Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recomandari RPG-uri stil Gothic
#1
salut
e al doilea post al meu sper sa am noroc
ma gandeam daca miar putea spune cineva niste jocuri poate in genul gothic 1 si 2 sau nuj ceva jocuri faine da nu shootere Grin
p.s
eu am :
512 mb ram
128 placa video
procesor de 1.50 Ghz Grin sper sa primesc rasp rapid Smile
#2
Arx Fatalis - cel mai asemanator joc cu seria gothic, dupa mine. Nu cere mult si e destul de interesant.

Urmatorul joc pe care ti l-as sugera este Fable. (mie nu mi-a placut, dar de obicei prinde la gameri)

Cel mai potrivit insa este Deus Ex. Un joc in care, la fel ca in Gothic, contează ceea ce zici si ceea ce faci.

Apoi ar mai fi: Dreamfall: The Longest Journey, Dreamfall 1 si nu-mi mai aduc eu acum bine aminte de altele.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#3
Diablo:d
Ce iad e cu procesoru ala?Haha
#4
Am cititi un review prin Level mai demult la Venetica si ca alternativa era dat Gothic-ul. Eu zic sa il incerci, parea interesant cu toate ca nu stiu daca iti va rula. Ar mai fi Forggoten Realms: Demon Stone, Mound & Blade (nici pe asta nu stiu daca ti-l ruleaza), Severance: Blade of Darkness, The Bard's Tale, Vampire the Masquerade: Bloodlines Dungeon Lords si bineinteles Morrowind.
Ceva mai diferit, dar foarte interesant ca poveste si atmosfera e Hard To Be a God. Si aici s-ar putea sa fie probleme cu cerintele de sistem. In orice caz, zic sa incerci.
Sincer Dreamfall nu prea il vad ca asemantor cu Gothic, adica are ceva elemente action, dar e adventure, rezolvi puzzle-uri and stuff like that.
In legatura cu alte jocuri, incearca sa fii mai specific, ca gen, an, perspectiva poate.
#5
Venetica e intr-adevar un joc bun,dar n-o sa-i mearga pe PC.Oricum cele mai bune alternative pe care le-ai putea juca sunt cele enumerate de mai sus.Daca vrei ceva "pac-pac" ai putea incerca Return to Castle: Wolfenstein,Red Ocean,F.E.A.R.,Cold Fear,Manhunt,The Suffering si multe altele...
#6
Daca vrei RPG-uri eu iti recomand:Baldur's gate,Icewind Dale,Planescape: Torment,Fallout,Star Wars : Knights of the Old Republic si The Elder Scrolls.
[Image: 21ozj90.png]
#7
Mount and Blade: Warband imi ruleaza si mie pe placa de 64, procesor de 1.6 si 512 rami.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#8
(04-17-2012, 12:00 AM)Bogdan Wrote: Am cititi un review prin Level mai demult la Venetica si ca alternativa era dat Gothic-ul. Eu zic sa il incerci, parea interesant cu toate ca nu stiu daca iti va rula.

WOW. Cum de n-am auzit pana acum de el? Am vazut si un gameplay si pare al naibii de asemanator. Il testez imediat dupa ce-l cumpar.

----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#9
(04-17-2012, 07:46 AM)Bv0595 Wrote: Daca vrei RPG-uri eu iti recomand:Baldur's gate,Icewind Dale,Planescape: Torment,Fallout,Star Wars : Knights of the Old Republic si The Elder Scrolls.
As zice un +1 mare aici cu toate ca in afara de Elder Scrolls celelate nu se aseamana deloc cu Gothic-urile.

Mi-am mai amintit unul: Nox. E top-down si seamana cu cele mentionate de Bv mai sus, insa e ceva mai action si mai distractiv. Eu l-as incerca pe asta inainte de a merge la un PT sau BG.

#10
Am pus si TES pentru ca altele nu imi veneau in minte la momentul actual.
Si iti dau dreptate si Nox e un joc fain,e un fel de Diablo deoarece are tot 3 clase dar are un stil grafic mai apropiat de Baldur's gate.

Sau ar merge si Two Worlds.
[Image: 21ozj90.png]


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,658 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Proiect:Seria Gothic in romana ajerk 3 2,148 06-29-2014, 12:52 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 Unknown Land Cryssalis 22 8,035 02-05-2014, 04:12 PM
Last Post: Cryssalis
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 9,534 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 4,803 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Gothic 2 night of the raven returning mod english sleeperoldman 1 2,371 08-13-2013, 07:39 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 english version Deneky 5 2,605 06-11-2013, 01:34 AM
Last Post: Deneky
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,195 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Ai mai juca Gothic daca... ? Edg 758 188,219 05-27-2013, 07:08 PM
Last Post: Bogdan
Wink Maxima-Gothic.RO HeRoNaMeLeSs 13 4,352 05-07-2013, 03:56 PM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)