de pe aceste forum si porcariile de genul asta, au nevoie de ajutor. Nu pot sa zic ca am avut sau am experienta in acest domeniu. Am fost admin pe niste servere de Tales of Pirates care aveau 100-150 de membrii. Asa ca nu pot spune ca sunt experimentat, dar stiu cum sa-i conving pe doi oameni cum sa nu se mai certe! Cel mai important din partea unui moderator este sa impuna reguli care nu se pot observa, cum sunt cele obisnuite pe oricare forum...si care totusi din bun simt se respecta...de aceea dupa cum a spus si old nick concursurile si rpg-urile ar trebui sa se faca dupa anumite reguli, desigur ca la rpg-uri sa fie reguli care nu se simt existenta lor pentru a putea fi flexibili cand ne ocupam de poveste nu rigizi.
Raducu' eu nu zic neaparat ca eu trebuie sa fiu neaparat cel ales. Eu am facut acest post deoarece vreau o schimbare. Si cel mai bine ar fi ca postul de moderator sa fie ales prin vot, si nu prin alegere asa cu degetul de catre o singura persoana! Daca alegerea moderatorului va fi supusa la vot, votul meu nu este secret. Alegerea mea este clara si ferma, si-anume il voi alege pe old nick! Este cel mai experimentat dintre noi, cunoaste forumul mai bine. Si pur si simplu ii merge mintea. Imaginatia lui este extraordinara, iar exprimarea la fel, pur si simplu aveam senzatia ca citesc un roman strain cand citeam despre Masaru in New Rpg! Lucruri care noi nu ca nu putem sa le egalam. Dar va fi foarte foarte foarte greu sa o facem! De aceea rog toata comunitatea sa isi puna mouse-ul pe old nick!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#13
Eu as dori sa moderez aceasta comunitate pentru ca aici ma simt bine, si cred ca forumul acesta merita osteneala. Vreau sa mentin disciplina si sa indepartez cat de cat certurile astea fara rost care ne destrama, as inchide threadurile nefolositoare sau threadurile moarte, as fi activ in timpul zilei si as pastra ordinea.
Smirk
#14
(01-05-2012, 07:34 PM)Warhell Wrote: Daca o sa fiu moderator am sa renunt definitiv la ideile naziste si rasiste..etc..

Lucrul asta m-ar bucura cel mai mult si chiar iti doresc sa reusesti si sa-ti canalizezi energia in alte directii mult mai constructive si mai placute.Smile
#15
Roby, tu nu mai dai motive? Haha Ai cele mai putine pana acum. Tongue

Strictete prevad din partea lui Oldnick si Warhell.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#16
Nu am motive sa fiu moderator,
Am dorinta sa fiu
Responsabilitatiile vin odata cu rangul
degeaba poti promite acum ceva ce nu vei face( e ca un politica cand un presedinte zice ca aduce Luna pe Pamant doar ca sa fie votat) nu e genul meu.
Daca nu voi fi ales, asta e , mai am si alte oportunitati
cam asta e gandirea meaWink
#17
Am o idee, ca sa mai destingem atmosfera pe aici.
Il chem pe Iustin sa fie moderator. Haha Ca tot zicea odata ca daca ar avea timp ar accepta.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#18
(01-05-2012, 08:08 PM)Terente Wrote: Roby, tu nu mai dai motive? Haha Ai cele mai putine pana acum. Tongue

Strictete prevad din partea lui Oldnick si Warhell.

Old nick merita, dupa cum a spus si Zamolxis..are tot ce ii trebuie ca sa fie un moderator bun.
Sup
#19
(01-05-2012, 08:08 PM)Terente Wrote: Roby, tu nu mai dai motive? Haha Ai cele mai putine pana acum. Tongue

Strictete prevad din partea lui Oldnick si Warhell.

Roby vorbeste prin fapte si ambitie. E silitor si pare hotarat sa faca multe lucruri interesante.
Multumesc Zamo pentru aprecieri dar trebuie sa precizez ca nu am experienta in domeniu si din cauza asta nu stiu cat as putea sa-i ajut pe ceilalti din staff din punct de vedere "tehnic", ca sa zic asa. Strictetea despre care vorbeam se refera la respectarea regulamentului forumului, respectiv regulile interioare stabilite pentru fiecare activitate in parte. Ca individ nu-mi place sa respect reguli, dar activitatea unei comunitati trebuie bazata pe acestea. Daca se va vota, votul meu va fi pentru Warhell pentru ca a promis ca va termina cu Hitler. Ca user voi avea grija sa ma revansez fata de ceilalti colegi pe care nu-i votez.Haha Ca un eventual viitor moderator nu promit decat ca voi continua ceea ce am facut pana acum. Si repet, nu trebuie sa fiu neaparat moderator ca sa fac asta.Haha
#20
(01-05-2012, 08:28 PM)old nick Wrote:
(01-05-2012, 08:08 PM)Terente Wrote: Roby, tu nu mai dai motive? Haha Ai cele mai putine pana acum. Tongue

Strictete prevad din partea lui Oldnick si Warhell.
Daca se va vota, votul meu va fi pentru Warhell pentru ca a promis ca va termina cu Hitler.

Doar pentru asta?Haha
Daca se va vota, eu te votez pe tine garantat. Insa aici la tine sunt foarte multe motive: castigarea concursului de talent si imaginatie..strictetea regulamentului, pentru imaginatia ta si pentru ca te consider un prieten bun.
Si lista poate continua..
Sup


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Smile [ANUNT] Am Revenit! Kristi 19 4,673 07-14-2012, 10:40 PM
Last Post: Zamolxis1
  [ANUNT] Host NOU Raducu' 3 2,144 04-18-2012, 11:33 AM
Last Post: Carnage
  Sugestie creare sub-forum Z3R0 C00L 7 4,311 09-05-2011, 11:09 AM
Last Post: Szekemri
  Un nou moderator. ufy 8 3,820 11-30-2009, 06:52 PM
Last Post: Kristi
Toungue Un Nou Moderator! Raducu' 11 4,883 08-05-2009, 11:25 AM
Last Post: Carnage
  Sa readucem "veteranii" pe forum Helper 16 5,286 05-30-2009, 12:20 PM
Last Post: D0rYn

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)