Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parteneriat GameWay.ro
#51
Se baga careva la un review despre seria gothic pe gw?
Recunosc, eu nu prea ma pricep la asa ceva...
#52
O sa incerc eu sa fac unul dar pt gothic 1 ca nu merge despre toata seria ca este facut deja unul despre Arcania Gothic 4...

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
#53
Eh
1,2,3
Lasa arcaniaHaha
#54
Ce ziceti de incputul asta?? : Este noapte, nu-ți dai seama că, încet, încet, te-ai abătut de la drumul propus și ai trecut pe lângă indicatorul pe care scria ”Orc Land”. Cineva ți-a spus să stai pe cărarea bătută pentru a nu fi devorat de animalele sălbatice ce mișună în zonele mai puțin umblate. Apeși disperat pe ”M” căutând harta, dar nu aici, aici nu ai încă așa ceva. Continui să mergi sperând că poate dai de oameni, când din depărtare, pe fundalul dat de urletele lupilor, auzi vocile îngroșate și neinteligibile ce îți dau de înțeles ca ai încălcat teritoriul orcilor. Aceștia se apropie tot mai mult; ești slab, astfel încât o singură lovitură din partea unuia te va pune la pământ. Așa că fugi, fugi până când, peste o vale, vezi luminile de la torțele ce marchează drumul într-o cetate, precum și pe cei ce patrulează zidurile acesteia, aici trebuia să ajungi. Însă pierzi timp admirând naturalețea lumii, iar orcii se apropie. Nu știi ce să faci, te îndrepți grăbit spre cetate, treci de gărzile de la intrare, care văzând amenințarea se îndreaptă cu săbiile scoase, spre orci. Dar două gărzi nu sunt de ajuns pentru a răpune un grup de orci furioși, care urmându-te, intră în cetate, moment în care toți cei ce stăteau în jurul focului vorbind, sau la o bere și un fum de swampweed, observă orcii și se năpustesc spre aceștia. Au loc victime de ambele părți, iar, în final, orcii se dau bătuți și se retrag. Respiri ușurat, ai scăpat. Se apropie dimineața, vorbești cu câțiva oameni și afli că trebuie să cumperi o hartă pentru a nu ți se mai întâmpla așa ceva. Îți este dat și numele celui ce vinde hărți și ți se spune unde să-l găsești. Dar cauți și cauți, și totuși, nu dai de el. Neștiind ce se întâmplă te hotărăști să ieși din cetate pentru a observa terenul din jur, iar, la ieșire, printre cei răpuși în lupta cu orcii vezi și cadavrul celui care vindea hărți, precum și a altor câteva persoane, cu care trebuia să vorbești în vederea continuării unor misiuni primite. În acest moment îți spui în gând: ”Ăsta e Gothic!”, apoi dai load la o salvare dinaintea nebuniei. Da, ăsta era Gothic. Aici nimeni nu te ajuta, nimeni nu era invulnerabil, iar lumea evolua cu o naturalețe ieșita din comun. Puteai să mergi oriunde, oricând, dar trebuia să suferi consecințele acțiunilor tale. Si faza cea mai tare este ca mi s-a intamplat Haha

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
#55
Sa nu ne abatem de la subiect, va rog.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#56
Cornel, tu ai scris acel text?
#57
Nu...

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
#58
Se pare ce cei de pe Gameway nu sunt prea dornici de dueluri.
Sup
#59
Ar fi cineva interesat de un concurs de creatie de avatare si semnaturi? Pe ambele forumuri bineinteles.
#60
(05-04-2012, 10:59 PM)Bogdan Wrote: Ar fi cineva interesat de un concurs de creatie de avatare si semnaturi? Pe ambele forumuri bineinteles.

Eu ma bag pentru ca am deja create cateva avatare si semnaturi si nu ma costa nimic sa particip.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)