Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parteneriat GameWay.ro
#61
E interesant parteneriatul asta Haha. Deja sunteti la al doilea concurs si numarul participantilor de pe gameway este coplesitor, cu siguranta.Haha

#62
(05-05-2012, 10:11 AM)Terente Wrote: Eu ma bag pentru ca am deja create cateva avatare si semnaturi si nu ma costa nimic sa particip.

A si am uitat sa precizez ca organizarea va fi in mainile tale, Bogdan.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#63
@old nick: Ai dreptate. Parteneriatul asta e inutil si letargic si cum mai vrei tu. In afara de cele cateva like-uri de pe FB care au fost acordate reciproc, nici una dintre cele doua comunitati nu a beneficiat cu absolut nimic. Pe GW activitatea e cum ai spus si tu destul de scazuta. Nu vreau sa fac o paralela cu activitatea de aici pentru ca nu ar iesi nimic bun din asta. Gandestete insa ca site-ul si forumul sunt relativ recent infiintate si nu au beneficiat din start de un grup de oameni deja format. Au fost si momente cu activitate mult mai ridicata decat acum, insa din varii motive acum nu mai e cine stie ce activitate. Probabil ca se va remedia aceasta situatie in timp, si vor mai veni oameni cum au venit si inainte si activitatea va creste din nou.
Remarcile tale nu ajuta insa cu nimic. Parteneriatul asta poate nu va avea niciodata vreun rezultat, insa, dupa cum am vorbit cu Terente, merita sa incercam poate pana la urma iese ceva bun. Sa vedem mai intai cum evolueaza si apoi sa tragem concluziile si sa spunem daca ne-am pierdut timpul in zadar sau nu. In alta ordine de idei, daca vreuna din parti va considera ca nu mai e nevoie sa continuam, nu mai continuam. Stergem topicurile astea de prezentare si se termina parteneriatul.
Nu iti inteleg insa nevoia asta de a dramatiza toata situatia. Stiu ca ai o problema cu mine, dar nu inteleg de ce trebuie sa extinzi toata treaba asta. Daca vrei scuze pentru discutia aceea, poti sa le ai. Pana la urma suntem pe un forum pe internet, nu ajuta pe nimeni daca continuam astfel de conflicte, parerea mea, minore.
Asadar, imi cer scuze pentru orice jignire pe care ti-am adusa prin acea discutie. Daca imi accepti sau nu aceste scuze ramane la latitudinea ta. In orice caz, te-as ruga sa ingropi toata treaba si sa o lasi ingropata, nu face bine nimanui.
#64
(05-05-2012, 01:59 PM)Bogdan Wrote: @old nick: ...

As fi preferat sa nu raspunzi aluziei mele rautacioase. Nu ma intereseaza cum evolueaza parteneriatul asta si nu caut niciun conflict. Mi se pare aiurea ca userii de aici se implica in timp ce userii de la voi isi vad de treaba lor. E o constatare pe care am exprimat-o si atat, n-are legatura cu discutia dintre noi. In legatura cu discutia respectiva, daca m-ai fi jignit ar fi fost inutil sa-ti ceri scuze doar pentru ca vrei sa eviti conflicte inutile care nu fac bine nimanui. Eleganta cu care iti exprimi opiniile paleste in fata faptelor. Eu am remarcat un fapt. Atat. Nu era nevoie sa cauti justificari.
#65
Pe prima pagina a topicului a mai fost postat un concurs, Music Draft, care e in desfasurare acum pe GW. S-a vrut a fi tot un concurs inter-comunitati, dar in afara de Terente nu a mai participat nimeni de aici. Problema nu cred ca e ca unii ar fi mai interesati de aceste concursuri decat ceilalti, ci forumul unde se desfasoara. In afara de mine si de Terente nimeni nu intra constant pe ambele forumuri. Dar poate in timp ce dezvoltam parteneriatul se mai remediaza situatia.
#66
(05-05-2012, 05:42 PM)Bogdan Wrote: Pe prima pagina a topicului a mai fost postat un concurs, Music Draft, care e in desfasurare acum pe GW. S-a vrut a fi tot un concurs inter-comunitati, dar in afara de Terente nu a mai participat nimeni de aici. Problema nu cred ca e ca unii ar fi mai interesati de aceste concursuri decat ceilalti, ci forumul unde se desfasoara. In afara de mine si de Terente nimeni nu intra constant pe ambele forumuri.

Site-ul Gameway are probleme mari la viteza de incarcare... Probabil raportul continut/viteza nu e cel potrivit.
Stau 20-30 de secunde pana mi se logheaza, 10 secunde pana imi intra intr-o pagina noua sau pana postez ceva... E destul de enervant.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#67
Mie mi se pare prea mare si incarcat... Si deoarece netu meu are o viteza relativ mica se incarca greu...
#68
Treaba cu incarcatul paginii nu sunt sigur din ce cauza e. Au mai fost unii useri care au intampinat aceasi problema, dar altii carora li se incarca normal. Si mie mi s-a intamplat ca folosind calculatoare diferite sa mi se incarce mai greu sau mai usor. Acum folosesc laptop-ul si imi merge bine, mi se incarca la fel de repede ca si WoG, dar daca accesez folosind PC-ul merge foarte greu. O sa vorbesc cu Leto, administratorul, poate stie el mai multe.
#69
(05-05-2012, 05:51 PM)Bogdan Wrote: Treaba cu incarcatul paginii nu sunt sigur din ce cauza e. Au mai fost unii useri care au intampinat aceasi problema, dar altii carora li se incarca normal. Si mie mi s-a intamplat ca folosind calculatoare diferite sa mi se incarce mai greu sau mai usor. Acum folosesc laptop-ul si imi merge bine, mi se incarca la fel de repede ca si WoG, dar daca accesez folosind PC-ul merge foarte greu. O sa vorbesc cu Leto, administratorul, poate stie el mai multe.

Eu am folosit 3 calculatoare diferite, de la slab la foarte bun... Problema e aceeasi.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#70
(05-05-2012, 05:45 PM)Terente Wrote: Site-ul Gameway are probleme mari la viteza de incarcare... Probabil raportul continut/viteza nu e cel potrivit.
Stau 20-30 de secunde pana mi se logheaza, 10 secunde pana imi intra intr-o pagina noua sau pana postez ceva... E destul de enervant.

Am intrat si eu de cateva ori si intr-adevar se incarca foarte greu.
Daca parteneriatul se desfasoara avand la baza diferite concursuri nu cred ca va rezulta ceva bun din treaba asta. Problema cu care se confrunta wog.ro e chiar abundenta concursurilor proprii, care s-au sufocat intre ele, din punctul meu de vedere. Forta unei comunitati forumiste cred ca consta in participarea la activitati creative comune, nicidecum in participarea la orice gen de activitati comune care duc inevitabil la monotonie si plictiseala. Cred ca nu este important cine stie mai multe lucruri despre anumite chestiuni ci felul in care cunostintele respective strang userii in jurul unui obiectiv creativ, interesant, placut si realizat din pasiune, nu din dorinta de a vedea cine e mai tare.
Pana acum eu nu vad care e scopul parteneriatului, nici metodele prin care ar putea fi atins, in caz ca exista. Oricum, cred ca concursurile astea nu vor rezolva nimic. Si nu o spun din rautate, chiar incerc sa fiu obiectiv.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)